ateist oldum aileme ve arkadaslarima soyleyemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burak4114

Üye
8 Kas 2015
98
0
Kocaeli
arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce ateist oldum ama hala söyleyemiyorum mobilden tht ye ilk girişim hata yapmış olabilirim

bebas

Uzman üye
29 Ağu 2015
1,163
1
Hata yok, inancında özgürsün ailene nasıl anlstırsın bilemem dostum. Aileden aileye değişir. Tepki alacaksın söylerken gelecek tepkileri de düşünmeyi unutma.

Blackwomen01

Uzman üye
23 Eki 2015
1,307
0
01
Bence iyice islam dinini araştır ve vicadaninla biraz baş başa kal dostum benden sana tavsiye tekrar bi gözden geçir ve araştır birde Ailene söyleme :)

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
Ailene söyleme. Ateist bir fizikçi göremezsin çünkü o muazzam yapıda bir hata bulamazlar ve tanrıyı kabul ederler.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Kâfirun 6: Leküm dînüküm veliyedîn.. Senin dinin sana, benim dinim bana..

Ateist olmak istersen, seni "dine döndermek" için yetkili olduğumu düşünmüyorum. Zamanında ben de önce ateist oldum, sonra deist, en son da tekrar müslüman oldum elhamdülillah. Sorun olursa, yargılamadan, saldırmadan yanıtlayabileceğime inanıyorum.

Ailen.... Sen bilirsin.. Bence bırak seni müslüman bilsinler. Sana bir zararı yok.

Wep

Kıdemli Üye
28 Ocak 2015
4,412
8
İstanbul

Bende Ulliminati Ye Katıldım aileme Nasıl Söylerim Diye Korkuyorum Her Ay Toplantı Yapıyorlar yaw

Beyler bu ciddi bir konu siz bunu yaparak kendinizi troll mu zannediyorsunuz? Öncelikle ailenin ateizm hakkındaki fikrini gizliden öğren daha sonra duruma göre söyle

Moderatör tarafında düzenlendi:

FEHOR

Uzman üye
19 Eyl 2015
1,748
0
Cyber Secure
Aileden Tepki Alacağın Normal Zaten Millet Olarak Dinimize Baglıyız. (Sözde Ama)
Diyeçegim O ki Arakdaşlarına Söylediginde Bile Sana Bakış Açısı Değişir.

S4cuRiTy EneMy

Yaşayan Forum Efsanesi
24 Nis 2012
8,773
6
root@server
değerli arkadaşim,

herkezin inancı kendine göredir, ben müslümanım benim inancım belli peygamerim belli kutsal kitabim belli sen ateist'in demekki bir yerler'de aklına yatmiyan sorular vardi ateistligi kendine yakın gördün kimse bunu sorgulayamaz aslında bizim dinimiz hoş görü dinidir, bence daha fazla hata yapma sana bir abi tavsiyesi eğer dedim gibi aklındaki sorular yüzünden ateistligi tercih ediyorsan git bi camii'ye imam'ı veya müezzimi gördügün zaman çevir hocam birkaç sorum olacak diyin zaten hoşgörüyle cevaplayacak o sana yardımcı olsun

konu tartişmaya açik oldugu için kilitliyorum şunuda bil ki bu forumda kimse sen ateis'sin diye kimse sana burada birşey diyemez. Misal benim yanimda çaliştirdigim web tasarımcı elemanda ateist herkezin inancı kendinedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.