atikmdag.sys hatasının kaynağını bilen biri varsa lutfen yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

raul237

Yeni üye
23 Tem 2008
2
0
ya arkadaslar ben pc yi yeni almama ragmen yaklasık 1 ay önce bu hatayla karsılasmaya basladım bu hata cıkıyo ve pc kapanıyo donuyo daha sonra bu hatada cıkmamaya basladı artık pc direk donuyo bana yardım edermisinz lutfen kafayı yicem bi bilen yokmu bunun cözümünü ya?:diablo:(

strawberry

Adanmış Üye
28 Ocak 2007
6,759
48
Bios dan cok suruculer ilgili bir problem sanirsam. Suruculeri yuklemeden once vistanin tum updatelerini yaptiginizdan emin olun. Ayrica suruculeri yuklerken guncel olan ATI nin syafasindan indirilenleri kullanin. Sadace surucu kismini yukleyin ilk basta Ati panelini ve diger bilesenleri yuklemeyin.

Sanırım sisteminiz vista.. Çözüm için bir kaç yol ;

1. KB938194 KB938979 güncellemelirini yükleyin

2. Tek slot ram kullanın

3. İşletim siteminin registerysini temizleyin (riski size aittir, işletim sisteminizin stabilitesini bozabilirsiniz.

4. Ekran kartınızın en son driverını yükleyin

5. Vista kullanıcısı iseniz aeroyu kapatın..

Bu çözüm yollarının biri/birkaçı yada hepsi sorunu çözebilir.

/Atinin bu sorunla ilgili sunduğu çözüm yolu linktedir.
http://support.ati.com/ics/support/d...estionID=27116

* Remove some memory or move memory to a different slot
(Raminizi çıkarın yada başka slotta deneyin)
* Try a different memory brand or replace the memory
(farklı bir ram deneyin)
* Test with a different power supply
(başka bir güç kaynağı ile deneyin)
* Test the graphics card in a different system with the same driver version installed.
Ekran kartınızı aynı driver ile başka bir sistemde deneyin

o If it works the issue is not the graphics card or graphics driver.
o If it does not work, obtain warranty service for the graphics card if still under warranty or try a replacement graphics card.

* Obtain warranty service for your graphics card if still under warranty or try a replacement graphics card if don’t have the option to test your card in another system.

Bunlar sorunu halletmezse teknik servise gönderin diyor ayrıca...

raul237

Yeni üye
23 Tem 2008
2
0
Bios dan cok suruculer ilgili bir problem sanirsam. Suruculeri yuklemeden once vistanin tum updatelerini yaptiginizdan emin olun. Ayrica suruculeri yuklerken guncel olan ATI nin syafasindan indirilenleri kullanin. Sadace surucu kismini yukleyin ilk basta Ati panelini ve diger bilesenleri yuklemeyin.

Sanırım sisteminiz vista.. Çözüm için bir kaç yol ;

1. KB938194 KB938979 güncellemelirini yükleyin

2. Tek slot ram kullanın

3. İşletim siteminin registerysini temizleyin (riski size aittir, işletim sisteminizin stabilitesini bozabilirsiniz.

4. Ekran kartınızın en son driverını yükleyin

5. Vista kullanıcısı iseniz aeroyu kapatın..

Bu çözüm yollarının biri/birkaçı yada hepsi sorunu çözebilir.

/Atinin bu sorunla ilgili sunduğu çözüm yolu linktedir.
http://support.ati.com/ics/support/d...estionID=27116

* Remove some memory or move memory to a different slot
(Raminizi çıkarın yada başka slotta deneyin)
* Try a different memory brand or replace the memory
(farklı bir ram deneyin)
* Test with a different power supply
(başka bir güç kaynağı ile deneyin)
* Test the graphics card in a different system with the same driver version installed.
Ekran kartınızı aynı driver ile başka bir sistemde deneyin

o If it works the issue is not the graphics card or graphics driver.
o If it does not work, obtain warranty service for the graphics card if still under warranty or try a replacement graphics card.

* Obtain warranty service for your graphics card if still under warranty or try a replacement graphics card if don’t have the option to test your card in another system.

Bunlar sorunu halletmezse teknik servise gönderin diyor ayrıca...

saol usta bu dediklerinin bi cogunu denedim ama hala bişe yok neyse en iyisi pc yi sergvise ***ürmek galiba neyse yinede saol ya bu hata beni illet etti yalnız ha berbat bi durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.