AVAST Internet Security Kullanıcılarına UYARI

besim34

Katılımcı Üye
11 Eyl 2011
373
0
Avast Internet Security kullanıcıları son zamanlarda;
"Kullandığınız Avast Internet Security yasadışıdır ve bu programı kaldırın" uyarı yazısı geldiğini ve sürekli rahatsız ettiğini bildirmişlerdir.

Problemi; aşağıdaki açıklamayla ve resimlerdeki aşamaları uygulayarak çözmek mümkün olacaktır.

1- Avast simgesini tıklayıp çalıştırınız.
2- Pencerenin sağındaki "Güvenlik Duvarı"nı tıklayınız. Altındaki satırlardan; Uygulama Kuralları satırını tıklayınız.
3- Pencerenin sağ tarafında; Avast Software satırını tıklayınız.
Hemen altında çıkan avast Antivirus satırını tıklayınız ve bu satırın karşısındaki 5 çubuklu satırın sol tarafındaki ilk çubuğun solunda, iç kısmı çizgili daireyi tıklayınız. Tıkladığınızda; Bütün bağlantıları Engelle yazısını gördüğünüzde bu ana kadar yapılan işlem doğrudur. Daha sonra; hemen altında Bütün bağlantılar için yazan satırın sağındaki üçgen sembolü tıklayınız ve ENGELLE satırını tıklayınız.
4- Yine aynı pencerenin sağ üst köşesinden AYARLAR yazısını tıklayınız. Karşınıza çıkan Temel Ayarlar pencersinden; TOPLULUK satırını tıklayınız. Avast Topluluğu başlıklı pencereyle karşılacaksınız.
Bu penceredeki; avast topluluğuna katılın, avast önerileri özelliğini kullan, sosyal medya özelliğini göster satırlarındaki tüm onay işaretlerini kaldırınız ve Tamam butonuna basınız, programdan çıkınız.
İŞLEM TAMAMDIR.

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/18/98537478.png/]
98537478.png
[/URL]

ermel

Katılımcı Üye
21 May 2007
716
0
İSTANBUL
faydalı bilgi.. avast kullanmıyorum ama arşive aldım, lazım olur.. emeğe saygı. Teşekkürler...

gol6

Yeni üye
19 Kas 2008
18
0
kaç gündür arıyordum türkçe açıklamayı ilk defa burda gördüm helal olsun umarım işe yarar

besim34

Katılımcı Üye
11 Eyl 2011
373
0
yeni versionda guvenlik duvarı yok :(

Sayin BéYaZ;

Avast ana pencere, Ayarlar satiri tiklayiniz.
Gelen pencerede Araclar satirini tiklayiniz.
Pencerenin sag tarafinda Guvenlik Duvari satiri gorunecektir.
Ozellestir sekmesini aciniz ve yukarida verilen yonergeleri uygulayiniz.
Saygilarimla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.