Windows Aygıt yöneticisi hata kodu 10 çözümü var mı

6 Mar 2021
75
0
İyi günler herkese.
Windows xp sp3 kullanıyorum. Bilgisayarın wi-fi özelliği var ama çalışmıyor. Bilgisayarın kendisine ait wifi driverını yeniden yükledim ama hâlâ hata veriyor. "Aygıt başlatılamıyor. Bu aygıtın aygıt sürücülerini yükseltmeyi deneyin. (Kod 10)" şeklinde. Aynı şekilde bilgisayarın bluetooth dosyaları da bilgisayarda yüklüydü ama driverı kurulu değildi, elle kurmak zorunda kaldım. Ama aynı hatayı ondan da alıyorum. Daha sonra internetten intel wifi driver'ını indirdim. Ama onda da aynı hatayı alıyorum. Bu hata koduyla nasıl başa çıkabilirim bir bilgisi olan beni aydınlatabilir mi lütfen?
Ek olarak; sürücü güncelleştirme, sürücüyü kaldırıp yeniden eklemek, bilgisayarı yeniden başlatmak gibi yöntemler işe yaramıyor. Kayıt defterini düzenlemek gibi bir yol okumuştum ama tam anlamamıştım, bilgisi olan ondan da bahsedebilir mi?

Ya da sizler kullandığınız wifi driverdan memnunsanız bana indirebileceğim bir adres paylaşabilir misiniz lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,585
17
1,646
Green/Moderasyon
İyi günler herkese.
Windows xp sp3 kullanıyorum. Bilgisayarın wi-fi özelliği var ama çalışmıyor. Bilgisayarın kendisine ait wifi driverını yeniden yükledim ama hâlâ hata veriyor. "Aygıt başlatılamıyor. Bu aygıtın aygıt sürücülerini yükseltmeyi deneyin. (Kod 10)" şeklinde. Aynı şekilde bilgisayarın bluetooth dosyaları da bilgisayarda yüklüydü ama driverı kurulu değildi, elle kurmak zorunda kaldım. Ama aynı hatayı ondan da alıyorum. Daha sonra internetten intel wifi driver'ını indirdim. Ama onda da aynı hatayı alıyorum. Bu hata koduyla nasıl başa çıkabilirim bir bilgisi olan beni aydınlatabilir mi lütfen?
Ek olarak; sürücü güncelleştirme, sürücüyü kaldırıp yeniden eklemek, bilgisayarı yeniden başlatmak gibi yöntemler işe yaramıyor. Kayıt defterini düzenlemek gibi bir yol okumuştum ama tam anlamamıştım, bilgisi olan ondan da bahsedebilir mi?

Aygıtın donanım anahtarı genellikle bir "FailReasonString" değeri içerir ve değer dizesi, donanım üreticisi tarafından tanımlanan bir hata iletisi görüntüler. Donanım anahtarı "FailReasonString" değeri içermiyorsa, yukarıdaki hata iletisi görüntülenir.

Önerilen çözümler

Sürücüyü güncelleştirin

Aygıtın Özellikler iletişim kutusunda, Sürücü sekmesini tıklatın ve ardından Donanım Güncelleştirme Sihirbazı'nı başlatmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın. Sürücüyü güncelleştirmek için yönergeleri izleyin.

Not Sürücünün yolunu sağlamanız istenebilir. Sürücü istenirse ve sürücünüz yoksa, donanım satıcısının web sitesinden en son sürücüyü indirmeyi deneyebilirsiniz.

Bu makaleyi microsoft sitesinden aldım hata kodu 10 yazıyordu ve böyle bir çözüm makalesi yazıyordu denemeni tavsiye ederim

Link: https://support.microsoft.com/tr-tr/topic/windows-ta-ayg%C4%B1t-y%C3%B6neticisi-nde-hata-kodlar%C4%B1-524e9e89-4dee-8883-0afa-6bca0456324e

Umarım Yardımcı Olabilmişimdir :) iyi günler

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
TheSystemHacker
orjinal sitesinden indir leptop marka model yada masaüstü marka model yaz iobit driver booster yada driver pack solution ile kurmayı dene sistem ozellıklerı ve ram işlemcı hdd soylersen yardımcı olurum leptop yada masaustu uygun sıstem kur ornek 8 gb ram var 32 bıt xp kurma 64 bıt kur bunun gıbı drıver destegı varsa daha ust model sıstem kur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.