Aynı Anda Birden Çok Farklı Dal İle Uğraşabilir miyim?

Shafizada

Katılımcı Üye
22 Kas 2021
289
67
Azerbaijan, Sumqayit
Merheba arkadaşlar. ben ileri dönemde programlama istiyordum. Yani Cyber Security tam emin değilim çünki çok zor bir alan. Şimdide editlere video editlerine merak sardım. Sorum şöyle yazılımla ilgilenirsem ve yanında hobby olarak video editle uğraşırsam sorun olurmu?

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
Merheba arkadaşlar. ben ileri dönemde programlama istiyordum. Yani Cyber Security tam emin değilim çünki çok zor bir alan. Şimdide editlere video editlerine merak sardım. Sorum şöyle yazılımla ilgilenirsem ve yanında hobby olarak video editle uğraşırsam sorun olurmu?
İstersen imalatla uğraş, az bilgin ve ilgin varsa yanında her işi yaparsın

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,021
544
Kemalizm
hayır sorun olmaz hatta iyi bile olur iki alanda kendinizi geliştirmeniz

Hayrabay

Üye
16 Şub 2021
144
76
Kato Dağı
Merhaba,
Öncelikle hangi alanda daha yatkınsan ona yönelebilirsin.
Birden fazla dal atlamak kafa karıştırabilir.

MrMaXim

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
434
234
Yeşil Olan Yerler
tabiki yapabilirsin ben yazılımla ilgileniyorum ayriyeten hobi olarak fotoshop yapıyorum

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Aksine çok daha iyi olur hem kendinizi geliştirirsiniz hem de iş bulma imkanınız daha da artar ayrıca siber güvenlikte hala bir yetersizlik olduğu söylenmekte ve video kısmında ise iyi kurgu yapabilenler gayet güzel paralar kazanabiliyorlar eğer hevesiniz varsa değerlendirmenizde fayda var.

Shafizada

Katılımcı Üye
22 Kas 2021
289
67
Azerbaijan, Sumqayit
Aksine çok daha iyi olur hem kendinizi geliştirirsiniz hem de iş bulma imkanınız daha da artar ayrıca siber güvenlikte hala bir yetersizlik olduğu söylenmekte ve video kısmında ise iyi kurgu yapabilenler gayet güzel paralar kazanabiliyorlar eğer hevesiniz varsa değerlendirmenizde fayda var.
Anladım. Ama bence ileride herşey robotlar tarafından yani yapay zeka tarafından kullanılacaktır. Artık CHATGPT gibi yapay zekalar fotoshop yapanıardan iyi yapıyorlar söylene bilir. Bakıcaz artık. Zaten siber güvenlikte fikrimce fotoshop ve ya video editor e de ihtiyaç olucak. Herhangi bir saldırı ve ya sosial media sayfa açınca. Para verip yaptırmaktansa kendim yaparım.

hoaydar

Ar-Ge Ekibi
18 Ocak 2023
492
417
/system32
neden sorun olsun ki ben hem yazılım hem syber security hem video editing hem grafik tasarım ile uğraşmaktayım ve gayet de memmunum yeterli zamanın varsa sıkıntı olmaz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.