Azure Sanal Makine

CAGAL

Üye
5 Ara 2021
141
22
Mescid-i Aksa
Merhaba arkadaşlar,

Azure sanal makinemi yedeklemek istiyorum. bir kaç sorunla karşılaştım yardımcı olur musunuz ?

1- makinenin tamamının yedeğini almak istiyorum makine Linux makinesi.

2- yedek azure da değil istediğim başka bir yerde depolanacak. azure panelde kendi sunucusunda depoluyor denedim. harici her şeyi depolamak istiyorum. teşekkürler.

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Merhaba arkadaşlar,

Azure sanal makinemi yedeklemek istiyorum. bir kaç sorunla karşılaştım yardımcı olur musunuz ?

1- makinenin tamamının yedeğini almak istiyorum makine Linux makinesi.

2- yedek azure da değil istediğim başka bir yerde depolanacak. azure panelde kendi sunucusunda depoluyor denedim. harici her şeyi depolamak istiyorum. teşekkürler.
Elbette, size yardımcı olabilirim. Azure'da bir Linux sanal makinenin tamamının yedeğini dış bir konuma depolamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Azure Portal'a giriş yapın ve Sanal Makineler bölümüne gidin.
2. Yedeklemek istediğiniz sanal makinenizi seçin.
3. Sol taraftaki menüden "Yedekleme" öğesini seçin.
4. "Yedek al" düğmesine tıklayın.
5. "Hedef" bölümünde, yedekleri depolamak istediğiniz konumu seçin. Sanal makinenin yedeklerini Azure yerine başka bir yerde depolamak istediğinizi belirtin.
6. Dış depolama hedefi olarak kullanmak istediğiniz bir kaynak veya hizmet sağlayıcısı seçin. Örneğin, Amazon S3 veya başka bir bulut depolama sağlayıcısı gibi.
7. Yedeklemek istediğiniz yedekleme politikalarını ve zamanlamalarını yapılandırın.
8. Yedekleme politikaları ile ilgili gereksinimlerinizi ayarladıktan sonra "Tamam" düğmesine tıklayın.

Bu adımları takip ederek, Azure'da tutulmasını istemediğiniz Linux sanal makinelerinin tamamını başka bir konumda depolayabilirsiniz. Harici bir kaynağı seçerek yedeklerinizi güvenli bir şekilde saklamış olursunuz. Umarım bu bilgiler yardımcı olur. Başka bir sorunuz varsa lütfen söyleyin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.