Baba dayağına karşı çözümler

resilevil

Katılımcı Üye
3 Nis 2016
601
0
TR
Bugün ki konumda sizlere baba dayağından kurtulmanın bazı yöntemlerini anlatacağım :) buyrun yöntemlere bir bakalım:​

1-Okula hiç gitmeden uyuma numarası yapmak.
2-İlk yöntemi okumakta geç kalıp karneyi alanlar için ortadan kaybolup uzunca bir süreliğine evden uzaklaşıp mülteci misali akrabalara sığınmak. Kıymetinizi daha iyi anlayacaktır.
3-Bu yöntem kardeşi olanlar için geçerlidir; suçu küçük kardeşe atarak dayak ona yöneldiğinde ortamdan kaybolmak.
4-Eğer varsa gözlük takmak. nasıl olsa parasını o veriyor, denenmiştir, gözlük varken gözden çıkarana kadar vurmuyor.
5-Ders çalışıyor numarası yapmak. Eğer elinizde somut bir delil (karne gibi) varsa hiç boşuna denemeyin işe yaramaz, hatta daha fazla dayak yemenize dahi sebep olabilir.
6-Öksürmeye başlamak ama öyle "öhüü öhüü" diye değil, gören "bu çocuk fazla yaşamaz" diyecek kadar derinden ve içten öksürülmelidir. Kuzenimin bu numarayla gözümün önünde bir kaç defa paçayı yırttığına şahit oldum. Kısacası "ölüyor" taklidi yapın.
7-En kesin çözümlerden biriside, dayaktan önce abdestli olup dayak sırası geldiğinde o zamanın namazına durulmalı. Eğer o zamanın namazı yoksa (mesela bugün Cuma) nafile veya kaza namazlarda olabilir fark etmez.
8-Baba durumu unutana kadar eve gelmeyip sokaklarda/arkadaşlarınızda kalmakta ayrı bir seçenektir. Baktınız bunların hiçbirisi fayda vermiyor, o zaman size en son çözümü sunuyorum:
9-Hiç yalan söylemeden, suçun itiraf edilmesi de başvurulacak en son yöntemdir. Çünkü, baba durumu illaki öğrenecektir. Suçu erkenden itiraf edip kendini masum, küçük emrah gibi gösterilmesi gereken bir durumdur. (babanız belki size acır.)

Maddelerde ki fikirler alıntı olup, düzenlemeler bana aittir. Bir nebze gülümsediyseniz ne mutlu bana :)

Son düzenleme:

Teouique

Katılımcı Üye
7 Kas 2015
744
0
4-Eğer varsa gözlük takmak. nasıl olsa parasını o veriyor, denenmiştir, gözlük varken gözden çıkarana kadar vurmuyor.
:puah

Orhan Eser

Uzman üye
7 Ocak 2011
1,970
2
Sabah sabah güldürdün beni :D yanlız adam gözlük kırılacak diye değil size ciddi bir zarar vermekten korkar :) ayrıca benden size baba tavsiyesi :D babanızla dost olmaya çalışın arkadaş gibi olun tabi derslerinizi ihmal etmemek kaydıyla başarı oranınız %100 olur deneyin ve görün... :RpS_thumbup:

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
450
'
En kesin çözümlerden biriside, dayaktan önce abdestli olup dayak sırası geldiğinde o zamanın namazına durulmalı. Eğer o zamanın namazı yoksa (mesela bugün Cuma) nafile veya kaza namazlarda olabilir fark etmez.

Bu Taktik denendi sonuç hüsran :puah

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.