Backbox hakkında.

Excision

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
255
0
Arkadaşlar merhaba sizden bir ricam olucak 8-9 gündür BackBox kullanmaktayım. İlk defa bu kadar uzun süre Linux kullanıyorum. Windows'tan 10 kat daha zevkli diyebilirim. Konuyu açma sebebim ise canımı sıkan BackBox'ta çok zengin Hack Tool'ları bulunmakta ve bunları pek kavrayamadım ben. Sizden ricam ben bunları nasıl hemen kavrayabilirim? Bilgisi olan abilerimi kardeşlerimi bu konuya bekliyorum. Hayırlı cumalar.

Resimler:

mJLNLZ.png
rJ9N9P.png

VirtualSystem

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
411
0
1. Linux'a yeni başlıyorsun başta çok zevklidir, şayet iş ve sosyal hayatın yok ise.

2. Araçların help menüsünden biraz ingilizce ile ne yapacağını ne için kullanacağını vs öğrenebilirsin.

Excision

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
255
0
1. Linux'a yeni başlıyorsun başta çok zevklidir, şayet iş ve sosyal hayatın yok ise.

2. Araçların help menüsünden biraz ingilizce ile ne yapacağını ne için kullanacağını vs öğrenebilirsin.

Haklısınız şimdilik iş ve sosyal hayatım bulunmamakta. --help de biraz karışık ya tamam linux'dan biraz anlıyorum bazı scriptleri açmayı vs. fakat gereğinden fazla zorlanıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

Virtual Man

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
661
0
T Ü R K
bana göre bende backbox kullandım içinde güzel araçlar var senin yerinde olsam hepsini öğrenmek için benim uyguladığım yöntemi yap öncelikle tools lardan ilk baştan başla bildiklerini geç bilmediklerini her gün 1 yada 2.3 tane tools forumlarda google amcaya ve youtube ingilizce türkçe kaynaklardan araştır ne işe yaradını ne gibi alanlarda kullanıldığını ve o tools ile testler gerçekleştir hangi alanda kullanıylıyorsa eğer u yöntemi uygularsan tümm hepsini güzel bir şekide ne işe yaradını ve ne gibi yerlerde çalıştının da mantığını kavramış olursun görüşmek üzere

Excision

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
255
0
bana göre bende backbox kullandım içinde güzel araçlar var senin yerinde olsam hepsini öğrenmek için benim uyguladığım yöntemi yap öncelikle tools lardan ilk baştan başla bildiklerini geç bilmediklerini her gün 1 yada 2.3 tane tools forumlarda google amcaya ve youtube ingilizce türkçe kaynaklardan araştır ne işe yaradını ne gibi alanlarda kullanıldığını ve o tools ile testler gerçekleştir hangi alanda kullanıylıyorsa eğer u yöntemi uygularsan tümm hepsini güzel bir şekide ne işe yaradını ve ne gibi yerlerde çalıştının da mantığını kavramış olursun görüşmek üzere

Denemekten zarar gelmez. Cevabınız için teşekkür ederim görüşmek üzere efendim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.