Bağlantı Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sedatkarc

Üye
6 Kas 2008
165
0
Arakaşlar Sürekli Bağlantı Sorunu Yaşıyorum Şöyle ki ;

İnterneti Yan Komşudan alıyorum yerel ağ bağlantısı bağlı diyor fakat internet yok yani sayfa acmıyor sebebi ne olabilir modeme reset atınca düzeliyor fakat abartısız 1 saaat aralıklarla sürekli kesiliyor sürekli arayıp modeme reset atın demekten bıktım sorun ne olabilir acaba Ve ben benim pc den modeme girip reset atabilirmiyim

ilgilenen herkeze teşekür şimdiden ...

|€€E|

Katılımcı Üye
7 Kas 2008
661
0
Giresu Tirebolu
komşu sağlammı?? yani bir oyun falan yapıyo olabilirmi?

modeme komut gönderip onu resetlemek mümükün oılabilir ama bunu bilmiyorum ve onlardada bağlantı kesiliyorsan modemden sadece sendeyse kabloları kontrol et ve modemin markası kalielimi yani biraz adi modemdende olabilir

ashiltürk

Katılımcı Üye
31 Tem 2008
671
0
bunu düzeltmek için bilgisayarınızı açtığınızda bağlantı özelliklerinde onar seçeneğini kullanabilirsiniz, bağlantıyı devre dışı yapıp tekrar etkinleştirebilirsiniz. bu işlemler ile tekrar ip alma isteği göndermiş olursunuz ve sorunuzu ortadan kaldırırsınız.

Kablo da problem yok diyorsan bu sefer firewallı kontrol et bazı firewall programları sorun cıkarıyor bağlantı da. Firewall ı disable ederek otomatik ip ver o da olmazsa yine firewall disable edilmişken manuel olarak ip ver. Ip numaralarına dikkat et yalnız web arayüzüne girerken yazdıgın numaralarla aynı segmentte olmalı. Örnek modemin arayüzünü acmak için 10.0.0.2 yazdıysan Ip yi 10.0.0.5 ver. Alt ağ maskesi otomatik olarak cıkıo zaten(WinXP için gecerli). Varsayılan ag gecidine 10.0.0.2 vereceksin ve yeglenen dns adresi de 10.0.0.2 olacak. Olmazsa başka çözümler üretebiliriz. İyi Şanslar __________________

sedatkarc

Üye
6 Kas 2008
165
0
Yok Yok Oyun flan dil dostum bağlantı gittiği zaman 2 mizde de gidio reset atınca düzeli ancak 1 saat sonra yine aynı modem cok dandik te dil aslında markasını hatırlasaydım söylerdim ben ayarlarında bi sorunmu var acaba diye endişelendim teşekkür ettim hepinize ayrıca...

elrebelde

Katılımcı Üye
8 Eyl 2008
319
0
kayseri
modem eskidir hacı bendeed cok oluyodu eskıden cok sey denedım en son degıstırdım artık yoksakafa agrıtıyodu ayarlara iice bak firmwaresini güncellemey dene sonra degıstır:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.