Bahçede Serçe Yavrusu Buldum Napmalıyım

SlientHacKeR

Katılımcı Üye
1 Tem 2013
290
0
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi yavru serçe buldum fakat yuvadan ucmaya calısırken düşmüşe benziyor yani çok ufak değil eve getirdim soğuktan üşümüş durumdaydı evde hint bülbülü kafesim vardı onların yanına koydum son yarım saat içerisinde istatistiklere göre hayvan hiç hareket etmiyor korkudan bazı yerlerde araştırmalarda bulundum yem vb şeyler yemez diyor kimi kişiler bazıları yer diyor fakat şöyle bi durum var yem yese bile en fazla evde 1 ay yaşar diyorlar doğal ortamı özgürlüğü severlermiş bende zaten 2,3 gün bakmayı düşünüyorum sonra zaten uçabileceğini düşünüyorum ayrıca sormak istiyorum hint bülbülü yanında durmasının bi sakıncası var mıdır konu ile ilgilenip bildiklerini benimle paylaşanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum

balboa333

Üye
31 Eki 2011
150
0
izmir
Kardeş genelde bu tür kuşlar anlaşmazlar bende papağan falan var mesela yanına normal bir kuş koyduğumda anlaşamıyorlar genelde tanımadığından oluyor bence ondan uzak tutmaya çalış dediğin gibi bunlar özgürlüğüne düşkün hayvanlardır kış da kara saplı serçe bulmusdum bende eve gelene kadar cebıme koydm evde kanıluferı acdım önüne koydm kucuk ısıtıcı vardı onuda yanına koydm 7-8 saate ıyılesıp ucdu bende azat ettim özgürlüğüne kavusdu bi ara baykuşda bulmusduk kargalar saldırmıştı yerdeydı aldık kutuya koyduk ne verdıysek yemedı azat ettik yarası ıylesınce bence sen ona 2 -3 gun bak ucabilecek guce geldıgınde onu azat et eger cok kucukse besle büyüt bence hem sevab kazanmış olursun yavru bi hayvan nede olsa yardımcı olduysam sevnirim.

esmer0614

Üye
30 Haz 2013
142
0
sizler doğadan iyi mi bileceksiniz kuşları kafeslere tıkıyorlar özgürlüklerini elden alıyorlar türkiyede ve bi çok yerde okadar çok varki kuş ve diğer hayvan hapishaneleri onların yerinde o kafeslerin yerine o hayvanları kafeslere koyanları koymak lazım tüm hayvanlar özgür olmalı kimse özgürlüklerini almaya hakkı yok küçücük kafeslere koyuyorlar daha geçen gördüm bitane tavuğu küçücük kafese koymuşlar hareket bile edemiyor
2 tane tavşanı ufacık kafese koymuşlar 10 15 tane kuşu bi kafesin içine koymuş kuşlar çırpınıyor bunları yapan insansa ben insan değilim bi çok yerde hayvanlara bile eziyet ediliyor işkence yapılıyor o yediğiniz tavuklara yavruyken antibiyotik veriyorlar canlı canlı eziyet ediyorlar kızgın suya atıyorlar bunları bilin artık

Daghanb

Katılımcı Üye
28 Şub 2013
409
0
Eğer bir hastalık taşıyorsa kuşun ölebilir. Nedeni evde bakıldığı için bağşıklık sistemnin yeterince kuvvetli olmayışı. ayır illa bakacam diyorsan. Yoksa sal doğaya. Belki o kuş soğuk kış gününde donmak üzere olan bir kedinin/köpeğin hayatını kurtaracaktır , belki o kedide sana onlarca hastalık bulaştırması olası bir fareyi yakalayacak.. vs senaryo uzatılabilir.

Sal derim, doğanın dengesini ne kadar tahrip edersek sonucu o kadar acı olur.

SlientHacKeR

Katılımcı Üye
1 Tem 2013
290
0
Kardeş genelde bu tür kuşlar anlaşmazlar bende papağan falan var mesela yanına normal bir kuş koyduğumda anlaşamıyorlar genelde tanımadığından oluyor bence ondan uzak tutmaya çalış dediğin gibi bunlar özgürlüğüne düşkün hayvanlardır kış da kara saplı serçe bulmusdum bende eve gelene kadar cebıme koydm evde kanıluferı acdım önüne koydm kucuk ısıtıcı vardı onuda yanına koydm 7-8 saate ıyılesıp ucdu bende azat ettim özgürlüğüne kavusdu bi ara baykuşda bulmusduk kargalar saldırmıştı yerdeydı aldık kutuya koyduk ne verdıysek yemedı azat ettik yarası ıylesınce bence sen ona 2 -3 gun bak ucabilecek guce geldıgınde onu azat et eger cok kucukse besle büyüt bence hem sevab kazanmış olursun yavru bi hayvan nede olsa yardımcı olduysam sevnirim.

Cevabın ve ilgin için teşekkür ederim 1,2 gün içerisinde bırakmayı düşünüyorum inşallah uçaçakdır yarın bir veterinere danışmayı düşünüyorum inşallah kendine gelip uçar

SlientHacKeR

Katılımcı Üye
1 Tem 2013
290
0
sizler doğadan iyi mi bileceksiniz kuşları kafeslere tıkıyorlar özgürlüklerini elden alıyorlar türkiyede ve bi çok yerde okadar çok varki kuş ve diğer hayvan hapishaneleri onların yerinde o kafeslerin yerine o hayvanları kafeslere koyanları koymak lazım tüm hayvanlar özgür olmalı kimse özgürlüklerini almaya hakkı yok küçücük kafeslere koyuyorlar daha geçen gördüm bitane tavuğu küçücük kafese koymuşlar hareket bile edemiyor
2 tane tavşanı ufacık kafese koymuşlar 10 15 tane kuşu bi kafesin içine koymuş kuşlar çırpınıyor bunları yapan insansa ben insan değilim bi çok yerde hayvanlara bile eziyet ediliyor işkence yapılıyor o yediğiniz tavuklara yavruyken antibiyotik veriyorlar canlı canlı eziyet ediyorlar kızgın suya atıyorlar bunları bilin artık

Kardeşim bu kuşu 1,2 gün içerisinde dediğim gibi bırakacağım fakat şimdi senin dediğin bir yönden doğru bir yönden de yanlış kafese koymak doğru değil fakat petshoplarda ve üretici yerlerde adamlar kuşu sürekli kafeste tuttukları için hayvan kafesten çıkardığn zaman ucamıyor

SlientHacKeR

Katılımcı Üye
1 Tem 2013
290
0
Eğer bir hastalık taşıyorsa kuşun ölebilir. Nedeni evde bakıldığı için bağşıklık sistemnin yeterince kuvvetli olmayışı. ayır illa bakacam diyorsan. Yoksa sal doğaya. Belki o kuş soğuk kış gününde donmak üzere olan bir kedinin/köpeğin hayatını kurtaracaktır , belki o kedide sana onlarca hastalık bulaştırması olası bir fareyi yakalayacak.. vs senaryo uzatılabilir.

Sal derim, doğanın dengesini ne kadar tahrip edersek sonucu o kadar acı olur.

Doğru kardeşim haklısın kedi veya başka bir canlı yiyecekti hayatı kurtulacaktı fakat sabah kalktığımda üstümü giyindim okula gidecektim birde baktım ki bahçenin orda zıplayarak kaçmaya çalışıyor içim acıdı orda bırakamadım bu arada dediğini dikkate alıp başka bir yere koyacağım az önce hint bülbülü kuşla dövüştü hemen aldım

hackbluesam

Katılımcı Üye
14 Eki 2013
715
0
D.KOPENHAQ
Ben askerlik yaptiğim yerde buna benzer bir durum vardi serce küş yavrulari ağaçlarda dut gibi düşerlerdi anasi babasi aşağiya inip almazlardi. Mistik diye bir karakol kedimiz vardi hemen bulduğunda mideye indirirdi..hem kafeste fazla yasamazlar ***ür veterinere.......√√√

SlientHacKeR

Katılımcı Üye
1 Tem 2013
290
0
Ben askerlik yaptiğim yerde buna benzer bir durum vardi serce küş yavrulari ağaçlarda dut gibi düşerlerdi anasi babasi aşağiya inip almazlardi. Mistik diye bir karakol kedimiz vardi hemen bulduğunda mideye indirirdi..hem kafeste fazla yasamazlar ***ür veterinere.......√√√

Yani diyorsunuz ki bu hayvanın yaşama olanağı çok düşük neyse teşekkür ederim ilginiz için

balboa333

Üye
31 Eki 2011
150
0
izmir

kardeş sen yannış anlamışsın oku bidaha konuyu adam uçamayan bi kuşu almış salcam dıor adam almasa kediye yem olacak yada sogukda usuyup olcekdı kuşlara karsı dusmanlık yok merak etme sen onu satan adamlara soylemen lazım bız onlardan alarak daha iyi bakıyoruz o kuşlara ayrıca kuşda sahibini sevince kendisini salsan bile geri dönüyor buda belliki kendi isteği ile geliyo senin yanına iyi bakdığın beslediğin için:RpS_thumbup:
k

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.