bakan acıkladı artık kodlama orta okuldan baslıyacak

Ahyx

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
640
0
Secret kb.
O değilde bir arkadaş Türkiye nin başına dert olurlar demiş.
Diğer bir arkadaşda Aile öğretir böyle bişey yapmazlar gibi bir şey demiş.
Beyler milletin gözü dönmüş gir DeepWeb e Aile terbiyesine bak :D :D

Risurak

Katılımcı Üye
20 Şub 2016
441
0
devlet yazılım ciddeyetini anlamaya basladı artık yavas yavas ortalık hackerdan gecilmez artık sans işte keske bende orta okulda olsaydım baya zaman kazanırdım

AsiLKan06

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
252
0
Ankara
Yav arkadaşlar ne kıskanması beee EMİN OLUN Derslerin çoğu boş (geçecek oyun film vb.) hadi ciddi sıkı bir okul olsa dahi Siz C, Java ,Assembly falan öğreticeklerini mi düşünüyorsunuz

Bide bu seçmeli ders olur ve de Adım kadar eminim 28kişilik sınıfsa ve hadi boş ders havası vs sebeplerle seçildiyse O sınıftan en fazla sadece 3-4 kişi gerçekten hevesli Bu konuda bir şeyler kapmak istiyen öğrenciler olacak ama kalan öğrenciler anlıyacaklar (haa bir şey anlatılıyor kaynatmalıyız) diyecekler ve adam gibi şöyle Tam verimli bi 15-20 ders saati olacak
onlarda
bide
Scratch öğretirler bence (eğer önceki bilgisayar derslerinde anlatılmadıysa) Her şeyin temelini anlama açısından bi Algoritma oluşturulması vs. Temel verirmeden neden ağır dillere başlansın

bide ben 5.sınıftaydım herhalde okulda Zorunlu bilgisayar dersinde Scratch öğretilmişdi o zaman kavramıştım mantığı çok iyi olmuştu o yıl
(bide yukarıda anlattığım temsili olay benim başımdan ahada 5.sınıfta yaşadım biz 3arkadaş meraklıyız bu konulara bir şeyler kapma gayretindeyiz amma sınıfın geri kalanı dersi kaynatma peşindeydi)
işte Scratchdan temeli olanlarada Basitten Python,Java verilebilir ve de çok iyi olur çok da güzel olur

HAA bide Koca Türkiyede Elbet bir kaç okulun bir kaç sınıfın hemen hemen tamamında bu konuyla ilgilenen meraklı arkadaşlarımız çıkacak ve bu dersler verimli geçer
o Yüzden bence yararlı olacak en azından küçük yaştan güzel bir temel oluşmuş olacak :)

Son düzenleme:

HackerPan

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
435
0
Türkiye
Öyle açıklama yapsa ne olur sanki her okulda var bizim burda okulda müdürden başka birinde pc yok kodlama mı öğretecekler ?

emin2470

Katılımcı Üye
23 Nis 2015
426
0
Yaklaşık bi 5 sene sonra yani benim nesilim Ünivesiteyi bitirince Bilişim için altın çağ dönemine denk gelicez.Bu konuda çok şanslıyız :RpS_thumbup:

mucanlıube

güzel günler dileğiyle
28 Haz 2016
219
6
Tabi tabi bizde ortaokuldayken bilişim dersi vardı dersin amacında kendi oyunumuzu programımızı yazmamız yer alıyordu öğretmenin öğrettiği tek şey excel ve world kullanmayı öğretmek oldu

Gorkovski

Katılımcı Üye
8 Haz 2016
957
0
Hiçlik
7. Sınıfa geçtim ddos biliyorum hack biliyorum brute force biliyorum tamirini biliyorum format biliyorum domain biliyom server biliyom :D yakında bir site veya uygulama yapmaya başlıcam

ForumKusu

Yeni üye
20 Haz 2008
10
0
ben ilköğretim 4.sınıfa başladığımda ingilizce zorunlu oldu yani ilkokuldan beri ingilizce gördüm. sonuç = how are you ne war you next next cansel

ErsinARB

Yeni üye
26 Nis 2016
4
0
Kudüs
Bu derslerin amacı uzmanlaştırmak değildir. Alana eğilimi olan öğrencinin farkındalığını arttırmak ve onla

4YTNC

Üye
20 Ağu 2016
60
0
19 yaşındayım 7 sınıfta ailevi sorunlardan dolayı okulu bırakmak zorunda kaldım şimdi okula gitmek istesem 7 sınıfa banada öğretirlermi bizde yararlanalım okula abilik yaparım :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.