Zararlı Yazılım Bana saldıran adamın ip sini buldum ne yapabilirim

Proixy

Yeni üye
18 Ağu 2021
42
7
12 nisan 2021 de ben memleketteyken facebook steam vs hesaplarım çalındı ve adıma paylaşımlar yapıldı(epostasını bile bilmeden biraz uğraşarak aldıgım eski hesabım sadece bilgisayarda açmıştım büyük ihtimalle virüs bulaşmış). Bunun üzeribe babamla beraber emniyete gittik fakat bize siber görevlisi daha gelmedi ve yüksek miktarda parası çalınanlara öncelik veriliyor vs dediler babamda biraz bekledikten sonra birdaha devam ederse gelelim dedi yani ilgilenmediler. Mailimin çöp kutusunda yakaladığım ip adresi ile adamın kişisel bilgilerini bulup web üzerinden başvurabiliyorsam başvurmak istiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz?

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
Dos saldırısı yaparsınız, yaklaşık konumunu bulursunuz (orada da yazılmış zaten), başka da pek birşey yapılmaz

Eğer hack işlerinden pek anlamıyorsa "ip'n elimde gibi şeyler deyip korkutursunuz yani 😄

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Elindeki IP Adresi ile yapabileceğin en doğru şey siber e gidip şikayetine bunu ekletmen, hatta savcılığa gidip bu mailin çıktısı ile de direkt olarak şikayette bulunabilirsin. Ancak hesaplarında maddi değeri yüksek olan şeyler yoksa çok uğraşıp vakit kaybetme derim. Ne yazık ki 5651 sayılı bilişim suçları kanunu çıkmış olsa da ne yazık ki bazen tam işlemediği durumlar olabiliyor.

Proixy

Yeni üye
18 Ağu 2021
42
7
Elindeki IP Adresi ile yapabileceğin en doğru şey siber e gidip şikayetine bunu ekletmen, hatta savcılığa gidip bu mailin çıktısı ile de direkt olarak şikayette bulunabilirsin. Ancak hesaplarında maddi değeri yüksek olan şeyler yoksa çok uğraşıp vakit kaybetme derim. Ne yazık ki 5651 sayılı bilişim suçları kanunu çıkmış olsa da ne yazık ki bazen tam işlemediği durumlar olabiliyor.
Namusum kirleniyor, Namus Herşeydir. O adam yüzünden kız kuzenimin yüzüne bakmaya utanıyorum.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
546
turkhackforums.cjb.net
Namusum kirleniyor, Namus Herşeydir. O adam yüzünden kız kuzenimin yüzüne bakmaya utanıyorum.
Steam hesabı yazınca açıkcası ben şahsi namus seviyesine getirilecek bir iş zannetmedim kusura bakma. o zaman yapacağın şey savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmak IP den adres tespiti ve sonrasında da arama el koyma kararının çıkartılması.

Ancak bu tür kararları ne yazık ki savcılık çok zor veriyor.

Proixy

Yeni üye
18 Ağu 2021
42
7
Steam hesabı yazınca açıkcası ben şahsi namus seviyesine getirilecek bir iş zannetmedim kusura bakma. o zaman yapacağın şey savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmak IP den adres tespiti ve sonrasında da arama el koyma kararının çıkartılması.

Ancak bu tür kararları ne yazık ki savcılık çok zor veriyor.
Yardımcı olduğun için teşekkür ederim ☺️

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
649
42
Sevgili kullanici Cimere müracatta bulunursaniz bu bilgilerle karakol sizi mutlaka arayacaktir ve sizi siber suclara yonlendirecekler. O zaman nasilda ilgilendiklerini kendi gozlerinizle goreceksiniz. Arastirma yapmaya calismadan bu bilgiler yeterli duzeyde. Verin cimere ihbar halinde. Her gun ayni ihbari yapsaniz cok cabuk bir bicimde cevap bulacaksiniz

'Türk

Moderasyon Tim Direktör Yrd.
5 May 2020
2,437
1,518
K E R K Ü K
saldırı v.s yapmayın haklıyken haksız yere düşersiniz.
ip alıp şikayet etmeye tekrar gidin, karakol oyalamaya devam ederlerse savcılığa gidip dilekçe yazın kanıtları v.s verin.
bu arada hangi şube dedi size parası çalınanlara öncelik var size sonra bakalım diyen? saçma

Proixy

Yeni üye
18 Ağu 2021
42
7
saldırı v.s yapmayın haklıyken haksız yere düşersiniz.
ip alıp şikayet etmeye tekrar gidin, karakol oyalamaya devam ederlerse savcılığa gidip dilekçe yazın kanıtları v.s verin.
bu arada hangi şube dedi size parası çalınanlara öncelik var size sonra bakalım diyen? saçma
İlk başta haftasonu gitmiştik emniyete oradan karakola yönlendirdiler karakolda siber görevlisi haftaiçi oluyor ve işin içine yüksek miktarda para karışmadığı sürece fazla ilgilenilmiyor gibi birşeyler söyledi (kapıdaki güvenlik). Pazartesi sabah babam ben işe gitmeden gidelim dedi 07.00 07.30 gibi gittik(Emniyete). Daha herkes yeni yeni geliyor siber görevlisi hazır değil vs vs dediler. Biraz bekledik babam oyalıyorlar işe geç kalıcam gel gidelim dedi ve döndük hiçbir işlem yapılmadı.

Proixy

Yeni üye
18 Ağu 2021
42
7
Sevgili kullanici Cimere müracatta bulunursaniz bu bilgilerle karakol sizi mutlaka arayacaktir ve sizi siber suclara yonlendirecekler. O zaman nasilda ilgilendiklerini kendi gozlerinizle goreceksiniz. Arastirma yapmaya calismadan bu bilgiler yeterli duzeyde. Verin cimere ihbar halinde. Her gun ayni ihbari yapsaniz cok cabuk bir bicimde cevap bulacaksiniz
Peki bu maile düşen ip vpn ise ne olacak?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.