Bankada çalışa bilirmiyim

Ccelalcan

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
620
0
/@fsociety
s.a ben c++ ,php ,asp ,csharp, visual stduıo,visual basic biliyorum bankada çalışabilirmiyim acaba

yaşım : 17

okumuyorum ama böle bişiy mümkünmüş emin olmak istedim . Sizcede mümkünmü ?

scortyu

Üye
23 Tem 2010
114
0
Olay bilmek değil.Pratikte herşey bilinir.

Mesela sana gelip 1-1000 kadar olan değerler verilse ve bu değerlerden toplam 8 milyon tane olsa hangi sıralama algoritmasını kullanırdın ?

Şifreli bir veri iletilmek isteniyor,hangi kiriptolojiyi kullanırdın ? Neden?(RSA, Secret Sharing,Stenegraphy etc.)

Olay burda dostum.2 yıllıkta olsa bir üniversite bitirmen şart yaşında genç git gör

lavara123

Katılımcı Üye
29 Eki 2013
368
0
NULL
Oncelikle bu capta yerler deneyim ve referans ister ve Turkiye'de ilgili bölümden mezun olmasini ister ve cv'in ve projelerin kaliteli olmali ayrica o kadar dil biliyorum demek dogru degil bence sadece c++ ömrünü çürütmeye yeter ve Ingilizce bu işte çok önemli

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Olay bilmek değil.Pratikte herşey bilinir.

Mesela sana gelip 1-1000 kadar olan değerler verilse ve bu değerlerden toplam 8 milyon tane olsa hangi sıralama algoritmasını kullanırdın ?

Şifreli bir veri iletilmek isteniyor,hangi kiriptolojiyi kullanırdın ? Neden?(RSA, Secret Sharing,Stenegraphy etc.)

Olay burda dostum.2 yıllıkta olsa bir üniversite bitirmen şart yaşında genç git gör

1- verilen verilerin hangi düzende olduğunu sorardım, ters şekildeyse reverse sort, belirli bir yoğunluğa uyan başka bir yapısı varsa ona göre shake sort buble sort vs vs O(logn) karmaşıklığında bir şey kullanırdım. Hiçbir bilgi verilmemişse quick sort kullanırdım.
2- Şifreleme alanım değil ama genede buna göre de çift taraflı key lazım mı ? Verinin sıkıştırılması gerekiyor mu ? Çözüm süresi verinin geçerlilik süresinden uzun olmalı mı vs vs bunlara uygun bir algoritma.

Her neyse bu sorular bana sorulmamıştı gerçi ama arkadaşın sorularına gelirsek. Dostum dil bilmekle olmuyor gerçekten kurumsal firmalarda diploma istenir. Ayrıca dolgun bir cv ve referanslarının olması gerekiyor. Her iş görüşmesinde tecrübe veya bir proje soruyorlar. C++ ile pos makinelerine yazılım yapılabilir ama bankalar seni alır mı sorun orda....

Okuma imkanın varsa mutlaka bir diploma edin. 4 yıllık matematik bölümü bile okusan iş ilanlarına bakarsan yazılımcı arayan yerler geçerli sayıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.