Banlı Play Console Hesabı Kurtarma

spiritdrg

Üye
9 Eyl 2015
84
0
Merhabalar. Yaklaşık 2 yıl önce mobil uygulama geliştirme öğrenmeye başladım. Bu süreçte Android Studio kullanarak acemice bir şeyler üretmeye başladım.Bir de 125TL karşılığı Play Console hesabı aldım. Uygulamalarımın bazılarına Webview içerisinde gerek kendi websitemi gerekse ösym sitesini falan gömmüştüm. Bundan yaklaşık 6-7 ay önce hesabım askıya alındı.Mailime bildirim geldi,siteleri izinsiz kullanıyorsunuz bu sebeple hesabınız askıya alındı diye.Başka hesap açmayın yine banlarız falan da yazmışlar. Hesabımı tekrar açtırmak için belgeler yolladım,acemiyim öğrenmeye çalışıyorum falan yazdım. google support, kaale bile almadı. O gün bugündür hala uğraşıyorum. Hesabı açtırmamın bir yolu yok mu acaba? Yeni hesap alırsam farklı isim soyisimle farklı adreslerle mi almam lazım? Acemilikten kusur işledik diye herifler direk kara listeye attılar. Bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.Herkese iyi forumlar!

Moderatör tarafında düzenlendi:

burakbeys

Üye
1 Tem 2018
101
0
TÜRKİYE
malesef askıya alınan hesap birdaha asla ne yaparsan yap açmıyorlar google politika kurallarında inatçı ayrıca yeni hesabı sakın aynı ip aynı mac adresiyle + aynı telefon veya bilgisayar ve kredi kartı bilgilerinle sakın yapma paran boşuna gider

38fatih

Uzman üye
25 Ara 2015
1,147
0
Bohm Kenti
farklı bir bilgisayarda açtığın hesaba kullanmış olduğun bilgisayarla girersen yine banlanıyorsun bir çok kişi bundan muzdarip ama adamlar ele geçirmiş bu sektöre ve seni bulup tekrar ipini çekiyorlar.

Bu yüzden play consol hesapları satılıyor belki görmüşündir r10 reddit facebook vb. platformlarda normalde 150 liraysa adamlar 300 e okutuyor bu işi ticarete dökmüş bir kesim var. Mecbur bu kişilerden ucuza bulduğun sağlam olan hesaplardan alacaksın. Kendin açmaya çalışma internet kafeden açan yine de ban yiyen kişiler var algoritması nasıl işliyorsa buluyorlar seni.

bkz:

0 makina kiralıyorum, o makinadan mail açıyorum ve alakasız bir kredi kartı ile o makinadan alıyorum hesabı. sonra uygulamayıda o makinada yapıyorum ve sonra hop ban

Farklı uygulamalar ile denemek sanırım kaynak kodlarından vs bile anlıyorlar sanırım. Hatta whatsapp'ta iletişiminiz olan numaraları bile kara listeye alıyor olabilir algoritma gözetim toplumunda yaşıyoruz artık bundan kaçışın olacağını hiç düşünmüyorum

Az önce benimde uygulamalarımı tek tek askıya aldılar, daha sonrada hesabımı banladılar 10 uygulama gitti:

Hesapta 3.000TL vardı onu önümüzdeki ay yaparlar mı acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:

spiritdrg

Üye
9 Eyl 2015
84
0
Hesabı geçici olarak kullandığım bir bilgisayarda açmıştım. Uygulamaları da o makinede geliştirmiştim. Kullandığım kart ininal kartıydı. Şu an iş bankası kredi kartım var. Acaba yeni bir bilgisayar ve internetle ve farklı kredi kartıyla kendi ismimle bir hesap aldığımda yine aynı problem olur mu? Sonuçta Türkiye'de benim adımda soyadım da çok insan vardır diye düşünüyorum. Türkiye'den şu isim soyisimdeki elemanı banlayın diye bir saçmalık yoktur heralde :))

38fatih

Uzman üye
25 Ara 2015
1,147
0
Bohm Kenti
Hesabı geçici olarak kullandığım bir bilgisayarda açmıştım. Uygulamaları da o makinede geliştirmiştim. Kullandığım kart ininal kartıydı. Şu an iş bankası kredi kartım var. Acaba yeni bir bilgisayar ve internetle ve farklı kredi kartıyla kendi ismimle bir hesap aldığımda yine aynı problem olur mu? Sonuçta Türkiye'de benim adımda soyadım da çok insan vardır diye düşünüyorum. Türkiye'den şu isim soyisimdeki elemanı banlayın diye bir saçmalık yoktur heralde :))

Yukarıda yazdım hatta örnekleri de attım ama tam anlaşılmamış sanırım isim soy isimle bulmuyorlar zaten sizi karda yürüyünce ayak iziniz kalır ya internet alemi de aynı bu şekilde yeni hesap açıp uygulama yüklediğinizde kullandığınız admob aynıysa sizi bulabilirler giriş yapmassınız ama telefonunuzda ekli mail kalır oradan bulabilirler hani bu şirketler farklı şirketler değil adamlar kullandığın çoğu uygulama ellerinde açın deneyin risk almayı seviyorsanız 150 tl denerim bana koymaz diyorsanız yapın ona bir şey diyemem. 2 Yıl sonra ban alan da var 2 gün sonra alan da belki siz hiç almazsınız ihtimaller doğrultusunda konuşuyorum ben

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.