Basın Medya Ekibine #Soramazsın

'Syera

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
B&M

Soramazsın serisinin altıncı konuğu Basın&Medya Ekibi sizlerden gelen soruları yanıtlayacak.

Merak ettiklerini sor ve cevaplanmasını bekle :)

Basın&Medya Ekibi Hakkında Ne Merak Ediyorsun?

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,269
3,463
Sosyal medya alanında belirli bir başarısı var mı ekibin?
Elbette, sürekli olarak içerik üretimi, yeni içerikler ve projeler için yaptığımız ARGE çalışmaları devam etmekte. Yeni kitlelere ulaşmamız ve bünyemize katmamız başarımızın karşılığıdır, tabi doğru orantılı olarak terside olabiliyor, bundan dolayı daimi olarak başarılı olmamız gerekiyor.

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,269
3,463
Neden Türk hack team değilde siberatay
Alan adımız, daha doğrusu içerisinde geçen, illegal olarak görülen "hack" ve örgütlenme niteliği taşıyan "team" sosyal medya platformlarında barınmamıza büyük bir engel teşkil etmektedir. Bu nedenden ötürü markalaşmanın yoluna gittik, soru için teşekkür ediyorum hocam.

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,862
1,221
Soruları Zorlaştıralım…

1- Sosyal Medya adına yapılan bu markalaşma üzerine reklam faaliyetleriniz nelerdir?

2- İçerik üretimini kitle dışında hangi gündem kategorisinde tutuyorsunuz?

3- Sizce markalaşma ( SiberAtay ) geleceği düşünülmüş bir adım mı?

4- Sosyal Medya üzerinde Tim rolleri yeterince aktif mi? Basit anlatım kısa eğitim videoları ilgi çekmez mi? Telegram ;)

5- Gelir kazanım desteğiniz var mı? Varsa veya olsa ne amaçla kullanıyor ya da ne amaçla kullanırdınız?

6- Sosyal Medya üzerine ekibinizi sertifika alarak geliştirdiniz mi?

7- Dış duruma bağımsız olarak Ekibiniz bu alan için yeterli mi?

8- Alanınızın medya durumu ilgili peki ya basın ayağınız ne durumda?

9- Sizin bu alanda ilerlemenizi kısıtlayan engeller nelerdir?

10- Alanınızda ve BasınMedya oluşumunda üretiminde özgür bir ekip misiniz?

Basit ve tek cümle cevap anlamsız olur. Uzun cevaplar da kabul görülemez. Bilgi hükmü yüksek olan cevaplarsa sizleri tanımış oluruz.. :)

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,269
3,463
Soruları Zorlaştıralım…

1- Sosyal Medya adına yapılan bu markalaşma üzerine reklam faaliyetleriniz nelerdir?

4- Sosyal Medya üzerinde Tim rolleri yeterince aktif mi? Basit anlatım kısa eğitim videoları ilgi çekmez mi? Telegram ;)

5- Gelir kazanım desteğiniz var mı? Varsa veya olsa ne amaçla kullanıyor ya da ne amaçla kullanırdınız?

Basit ve tek cümle cevap anlamsız olur. Uzun cevaplar da kabul görülemez. Bilgi hükmü yüksek olan cevaplarsa sizleri tanımış oluruz.. :)
Merhabalar iyi akşamlar öncelikle,

Önceden reklam konusunda sorun yaşıyorduk, bunun ilk nedeni yerimiz ve konumumuzdu, çünkü bütün sosyal medya ağları alan adımızı engellemiş durumda. Bu da demek oluyor ki reklam verme hakkımız elimizden alınıyor. Yaptığımız bu markalaşma projesiyle daha büyük kitlelere ulaşabileceğimizi düşünüyorum. En büyük reklam faaliyetimiz tabii ki sosyal medya hesaplarımızdan olacak, paylaşımlarımız yeni üyelerimize davetiye niteliğinde olacak.

Bu zamana kadar sabit odaklarımız vardı, peki bunlar neydi? Siber Güvenlik, Yazılım, Ofansif, Tasarım, Donanım gibi gibi içerik kategorilerine sahiptik. Elbette bunlar çok değerli içerikler, tamamen öğretmeye ve anlatmaya yönelik desem yeridir. Ama benim gözlemlediğim şuydu, "bu içerik kitlenin ilgisini çekmiyor" bu düşünceye vardığımda elbette yalan olmasın biraz afalladım, çünkü karşımda yeni yeni şekillenen ve oluşumu devam eden bir kitle var. Profesyonellik mi? Hayır. Kalite mi? Hayır. Çıkardığım tek bir hisse var, nabız. Yani en büyük amacımız üyelerin sevdiği içerik kategorilerini yayınlamak olacak, yepyeni içerik tür ve paylaşımlarıyla çok yakında sayfamız revize edilecek. Soruyu doğru anlamışsam cevabım bu şekilde.

Fatih Terim'de demekçe ben ve aynı safta yer aldığımız yönetici arkadaşlarımın hayalleri dünyadan büyük. :) Ben bununla gerçekten gurur duyuyorum, hepimiz buranın birer evlatlarıyız, şimdi birlik içerisinde güzel bir projenin içerisindeyiz, Allah utandırmasın, Allah yardımcımız olsun. Ben bu markalaşmanın geleceği olduğuna daimi olarak inanıyorum. Ama şunu da mutlaka diyeceğim, bizler "bitti" deyip köşeye çekilecek kimseler değiliz, asıl görev bu projeyi tamamlamak değil, geliştirerek devam ettirmek.

Ekiplerimizi tanıtmaktan hiçbir zaman geri kalmadık, yine kalmayacağız. Ekiplerimiz alanında uzman kişileri barındırıyor, ilerleyen zamanlarda YouTube kanalımızda veya diğer sosyal ağlarımızda kısa eğitim videoları elbette gelecektir. Şuan roller tam anlamıyla aktif değil çünkü revizasyon halen devam etmekte.

Elbette giderlerimiz oluyor, tabi bunları kapatmak için gelir olması gerekiyor, vermiş olduğumuz VİP hizmetleri şuan kullandığımız gelir kaynağı diyebilirim. Edinilen gelirler hiçbir şahısa hitap etmiyor, tüm harcamalarımız kendimizi daha da geliştirmeye yönelik oluyor.

Ekibimi sertifikasyon üzerinde geliştirmedim, bunun başlıca sebebi hareketli bir kadroya sahip olmam. Elbette her ekibin bir kemik kadrosu var, ekbimin kıdemli üyelerine yönelik "SM Uzmanlığı" eğitimi planlarım arasında yer almakta, yeni projemizde buna zaten ihtiyaç duymakta, dolayısıyla ilerleyen süreçte eğitime ağırlık vereceğim.

Evet ben ekibimin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Haber ve Basın ayağımız şuan Twitter, ilerleyen süreçlerde Instagram hesabımızda basın adı altında hizmet verebilecek. Teknoloji gündemi en büyük başlıklarımız arasında yer almakta.

Katı ve sabit bir misyon ilerlemeye en büyük engel diyebilirim. Sosyal medya yeniliğe açık bir sektör, maalesef ileri düzey kurumsallığı kabul etmiyor.

Bizlerin yenilikçi ve inovatif olması gelişmemiz demektir. Bunun en büyük ihtiyacı özgür, baskısız ve mobbing gibi eylemlerin olmadığı rahat ortamlar. Benim psikolojim ekibimi etkiler, ekibimin psikolojisi kitleyi etkiler, bu bir zincirdir. Yaratıcı ve özgür olmak bizim işimizde esastır.

Sorular için teşekkür ediyorum, inşallah cevap verebilmişimdir.

'Box-Boy

Üye
18 Ağu 2007
139
191
Merhaba,

1) Markalaşmaktan çok bahsetmişsiniz bunu biraz daha acarmısınız.(Markalaşmaktan kastınız nedir?)

2)
Alıntı= Katı ve sabit bir misyon ilerlemeye en büyük engel diyebilirim.
Size göre nasıl bir misyon olmalıydı?

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,862
1,221
Merhabalar iyi akşamlar öncelikle,

Önceden reklam konusunda sorun yaşıyorduk, bunun ilk nedeni yerimiz ve konumumuzdu, çünkü bütün sosyal medya ağları alan adımızı engellemiş durumda. Bu da demek oluyor ki reklam verme hakkımız elimizden alınıyor. Yaptığımız bu markalaşma projesiyle daha büyük kitlelere ulaşabileceğimizi düşünüyorum. En büyük reklam faaliyetimiz tabii ki sosyal medya hesaplarımızdan olacak, paylaşımlarımız yeni üyelerimize davetiye niteliğinde olacak.

Bu zamana kadar sabit odaklarımız vardı, peki bunlar neydi? Siber Güvenlik, Yazılım, Ofansif, Tasarım, Donanım gibi gibi içerik kategorilerine sahiptik. Elbette bunlar çok değerli içerikler, tamamen öğretmeye ve anlatmaya yönelik desem yeridir. Ama benim gözlemlediğim şuydu, "bu içerik kitlenin ilgisini çekmiyor" bu düşünceye vardığımda elbette yalan olmasın biraz afalladım, çünkü karşımda yeni yeni şekillenen ve oluşumu devam eden bir kitle var. Profesyonellik mi? Hayır. Kalite mi? Hayır. Çıkardığım tek bir hisse var, nabız. Yani en büyük amacımız üyelerin sevdiği içerik kategorilerini yayınlamak olacak, yepyeni içerik tür ve paylaşımlarıyla çok yakında sayfamız revize edilecek. Soruyu doğru anlamışsam cevabım bu şekilde.

Fatih Terim'de demekçe ben ve aynı safta yer aldığımız yönetici arkadaşlarımın hayalleri dünyadan büyük. :) Ben bununla gerçekten gurur duyuyorum, hepimiz buranın birer evlatlarıyız, şimdi birlik içerisinde güzel bir projenin içerisindeyiz, Allah utandırmasın, Allah yardımcımız olsun. Ben bu markalaşmanın geleceği olduğuna daimi olarak inanıyorum. Ama şunu da mutlaka diyeceğim, bizler "bitti" deyip köşeye çekilecek kimseler değiliz, asıl görev bu projeyi tamamlamak değil, geliştirerek devam ettirmek.

Ekiplerimizi tanıtmaktan hiçbir zaman geri kalmadık, yine kalmayacağız. Ekiplerimiz alanında uzman kişileri barındırıyor, ilerleyen zamanlarda YouTube kanalımızda veya diğer sosyal ağlarımızda kısa eğitim videoları elbette gelecektir. Şuan roller tam anlamıyla aktif değil çünkü revizasyon halen devam etmekte.

Elbette giderlerimiz oluyor, tabi bunları kapatmak için gelir olması gerekiyor, vermiş olduğumuz VİP hizmetleri şuan kullandığımız gelir kaynağı diyebilirim. Edinilen gelirler hiçbir şahısa hitap etmiyor, tüm harcamalarımız kendimizi daha da geliştirmeye yönelik oluyor.

Ekibimi sertifikasyon üzerinde geliştirmedim, bunun başlıca sebebi hareketli bir kadroya sahip olmam. Elbette her ekibin bir kemik kadrosu var, ekbimin kıdemli üyelerine yönelik "SM Uzmanlığı" eğitimi planlarım arasında yer almakta, yeni projemizde buna zaten ihtiyaç duymakta, dolayısıyla ilerleyen süreçte eğitime ağırlık vereceğim.

Evet ben ekibimin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Haber ve Basın ayağımız şuan Twitter, ilerleyen süreçlerde Instagram hesabımızda basın adı altında hizmet verebilecek. Teknoloji gündemi en büyük başlıklarımız arasında yer almakta.

Katı ve sabit bir misyon ilerlemeye en büyük engel diyebilirim. Sosyal medya yeniliğe açık bir sektör, maalesef ileri düzey kurumsallığı kabul etmiyor.

Bizlerin yenilikçi ve inovatif olması gelişmemiz demektir. Bunun en büyük ihtiyacı özgür, baskısız ve mobbing gibi eylemlerin olmadığı rahat ortamlar. Benim psikolojim ekibimi etkiler, ekibimin psikolojisi kitleyi etkiler, bu bir zincirdir. Yaratıcı ve özgür olmak bizim işimizde esastır.

Sorular için teşekkür ediyorum, inşallah cevap verebilmişimdir.
Teşekkürler. Fazlasını anladım ;) Başarılar dilerim Basın&Medya

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
Basın ekibi marka adına farklılaşmaya gitmiş bence çokta iyi yapmış... Benim önerim artık bir belirli yüzler ismi gösterecek yüzlere yönelecek misiniz bence bunda çok geç kalındı :)

Reels'ler çekilmeli bu reelslerde sürekli aktif olarak ön planda olacak birileri olmalı. Bu kişilerde gerek bilgi gerekte haber yaparak Türk Hack Team'ı öne taşımalı. Bu benden küçük nacizhane bir tavsiye olsun Türkiye'de bunu yapan hiç bir haber kaynağı yok ilk ve tek olursunuz :)

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,269
3,463
Merhaba,

1) Markalaşmaktan çok bahsetmişsiniz bunu biraz daha acarmısınız.(Markalaşmaktan kastınız nedir?)

2)

Size göre nasıl bir misyon olmalıydı?
Merhabalar tekrardan, markalaşmaktan kastım legal bir ortamda kullanıcılara ev sahipliği yapmaktır. Ön yargılar kitleyi oldukça etkilemekte.

Epey süredir nu forumdayım, burada durma sebebim her zaman misyon ve manifestosu olmuştur, yıllardır burada yöneticiysem bunu foruma olan aşkıma ve bundan doğan enerjime borçluyum. Misyon bir sınırdır, misyon bir kuraldır. Hatta burada çok güzeldir, ama sosyal medya maalesef bunu geri plana atmakta. Hatta barınmamıza izin vermemekte, sorunuz için çok teşekkür ederim.

Arslan'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,269
3,463
Basın ekibi marka adına farklılaşmaya gitmiş bence çokta iyi yapmış... Benim önerim artık bir belirli yüzler ismi gösterecek yüzlere yönelecek misiniz bence bunda çok geç kalındı :)

Reels'ler çekilmeli bu reelslerde sürekli aktif olarak ön planda olacak birileri olmalı. Bu kişilerde gerek bilgi gerekte haber yaparak Türk Hack Team'ı öne taşımalı. Bu benden küçük nacizhane bir tavsiye olsun Türkiye'de bunu yapan hiç bir haber kaynağı yok ilk ve tek olursunuz :)
Merhaba Tugay selamlar, eskileri görmek beni mutlu ediyor :)

Çoğumuz şahsi kimliklerimizi kullanarak yeni açtığımız portala katılım sağladık, çık güzel içerik ve materyaller çıkacağına eminim. Bu nedenle resmi bir kurumsallık var diyebilirim. Tavsiyene gelecek olursam, "siberatay" Instagram sayfamızda aktif olarak reels içeriği yapmaktayız. Demiş olduğun gibi gerçekten çok ilgi çekmekte, tabi bunu devam ettirmekte bizim elimizde, içerik tavsiyeni de kullanacağım, teşekkürler Tugi reyis :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.