[Basit Düzey ]Android Oyun Modlama // DarkHawk06

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora

[Basit Düzey ]Android Oyun Modlama // DarkHawk06

alpha1.gif

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere dilim döndükçe basit düzey android oyun modlamayı anlatacağım.İlk başta bir kaç bilgi vermek istiyorum.
Her oyunda bu yöntemi kullanamıyoruz.
Genellikle Unity ile yapılmış oyunlarda bu yöntem çalışıyor. Bunlardan dolayı basit düzey modlama dedim.

Oyunlarda belli parametreler olur. Money, coin, healt, ammo, vb bu böyle uzar gider. Her oyunda devoloper arkadaş farklı isimlerde koyabilirler.
Bizde uygulamayı Decompile edip içindeki dll dosyalarını editleyip tekrar compile edeceğiz.
Bugun üzerinde deneyeceğimiz Trafic Racer oyunu olacak.

Bize iki araç gerekli bunlar;

Oyunumuzun apk dosyası

dnSpy
APK Easy Tool Master

APKEasyToolMaster uygulamasını açıyoruz. Bizi böyle bir menü karşılayacak.

JAORF0.jpg

Masaüstüne 2 Tane klasör açıyoruz. 1.Klasör ismi : Decompile 2.Klasör ismi : Compile (Klasörü istediğiniz dizine açıp farklı isim verebilirsiniz.Ben pekişmesi için böyle yaptım.)

JAORF0.jpg

Şimdi ise görseldeki gibi;

1-apk dosyamızın dosya dizinini
2-Decompile çıktısının dosya dizinini
3-Compile çıktısının dosya dizinini seçiyoruz.

JAOQW6.jpg

Ardından Decompile butonuna basıyoruz.

JAOnnv.jpg

Ve Decompile oldu.

JAOyPp.jpg

Şimdi DnSpy uygulamamızı açıyoruz.

JAOCay.jpg

Büyük ihtimalle sizde uygulama ilk açıldığında soldaki yerlerde dll dosyaları olacak. File > Close All seçeneği ile hepsini kapatalım.

JAOSzM.jpg

Decompile klasörünü açıp sırasıyla Trafic Racer_2.5 > assets > bin > Data > Managed yolunu açıyoruz.

JAOufh.jpg

Burada olan dll uzantılı tüm dosyaları DnSpy uygulamamızın üzerine sürüklüyoruz.

JAO5un.jpg

Burada;
1-search olan yere Money yazıyoruz.(Siz oyunda hangi parametreyi aramak istiyorsanız onu yazın. )
2-ile işaretlediğim yer gelecek ona çift tıklayın.

JAOIB8.jpg

Biz burada farklı bir şey yapacağız. Hemen anlatıyorum.

ÖRNEK : Normal bir oyundan bahsetmek gerekirse kod mantığı,oyuncu nesne ile temas eder ve kodda olan değer kadar altın para vb şey gelir.
Her altına temas ettiğinde +1 kadar altın geleceğine biz +1'i değiştirip +999999.. de yazabiliriz. Böylece 1 altın geleceğine +999999.. bu kadar altın gelir.

Şimdi biz farklı şey yapacağız dedik ya o zaman başlayalım.

2 ile işaretlediğim yere(increaseTotalMoney) tıklamıştık.Ve bizi böyle bir ekran karşıladı.

JAOTMj.jpg

Burada kırmızı ile işaretlediğim kodlar dikkatimi çekti.Kodda kayıt edilen toplam para , eğer 0 dan küçükse para 0 dır. Yani toplam parayı eksiye düşmesini engelliyor.

JAOaJo.jpg

Bunu kendimize göre düzeltmeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise o vakit devam edelim.

TyS6CL.png

1- ile işretlediğim yere sağ tıklayıp.
2- ile işaretlediğim yere tıklıyoruz.

JAOOPA.jpg

Üsteki 0 yerine 199999999 altaki 0 yerine ise 19999999 yazıyoruz.

JAOHXU.jpg

Compile butonuna basıyoruz. Dikkat ettiyseniz yukardaki 1 basamak fazla çünkü para 199999999 bundan küçükse otomatik para 19999999 bu olacak. Bir nevi sınırsız para döngüsü gibi düşünebiliriz.

JAOLeH.jpg

Sol üsten file > save modul diyoruz.

JAOX1I.jpg

Ardından bu işlemleri yapıyoruz.

JAOcff.jpg

Tekrardan APKEasyToolMaster uygulamamıza geliyoruz. Compile diyoruz. Ve Compile Sucsessfoul ardından compile klasörümüze modlu apkmiz kurulmuş oluyor.

JAOja1.jpg

Apkmizi kurup oyuna giriyoruz. Uygulamayı kapatıp tekrar açıyoruz ve oyun parası değişmiş oluyor.

JAjpGh.png

Konumuzun sonuna geldik. Esen Kalın.

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,410
126
3
xD
Mükemmel konu dark ellerine sağlık.

2 APK Decompile işlemi yaptım ama ikisindede dll dosyası yok. Ne yapmalıyım ?

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Rica ederim
Mükemmel konu dark ellerine sağlık.

2 APK Decompile işlemi yaptım ama ikisindede dll dosyası yok. Ne yapmalıyım ?

Teşekkürler dostum.Büyük ihtimalle içerik şifrelenmiş yada farklı kodlama yapılmış. Yakın zamanda kaynak toplayıp yeni konuda bunu değineceğim. Konuda dediğim gibi her uygulamada bu yöntem çalışmaz. Orada Reverse Enginer işin içine giriyor.

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,410
126
3
xD
Rica ederim

Teşekkürler dostum.Büyük ihtimalle içerik şifrelenmiş yada farklı kodlama yapılmış. Yakın zamanda kaynak toplayıp yeni konuda bunu değineceğim. Konuda dediğim gibi her uygulamada bu yöntem çalışmaz. Orada Reverse Enginer işin içine giriyor.

Aynen.. Yeni konuları bekliyorum :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.