Başka bir bilgisayarı kullanmak...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mnemo

Yeni üye
15 Şub 2012
6
0
Merhaba, arkadaşlar
Aranıza yeni katılmış bulunuyorum. Şimdi programlamadan çok iyi anladığımı söyleyemem. Fakat anladığım kadarıyla bir başka bilgisayarın ne yaptığı yada bulunduğu ortamın sesini dinlemek için gerekli olan şey o bilgisayarın öncelikle ip adresini bulmak(sonuçta ip adresi bize bilgisayarın hangisi olduğunu gösteriyor.) ve sonrasında da oluşturduğumuz bir trojan'i o bilgisayara .exe uzantılı bir dosya olarak gönderip o bilgisayarda çalışmasını sağlamak. Şimdi merakımı mazur görün kötü bir niyetim yok fakat bunları öğrenmek istiyorum. Başka bir bilgisayarın ip adresini bulduktan sonra ona bir dosya göndermeden yani onun açması gereken bir .exe uzantılı dosya olmadan trojan yollayabilir miyim? Eğer böyle bir işlem gerçekleştirilebiliyorsa sonuçta karşı tarafın hiçbir savunması kalmış olmuyor. Bir de son bir soru olarak mesela hotmail adresime girdiğim yani maillerimi kontrol ettiğim tüm bilgisayarların ip adreslerini bulabilir miyim?

zafer19688

Yeni üye
11 Şub 2012
19
0
http://www.turkhackteam.net/trojan-...ojan-4-gizli-mode-online-temiz-calisiyor.html

Bu linkteki program sana yardımcı olucak fakat yeniysen hemen anlayamazsın o yüzden googleden Turkojan anlatımlarını tamamen eksiksiz dinlemen ve izlemen lazım :) Mail kontrolünde IP adresini bulabilirsin bir yolu var fakat bunu pek kullanamazsın.IP bildikten sonra dosya yollamakta çok zahmetli bir iş ben henüz bilmiyorum fakat zahmetli olduğunu biliyorum.Ip ye gerek yok serverini adama yedir gerisini sen hallet bu kadar :)

Mnemo

Yeni üye
15 Şub 2012
6
0
http://www.turkhackteam.net/trojan-...ojan-4-gizli-mode-online-temiz-calisiyor.html

Bu linkteki program sana yardımcı olucak fakat yeniysen hemen anlayamazsın o yüzden googleden Turkojan anlatımlarını tamamen eksiksiz dinlemen ve izlemen lazım :) Mail kontrolünde IP adresini bulabilirsin bir yolu var fakat bunu pek kullanamazsın.IP bildikten sonra dosya yollamakta çok zahmetli bir iş ben henüz bilmiyorum fakat zahmetli olduğunu biliyorum.Ip ye gerek yok serverini adama yedir gerisini sen hallet bu kadar :)

Kardeşim çok teşekkür ederim. Fakat dediğim gibi herhengi bir iletişime geçmeyeceğim şekilde bir şeyler öğrenmek istiyorum. Yani karşı tarafa bir mail bir .rar uzantılı dosya içinde bir .exe adam çalıştırmalı sonra antiv'i geçmeli gibi değil. Daha çok mantığına inmek istiyorum. Şöyle ki mesela kendi bilgisayarımdayken diğer bilgisayarıma ait ip adresini bulup o bilgisayarla hiçbir şey yapılmasa da içine bir worm veya trojan gönderebilmek istiyorum. Çok zorlu olduğu kesin ama mümkün olduğunu da biliyorum. Çünkü mantık basit ip bir bilgisayarın adresi olduğuna göre ve gündelik yaşamla kıyaslarsak sen komşunun evini bilerek gözetleme veya dikizleme yada ront'a(yanlış anlaşılmasın amacım bunlar değil, bilmediklerinden korunamazsın:)) falan yatabildiğine göre bu durumda ip'sini bildiğin bilgisayarda da ront'a falan yatabilirsin...

zafer19688

Yeni üye
11 Şub 2012
19
0
O dediğin biraz profesyonelce olur yani burda bu sitede onu yapabilecek insan varsa parmakla sayılacak kadar azdır direk bu işle başlamamalısın.Önce terimleri öğren sonra ufak ufak programlarla başla sonra dökümanlar vs yavaş yavaş 2-3 yılını bile alabilir belkide 1 yıl :)

Mnemo

Yeni üye
15 Şub 2012
6
0
O dediğin biraz profesyonelce olur yani burda bu sitede onu yapabilecek insan varsa parmakla sayılacak kadar azdır direk bu işle başlamamalısın.Önce terimleri öğren sonra ufak ufak programlarla başla sonra dökümanlar vs yavaş yavaş 2-3 yılını bile alabilir belkide 1 yıl :)

Yani dostum tamamen cahil değilim ama zaten ihtiyacım olan şey bir trojan oluşturmak çok kolay yoldan trojan yazılabiliyor aslında not defterine 5-6 satırlık komut dizisi sonrada uzantıyı .bat'a dönüştürerek hemen bir trojan elde etmen mümkün hemde bunun komik tarafı böyle bir .bat uzantılı dosya yüksek olasılıkla antivlere falan takılmaz, yani eğer ikinci bir bilg.'a elle erişim imkanın varsa kolaylıkla bağlanabilmek mümkün işte benim uçurum olarak gördüğüm nokta şudur ki böyle bir trojan oluşturup açılmasına ihtiyaç duymadan çalışması ve gönderilen bilg.'da arkaplanda çalışması...

zafer19688

Yeni üye
11 Şub 2012
19
0
Kardeş yani sen şimdi IP yoluyla Antilere yakalanmayan bir trojan istiyorsun ve bu trojanı yiyen kurbanın pc ni uzaktan yönetmek istiyorsun her türlü özelliğini kullanarak :) O zaman bunun yeri burası değil ve bu yol sana pahalıya patlayabilir yani bu ve bunun gibi yollar herdaim ücretlidir :)

Mnemo

Yeni üye
15 Şub 2012
6
0
Kardeş yani sen şimdi IP yoluyla Antilere yakalanmayan bir trojan istiyorsun ve bu trojanı yiyen kurbanın pc ni uzaktan yönetmek istiyorsun her türlü özelliğini kullanarak :) O zaman bunun yeri burası değil ve bu yol sana pahalıya patlayabilir yani bu ve bunun gibi yollar herdaim ücretlidir :)

Kardeş ben bunu yapabilen kişi olmak istiyorum başka birinin yapmasını değil anladın mı?

InferNoOo

Uzman üye
11 Şub 2012
1,093
0
Biliyim ki ben?
Kısaca anlatıyorum kardeşim % 100 geçip girer misin belli olmaz ama belirli bi şansta var...Kurbanın ıp sini öğrendin diyelim bu nasıl olur dediğin gibi sana bi posta atarsa hotmail vs ıp sını alabilirsin ordan burda anlatırsam uzun olur forumda araştır fazla zor değil.Daha sonra ıp sini alınca bi essential tools dene. Bu bi programdır forumda bulabilirsin. ve bu programla Bilgisayarı paylaşıma açık mı değil mi bakalım açıksa direk onun paylaşım klasörü karşına gelir sende direk senin elindeki 'worm'u yada ne varsa direk oraya atmak değilde biraz daha sinsi ve hissettirmeden oraya bi resim ile birleştirip resmi oraya koyabilirsin.Resmin ismini ne bilim messi falan koy elbet görür açar :) Resim işine girmem diyorsan direk wormu at aç orda bulaşır zaten.He diyelim bu essential tools işe yaramadı.Bu seferde port açıklarına bakarız.Genelde 139. port denen birşey var onu yoklarsın.Forumda araştır bulursun hemen.Onları uygula eğer açıksa o yöntemlede istediğin şeyi karşı pc ye sokabilirsin ama bu açığıda bulamazsan,iş biraz daha zorlaşır onlarda daha üst bilgiler ister ama kurbanla iletişime geçip sosyal mühendislik kullanırsan bunlarla uğraşmassın.Ama sen iletişim olmadan diyorsan bunları dene derim.Yardımcı olabildiysem bi teşekkürü çok görme :)

Mnemo

Yeni üye
15 Şub 2012
6
0
Kısaca anlatıyorum kardeşim % 100 geçip girer misin belli olmaz ama belirli bi şansta var...Kurbanın ıp sini öğrendin diyelim bu nasıl olur dediğin gibi sana bi posta atarsa hotmail vs ıp sını alabilirsin ordan burda anlatırsam uzun olur forumda araştır fazla zor değil.Daha sonra ıp sini alınca bi essential tools dene. Bu bi programdır forumda bulabilirsin. ve bu programla Bilgisayarı paylaşıma açık mı değil mi bakalım açıksa direk onun paylaşım klasörü karşına gelir sende direk senin elindeki 'worm'u yada ne varsa direk oraya atmak değilde biraz daha sinsi ve hissettirmeden oraya bi resim ile birleştirip resmi oraya koyabilirsin.Resmin ismini ne bilim messi falan koy elbet görür açar :) Resim işine girmem diyorsan direk wormu at aç orda bulaşır zaten.He diyelim bu essential tools işe yaramadı.Bu seferde port açıklarına bakarız.Genelde 139. port denen birşey var onu yoklarsın.Forumda araştır bulursun hemen.Onları uygula eğer açıksa o yöntemlede istediğin şeyi karşı pc ye sokabilirsin ama bu açığıda bulamazsan,iş biraz daha zorlaşır onlarda daha üst bilgiler ister ama kurbanla iletişime geçip sosyal mühendislik kullanırsan bunlarla uğraşmassın.Ama sen iletişim olmadan diyorsan bunları dene derim.Yardımcı olabildiysem bi teşekkürü çok görme :)

Teşekkür ederim kardeşim ne demek oldukça güzel açıklamalar yapmışsın ama bunları biliyorum zaten. Benim istediğim üst düzey konular ama yani ayıptır söylemesi ben h.tepe mezunuyum donanım sağlam biraz ama işte gel gelelim, konu şu duruma geliyor biraz mesela ip adresini çok daha farklı ve garip yollarla hatta belki de o yollar sebebiyle hapis yatabilirsin bulabilirsin, bi tane aklıma gelen servis sağlayıcı şebekelerine bir solucan sokmak olabilir ki bunu yaparsan zaten o servis sağlayıcısının tüm abonelerini parmak ucunda oynatırsın falan. Şimdi bildiğin gibi ben dediğin şekilde sosyal mühendislik vs. yapsam yada karşı bilgisayara bir program yerleştirip çalıştırmasını sağlasam, bu durumda bir iz bırakırım ki o iz bana geri dönebilir ve anlayan biriyle uğraşıyorsan kısaca bi 6 ay yersin diyelim. Ama eğer iz bırakmadan yani karşı bilgisayara virüsü yüklemeden yani iz bırakmadan gözlemlemek amacım. Baya bir uğraştırıcı ama du bakalım.:)

InferNoOo

Uzman üye
11 Şub 2012
1,093
0
Biliyim ki ben?
Teşekkür ederim kardeşim ne demek oldukça güzel açıklamalar yapmışsın ama bunları biliyorum zaten. Benim istediğim üst düzey konular ama yani ayıptır söylemesi ben h.tepe mezunuyum donanım sağlam biraz ama işte gel gelelim, konu şu duruma geliyor biraz mesela ip adresini çok daha farklı ve garip yollarla hatta belki de o yollar sebebiyle hapis yatabilirsin bulabilirsin, bi tane aklıma gelen servis sağlayıcı şebekelerine bir solucan sokmak olabilir ki bunu yaparsan zaten o servis sağlayıcısının tüm abonelerini parmak ucunda oynatırsın falan. Şimdi bildiğin gibi ben dediğin şekilde sosyal mühendislik vs. yapsam yada karşı bilgisayara bir program yerleştirip çalıştırmasını sağlasam, bu durumda bir iz bırakırım ki o iz bana geri dönebilir ve anlayan biriyle uğraşıyorsan kısaca bi 6 ay yersin diyelim. Ama eğer iz bırakmadan yani karşı bilgisayara virüsü yüklemeden yani iz bırakmadan gözlemlemek amacım. Baya bir uğraştırıcı ama du bakalım.:)

Anladım kardeşim ama bu anlattığın seviyeye gelmek kolay değil :) Eğer kolay olsaydı kim kimin bilgisayarında belli olmazdı:) mutlaka vardır yöntemleri yolları ama bunları gerçek bir hacker'dan öğrenebilirsin ancak.Durum öyle gösteriyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.