BAŞKASININ BİLGİSAYARINA ŞİFRE KOYMANIN YASAL SUÇ DERECesi

27 Haz 2016
70
0
Arkadaşlar gta san andreasın multiplayer programı olan samp da benim modumu editlemek üzere alan arkadaş bana birdaha geri dönmemişti.Yani modu çaldı . Ben de 1 ay kadar sonra falan burdan aldığım virüs koduyla adama al bu çalışan mod diye yollayıp bilgisayarına şifre koydum . Bu doysa gönderimi ve sohbet forum üzerinden bu arada PM falan . Bugün de mesaj atmış : Yaptığın ayıp şifreyi söyle yöneticilere haber verdim IP adresini alacağız savcılığa veririz suçu çok büyük falan demiş . Nedir durumun aslı astarı ?
-----------------------------------------------------
Az önce senin yaptığın çok mu düzgündü vs. cevap veriyim dedim forumdan 6 Eylüle kadar banlanmışım . Neyse de yani şuan suçum var mı yok mu yaw işte :D

Son düzenleme:

doruk15

Katılımcı Üye
12 Nis 2013
682
0
Adama keylogger yada rat ile ulaştıysan evet sıkıntısı büyük yanlış hatırlamıyorsam hem özel hayatın gizlilik ihlali hemde izinsiz şekilde kişisel bilgisayara erişim olarak suçlarlar

NOT: kanıtları varsa hukuksal açıdan durum bu eğer vpn kullanmadıysan

27 Haz 2016
70
0
Abi şöyle kodu metin belgesine yazdım , bat olarak kaydettim sonra winrarla setup dosyası haline getirdim attım

Kodlar:

net user %username% 123456
shutdown -r

TheSoldier05

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
2,098
1
Toprak
Merhaba bildiğim kadarıyla kanıtlanacak bir şey varsa ortada sisteme izinsiz girişten 6ay ila 2 yıl arası hapis diye biliyorum ancak para cezasına çeviriler.Ancak türk polisler çok film izliyosun diyip geçiştiriyolar facem çalınıp adam herşeyimi internete verdi ama polislerin dediği aynen şuydu
-ımmm pek bişey yapamazlar sadece hakkında dolandırılırsa birisi suçlu duruma düşmezsin.
Yardımcı olduysam 1 teşekkürü çok görme.İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.