Başkasının IP'si üzerinden İnternete Bağlanma

masterofhacker

Katılımcı Üye
22 Eki 2008
257
0
Selam; başka bilgisayarın ip sini kullanarak internete bağlanmanın yolu varmıdır? Aynı ağa bağlı 2 bilgisayar 2 sindede statik İP atanmış durumda ama ben kendi bilgisayarımdan diğer bilgisayarın ip sini kullanarak internete girmem gerekiyor. Normalde Diğer bilgisayarın ip sini yazıp girmeye çalışınca İP çakışması oluyor. Bunu yapmanın başka bir yolu varmı?.

masterofhacker

Katılımcı Üye
22 Eki 2008
257
0
Yok kardeş anlamadın. Şimdi aynı ağı kullanan 2 pc var aynı switche bağlı. bu bilgisayarların yerel ağ bağlantıları / özelliklerde / tcp/ipv4 e çift tıklayıp. Aşağıdaki IP adresini kullan deyip IP atıyoruz ya. İşte ben ağdaki diğer bilgisayarın İp sini kullanarak internete bağlanmam lazım. Normalde o ıp adresini kendi bilgisayarıma yazınca ıp çakışması oluo. Bunun başka bir yolu varmı onu soruyorum. Biraz karışık oldu ama anlayan varsa yardım ederse sevinirim. Kısacası Başkasının ip sini yada ağını kullanarak internet bağlanma.

newsubject

Üye
8 Nis 2013
247
0
ipv4 adresini kopyaladığın bilgisayarın da ipv4 ünü değiştirmesi lazım mesela ben sürekli komşuların şifrelerini kırıp kulanıyorum fakat ara sıra onlar pc y iaçınca ip çakışması yaşıyorum wireless adaptörümü yeniden başlatınca pc kendine yeni bir ipv4 adresi atıyor ayıptı sorması bu ne işine yarıyacak ?

masterofhacker

Katılımcı Üye
22 Eki 2008
257
0
ipv4 adresini kopyaladığın bilgisayarın da ipv4 ünü değiştirmesi lazım mesela ben sürekli komşuların şifrelerini kırıp kulanıyorum fakat ara sıra onlar pc y iaçınca ip çakışması yaşıyorum wireless adaptörümü yeniden başlatınca pc kendine yeni bir ipv4 adresi atıyor ayıptı sorması bu ne işine yarıyacak ?

Şöyle bişey için gerekli çalıştığımız yerde ağ dansguardian adlı bir internet kısıtlama programıyla korunuyor. Fakat sadece arkadaşın bilgisayarının İP si için kısıtlama yok. Bende o yüzden o bilgisayarın ağı yada İP si üzerinden internete bağlanmak istiyorum.

newsubject

Üye
8 Nis 2013
247
0
Şöyle bişey için gerekli çalıştığımız yerde ağ dansguardian adlı bir internet kısıtlama programıyla korunuyor. Fakat sadece arkadaşın bilgisayarının İP si için kısıtlama yok. Bende o yüzden o bilgisayarın ağı yada İP si üzerinden internete bağlanmak istiyorum.
Kardeşim ipv4 adresileri değişebiliyor böylebir durumda ihtiyacın olan mac adresi onu öğrenip kopyalıya bilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.