Basketbol da kendimi nasıl geliştirebilirim

Snook

Üye
29 Nis 2013
51
0
İstanbul
Sadece basketbol oynayanların fikirlerini sunmalarını istiyorum.15 yaşındayım öncelerde de basketbol oynuyordum fakat şimdiki gibi düzenli değil.Adamları geçmekte zorlanıyorum ve ayrıca savunma oyuncusu yanımda iken şutlarım da problemler oluyor bunları nasıl düzeltebilirim ?

xkartal21

Kıdemli Üye
21 Eki 2012
3,267
0
Kastamonu
bende basket bol oynuroum mevkim pivot 1.97 boyundayım ve 87 kilyoyum san anaştıym mevkın ne ona göre pıvot sa omzunu kllan ıcerı gırerken savunadma ayaklarını yan yana kullan sadece pivot mevkini biliyorum D:

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
56
Ahıska
Tabiki oturdugun yerden birsey olmaz bende basketbol hakkinda hicbir sey bilmiyordum once kurallarini terimlerini felan ogremdim sonra okul takiminda kendimi gelistirdim beden egitimi hocamdan birebir egitim aldim.sen de birebir egitim alabilirsin.ayrica benim taktigim sert oynamaktir yani oyun esnasinda omiz atmaktan felan kacinmam adamlari da boyle gecerim

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Bu tur yardim isteklerine bakmam ama basketbol ilgimi cekti :)

Ben genelde iyi savunmaciyimdir.Atislarda biraz rahat ol.Kasma.Blok yeme tabi ama savunmayi da cok onemseme.

Bize okul antrenorunun tavsiyesi suydu.Gidin basketbol maclari izleyin evinizde.Ama aa ne guzel basket atiyor demeyin (agzi biraz bozuktu kibarlastirdim azicik :D ) Teknigini ogrenin diyordu.Sen de oyle yap.

Ayrica egzersiz alistirmalarina bak nette.Arkadasim evde surekli yapiyor.Gerci onunki biraz takinti ama artik rahatca potaya degiyor asiliyor vs. vs. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.