bAŞLANGİÇ HK

sodalit2

Yeni üye
17 Ağu 2015
15
0
http://www.turkhackteam.org/tht-yar...onu-acmadan-buraya-bakin-konunuz-silinir.html

Evet burayı okudum aralıksız fakat işim biraz zor gözüküyor zaten kolay olan birşeyin getiriside kendisi gibi olurdu... Dahada hırslandım >:)

Portların ne olduğunu düz olarak biliyorum (buraya bakarak 435 ve 135 portları kapattım)

Codeacademyde html-php ile site yaptım bir tane :RpS_biggrin:

10 parmak yazmayı biliyorum

Yani bilgisayar konusunda cahil değilim :yaho1

İşi ileri seviyeye taşımak lazım ama...

İlk olarak neyden başlamalıyım ki diğerleri daha kolaylaşsın?

Sistemi öğrenerek mi başlayayım ? Eğer öyleyse bununla ilgili kaynak yada birebir yardımcı olabilecek biri var mı ?

Şimdiden sağolun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
http://www.turkhackteam.org/tht-yar...-acmadan-once-okuyun-konulariniz-silinir.html bi de şurayı oku ki konu başlığını konunla alakalı seç :)
Hack işlerinde ilerlemek için öncelikle bi rota belirle. mesela forum misyonuna uygun olarak yabancı siteleri mi hackliyceksin yoksa dalga geçmek amaçlı milletin bilgisayarınımı hackliyceksin. Öncelikle amacın neyi hacklemek olcak buna kara verince o amaç için ne gerekiyorsa gerek forumda gerek google de ki araçları ve kullanmasını öğrenirsin. Daha ilerletmek istersen programlama falan öğrenir kendi araçlarını yazarsın. Böyle böyle parça parça gelişirsin. Yoksa bi video var herşeyi öğretiyor gibi bi şey yok ne yazık ki

NoteCoder

Üye
18 Mar 2015
151
0
Kardeşim öncelikle konuya uygun başlık açsan daha iyi olur. İlk olarak şu an kullandığın sistemi iyice tanıyarak başlayabilirsin. Daha sonra da bir programlama dili öğrenebilirsin. Kaynak olarak google da ''megep modülleri'' şeklinde arama yaparsan biraz işine yarayacak şeyler bulabilirsin.

sodalit2

Yeni üye
17 Ağu 2015
15
0
Anladım tamam o zaman forum misyonuna uygun hareket etmek daha güzel olur:) ama arada da eğlenmek fena olmaz...

Evet haklısın başlık konusunda kusra bakma hahah :')

Kendi sistemimi tanımaktan kastın nedir ?

megep modüllerine bakacağım sağol :)

NoteCoder

Üye
18 Mar 2015
151
0
Anladım tamam o zaman forum misyonuna uygun hareket etmek daha güzel olur:) ama arada da eğlenmek fena olmaz...

Evet haklısın başlık konusunda kusra bakma hahah :')

Kendi sistemimi tanımaktan kastın nedir ?

megep modüllerine bakacağım sağol :)

kendi kullandığın işletim sistemini tam olarak öğrenebilirsin. ağ bağlantıları,temel işlemler vs öğrenirsen ilerde sorun çıkınca işine yarıyabilir.

NoteCoder

Üye
18 Mar 2015
151
0
Linuxta sanal sürücüye kurulan işletim sistemi mi ?

Bir sürü çeşidi olduğunu duydum

kardeşim evet linux'un bir çok dağıtımı(çeşidi) vardır. Bunlardan birini istersen windowsun yanına ikinci işletim sistemi olarak,istersen sadece linux'u kurarak, istersen de sanal makineye kurarak kullanabilirsin. Hack için hangisi dersen kali linux bakabilirsin.

sodalit2

Yeni üye
17 Ağu 2015
15
0
kardeşim evet linux'un bir çok dağıtımı(çeşidi) vardır. Bunlardan birini istersen windowsun yanına ikinci işletim sistemi olarak,istersen sadece linux'u kurarak, istersen de sanal makineye kurarak kullanabilirsin. Hack için hangisi dersen kali linux bakabilirsin.

Anladım hack için kali linux... yazdım kenara :)

Şimdi sistemimi öğrenmem lazım !

Kaynak önerebilirmisin sağlam bir tane varmı bildiğin ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.