Başlangıç için öneriler.

Burakfix

Üye
28 Mar 2021
159
71
localhost
Merhabalar,

Hacker olma yolunda ilerlemek istiyorum sizin önerilerinize ihtiyacım var

1- Kali Linux kurulumu yaptım
2- Termux üzerinde çalışıyorum şu an
3- Kendime Dev bi arşiv oluşturdum yapmam gerekenler not defterinden kontrol ederek yapmaya çalışıyorum
4- Sosyal medya aram çok çok iyi hesap kapatma açma işlerinde oldukça başarılıyım.

Başlangıç için nerden başlamalıyım linux da şunu yapsan kendini geliştirirsin veyahutta benzer bişey öneriniz var mı?

egemizah

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
864
429
Merhabalar,

3- Kendime Dev bi arşiv oluşturdum yapmam gerekenler not defterinden kontrol ederek yapmaya çalışıyorum
4- Sosyal medya aram çok çok iyi hesap kapatma açma işlerinde oldukça başarılıyım.

Başlangıç için nerden başlamalıyım linux da şunu yapsan kendini geliştirirsin veyahutta benzer bişey öneriniz var mı?
Basali oldugun yerden devam et kardesim kali kullana biliyorsan gerekli tollar zaten icinde kurulu termuxtanda islemler yapabilirsin ama kali termuxdan dahada gelismis bir arac iyi forumlar kardesim

aslanmax75

Uzman üye
19 Nis 2014
1,477
120
Cyber Space
Dostum iyi geceler. Başlangıç olarak tavsiyem ağların neler olduğunu ve programlama dillerininden birkaçını en azından kod okuyabilecek düzeyde öğrenmen. Eğlenceli olmayacak ama buradan başlaman daha doğru olacak

Nolife

Üye
28 Mar 2021
241
77
Merhabalar,

Merhaba , python'da network öğrenip kendi toollarınızı yapıp gelişebilirsiniz.termux üzerinden Scriptler.kali linux Shell yapabilirsiniz.iyi günler.

barbiie

Yeni üye
23 Eyl 2021
17
6
herşeyin en temelinden başlamalısın hiç bi zaman asla tam anlamıyla bilemezsin temelini sağlam at ki kolay ilerle kaliye girmeden önceki temeli sağlam hazırlamalısın örneğin portlar,ağlar vs.. eğer temelim var sadece kaliye yeni başladım diyorsanda kaliyi detaylıca incele mantığını çöz daha sonrasında yavaş yavaş komutları araştır .

Burakfix

Üye
28 Mar 2021
159
71
localhost
herşeyin en temelinden başlamalısın hiç bi zaman asla tam anlamıyla bilemezsin temelini sağlam at ki kolay ilerle kaliye girmeden önceki temeli sağlam hazırlamalısın örneğin portlar,ağlar vs.. eğer temelim var sadece kaliye yeni başladım diyorsanda kaliyi detaylıca incele mantığını çöz daha sonrasında yavaş yavaş komutları araştır .
Aslında kali de çok da zorluk çekmedim termalden dosyaları indirdikten sonra bazı kodlar da hata alıyorum onları çözmeye çalışıyorum ama kodlar eskimiştir çalışmıyodur gibi şeyler duyuyorum güncel kodlara ulaştığım zaman da örnek veriyorum karşınıza bi sayfa açılacak diyor herşey doğru ama o sayfa bende açılmıyor o_O

İlginiz için teşekkür ederim.

Merhaba , python'da network öğrenip kendi toollarınızı yapıp gelişebilirsiniz.termux üzerinden Scriptler.kali linux Shell yapabilirsiniz.iyi günler.
Bu hem eğlenceli hem de öğretici bi işe benziyor
İlginiz için teşekkür ederim :)

aslanmax75

Uzman üye
19 Nis 2014
1,477
120
Cyber Space
Btk akademi yaz gir dostum oradan e devlet ile giriş yap. Oradaki derslerin tümü ücretsiz Python ile baslayabilirsin istersen Some(siber olaylara müdahale eğitimi) direk sızma testi eğitimi gibi eğitimler de var

Decabron

Üye
7 Kas 2021
63
22
Merhabalar,

Merhaba, Ben ilk önce Terminallerin bulunduğu işletim sistemlerinin arayüzünü öğren derim(Parrot, Linux ve diğer tercih edilen terminallerin bulunduğu işletim sistemleri)
ondan sonra istersen yazılım öğrenmeye istersen araçları öğrenmeye başla. Sonrası kendi gelir zaten, Kolay gelsin.

mrcoderfrontend

Yeni üye
11 Kas 2021
40
20
Merhabalar,

Dostum bak şimdi termux linux finux bence hiç bulaşma yok link atıcan falan filan onu yapacağını kod yazdım sayfamda gir bak C# öğrenmeye çalış sosyal mühendislik yap sosyalleş bunlar seni tecrübeli bir hacker yapacaktır. Fakat tek bunla da bitmiyor HTML5, CSS3, Sass, Less, Flexbox, Grid yani ön uç geliştirmeyi çok iyi yapman lazım karşı tarafa atacağın resme link verebilirsin mesela örnek olarak attım hatta aşağıya linkte bırakıyorum. Oradan yola çıkarak kendi kodunu da oluşturabilirsin. Biraz tecrübende olması lazım ben eski üyeyim aslında ama bu hesabı yeni açtım bu yüzden madalya göremezsin genelde white hat hack yapıyorum. Fakat ben bu kadar bilgiyi ne yapacağım ki elbet bir gün öleceğim Rabbim Milletimize güç versin Birlik Beraberlik olsun. Şu anda inan o kadar üzülüyorum CANIM ÜLKEMİN haline kafayı yiyorum. Çoğu insanın durumu kötü kimse birşey yapamıyor. Bu yüzden buraya tekrar giriş yaptım ama tüm bildiklerimi tecrübelerimi anlatmak için kendini en başta web tasarım da geliştir html5 css3 sass less grid box flex box bunları bir öğrenmeye çalış tasarımsal olarak ta en basitini söylüyorum sana kolay bi client tir. Adobe fireworks ü kullanabilirsin. Hızlı araçtır. Veya photoshop olabilir ama pek önermiyorum. Illustrator en başta geliyor vektörel olarak. Video programında da After Effectsi kullan çok az sayıda usta var. Çok fazla kaynak bilgi var eğer ki diyeceğim ama dememe gerek yok TÜRKÜN başaramayacağı bir şey yok........................................................................................................................................................................................................................

Cyber Keylogger Social Engineering

aklına takılan birşey olursa sorabilirsin. Program da var ama programa gerek yok kendini geliştir en başta derim benim tavsiyem bu şekilde,

AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR.

f1dexagl.png

18 Eki 2021
115
34
(KaraKale)
Dostum bak şimdi termux linux finux bence hiç bulaşma yok link atıcan falan filan onu yapacağını kod yazdım sayfamda gir bak C# öğrenmeye çalış sosyal mühendislik yap sosyalleş bunlar seni tecrübeli bir hacker yapacaktır. Fakat tek bunla da bitmiyor HTML5, CSS3, Sass, Less, Flexbox, Grid yani ön uç geliştirmeyi çok iyi yapman lazım karşı tarafa atacağın resme link verebilirsin mesela örnek olarak attım hatta aşağıya linkte bırakıyorum. Oradan yola çıkarak kendi kodunu da oluşturabilirsin. Biraz tecrübende olması lazım ben eski üyeyim aslında ama bu hesabı yeni açtım bu yüzden madalya göremezsin genelde white hat hack yapıyorum. Fakat ben bu kadar bilgiyi ne yapacağım ki elbet bir gün öleceğim Rabbim Milletimize güç versin Birlik Beraberlik olsun. Şu anda inan o kadar üzülüyorum CANIM ÜLKEMİN haline kafayı yiyorum. Çoğu insanın durumu kötü kimse birşey yapamıyor. Bu yüzden buraya tekrar giriş yaptım ama tüm bildiklerimi tecrübelerimi anlatmak için kendini en başta web tasarım da geliştir html5 css3 sass less grid box flex box bunları bir öğrenmeye çalış tasarımsal olarak ta en basitini söylüyorum sana kolay bi client tir. Adobe fireworks ü kullanabilirsin. Hızlı araçtır. Veya photoshop olabilir ama pek önermiyorum. Illustrator en başta geliyor vektörel olarak. Video programında da After Effectsi kullan çok az sayıda usta var. Çok fazla kaynak bilgi var eğer ki diyeceğim ama dememe gerek yok TÜRKÜN başaramayacağı bir şey yok........................................................................................................................................................................................................................

aklına takılan birşey olursa sorabilirsin. Program da var ama programa gerek yok kendini geliştir en başta derim benim tavsiyem bu şekilde,

AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR.

f1dexagl.png
Ağzınıza sağlık kardeşim. Ne kadar güzel konuşmuşsunuz..

Burakfix

Üye
28 Mar 2021
159
71
localhost

AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR.

f1dexagl.png
Tebrik ederim.

Bu kadar güzel anlatılamazdı daha fazla ve dediklerinizi tek tek yapacağıma şüpheniz olmasın ve bu konuda anlattıklarınız hakkında kendimi de çok iyi bi şekilde geliştireceğim bu hackerlik yoluna girme sebebim SMA hastası bi kardeşimizin hesabını çaldılar ordan başladım çok şükür hem sesını duyurdum tüm ülkeye hem hesap işini çözdüm bu işi de sayenizde öğreneceğim ve gerekenleri yapacağım hatta bana hocalık yaparsanız çok çok sevinirim güne bölüp bugün şunu yarın bunu şeklinde iletişim içerisinde kalmak isterim sizinle sizde uygun görürseniz teşekkür ederim yazdıklarınız içinde dikkate alıyorum :)

Rx

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,316
1,445
(nowhere) in
Merhabalar,

İyi Olduğun Konuda Devam Edebilir Veya Kendini Daha Fazla Geliştirmek İçin Forumdaki Dersleri Veya Udemy Gibi Eğitim Programlarındaki Kursları İnceleyebilirsiniz.

Çakır.

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
396
371
Merhaba İyi Forumlar. İlk öncelik şunu demem lazım asla linux'tan asla vazgeçme içerisinde hala daha bilmediğin toollar vardır. Kendini Geliştirmede emin ol ki çok yararı dokunacaktır. Belki verdiğim tavsiye komiğine gider ama zor seviye satranç oyna bakış açını değiştirecek (Kali Toollarını Araştırdıktan Sonra) Bol Bol Mehmet İnce izle işine fazlasıyla yarayacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.