Başlangıç onarma Windows 7

eshqiia

Üye
25 Şub 2009
112
0
Merhaba arkadaşlar bilgisayara yeni format attım ama açarken başlangıç onarma diye bir şey acıyor onun dolaşımı bekliyorum ve gerekli olduğu takdirde sistem geri yükleme yapılacaktır diyor 3 5 dk sonra açılıyor ve sistem önemli bir hatadan kurtarıldı yazıyor
Sistem win 7 kopya 64 bit

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
Merhaba arkadaşlar bilgisayara yeni format attım ama açarken başlangıç onarma diye bir şey acıyor onun dolaşımı bekliyorum ve gerekli olduğu takdirde sistem geri yükleme yapılacaktır diyor 3 5 dk sonra açılıyor ve sistem önemli bir hatadan kurtarıldı yazıyor
Sistem win 7 kopya 64 bit

Bana gore cd den boot yap ve onarima[tamire] gir startup repair gerekiyor eger dosya kopuklugu yada buna benzer bir sey varsa olayi cozumlersin bu yolla
kolay gelsin

eshqiia

Üye
25 Şub 2009
112
0
Hocam cd den boot yapmasını bilmiyorum win 7 dvd si yaklaşık 3 senelik acaba ondan olurmu win 7 yüklendikten sonra gerekli güncellemeleri yapıyorum ama acaba ondan olurmu sağolasın
Koca sitede bir sen cevap verdin şimdilik

VFoRBMW

Uzman üye
25 Eyl 2012
1,617
0
LOST
Hocam cd den boot yapmasını bilmiyorum win 7 dvd si yaklaşık 3 senelik acaba ondan olurmu win 7 yüklendikten sonra gerekli güncellemeleri yapıyorum ama acaba ondan olurmu sağolasın

Yakın tarihte güncellenmiş bir iso dosyası bulup dvd ye yazdırın. Alın size güncel bir format dvd'si.
Ondan sonrası size kalmış. Sorununuzdan anladığım kadarıyla 2 sebep olabilir. 1.si sizin bilgisayarınızı kullanma şekliniz. 2.si dvd nin sorunlu olması. Dediğim gibi güncel bir w7 iso su bulup yazdırın. Güzel güzel kullanırsınız.

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
cd yi surucuye yukleyin pcyi kapatin ve acma dugmesine basin pc acilirken bios ekrani baslangicini gordugunde F12 ye bas arka arkaya [eger yanilmiyorsam tabiki bazi degisik modellerde degisebiliyor F12 ]bi dizi siralama gelecek ekrana cd-rom u secip enter yap pc baslarken cd den boot yapacaktir karsina win 7 ekrani geldiginde dili sec ve devam et pencerede format olayi karsina cikacak sol altta repair ya da tamir yazar oraya tiklayarak giriyoruz sanirim bir sonraki ise en ustteki start up repair olsa gerek ona tikliyoruz
umarim bu yolla daha cabuk yaparsin ustelik dosyalarina zarar vermemis olursun

kolay gelsin

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.