BEDAVA Forum Nasıl Açılır? MyBB Forum Açmak //Coolkinq12

Coolkinq12

Kıdemli Üye
5 Haz 2016
2,764
0
Homeworld
Merhaba Arkadaşlar,
Bu konumda sizlere nasıl 'bedavaya hiç bir ücret ödemeden' forum açabileceğinizi ve forumda neler yapabileceğinizi anlatacağım. Bu bahsedeceğim site 2015 yılında açılmıştır ve 2015 yılından beride kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim.

Öncelikle + ve - lerinden bahsedelim sistemin:

• +Forumu kurmak acayip basit ve kolayca değiştirilmekte.
  • -Foruma yaklaşık 1 ay yeni konu açılmazsa/yeni mesaj atılmazsa forum kapanır ama bunu engellemek için 1 ay geçmeden önce forumda birşeyi değiştirebilirsiniz. (Forumunuz kapanırsa bana özel mesaj atabilirsiniz.)
  • +Tema ve şablonları internette kolayca bulunmakta ve çok güzel temalara sahip.
  • Her forumda olduğu gibi BBcode seçeneği ve emojiler hazır.
  • +SSS bölümü mevcut

Daha fazla anlatabilirim ama canınızı sıkmak istemiyorum o yüzden direkt konuya geçelim.

Yr0j16.png

10TR.NET - Bedava Forum Kur'e giriyoruz ve resimde işaretli yere tıklıyoruz.
UxHwAN.png

İşaretli yere tıklıyoruz.
kjVuDr.png

1. Forum URL'sini girin.
  2. Gerçek E-Mail Adresinizi girin.
  3. Admin Hesabınız İçin Forumdaki Nickinizi Girin (Daha sonra değiştirebilirsiniz.)
  4. Şifrenizi girin.
  5. Tekrar şifrenizi girin.
  6. Arama Motorlarında (Google,Yandex vs.) çıkıcak olan "Forum İsminiz" ve en üst kısımda yazar.
  7. Forumu kur.
vTQK3r.png

1. Admin Nickiniz ve Şifreniz. (Ben admin kısmını coolkinq olarak değiştirdim önceki fotoda)
  2. Sitenizin URL'si.
  3. Yaklaşık 2dk'lık bir süre verir size ya bu 2 ya da 3dk içerisinde açılır ya da destek ile iletişime geçmelisiniz. 2-3dk içerisinde linke basabilirsiniz.

YKnqnY.png

1. Giriş Yap (Admin,User,Mod girişi buradan yapılır.)
  2. Dil İngilizce ise buradan Türkçeye ayarlayabilirsiniz.
0aL4x4.png

1. Moderatör Paneli
  2. Admin Paneli
  3. Normal User Paneli.
7rvIck.png

1. Forumu bakıma al/Ban at/Emojileri düzenle/Forumun Dilini Ayarla/Uyarı Ver/Üye olurkenki soruları düzenle/Başlık (Konu) Sembolleri vs.
  2. Forum Düzenle (Yardım bölümü,off topic vs.)
  3. Üyeleri Düzenle Kısmı. (Üye oluştur,Üye mod yap,Üye Admin yap,Rütbeler,Gruplar,Yetkiler vs.)
  4. Tema ve Şablon kısmı. Buradan temanızı değiştirebilirsiniz. (Gaming,Anime,Cartoon,PC vs.) (Download etmeniz gerekmekte bunuda daha sonra anlatıcağım.)
  5. Yapılandırma ayarları/Bakım/Admin&Mod Kayıtları/E-posta&Sistem Kayıtları/Spam&Uyarı Kayıtları vs.
  6. Plugins yani script kısmı download etmenize gerek yoktur on,off sistemi vardır.

SONRAKİ KONU (TEMA DEĞİŞTİRMEK): https://tik.lat/VnPux

Moderatör tarafında düzenlendi:

Wonoyt

Üye
15 Mar 2018
61
0
25
C:/
Merhaba Arkadaşlar, Bu konumda sizlere nasıl 'bedavaya hiç bir ücret ödemeden' forum açabileceğinizi ve forumda neler yapabileceğinizi anlatacağım. Bu bahsedeceğim site 2015 yılında açılmıştır ve 2015 yılından beride kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim. Öncelikle ve - lerinden bahsedelim sistemin: Forumu kurmak acayip basit ve kolayca değiştirilmekte. -Foruma yaklaşık 1 ay yeni konu açılmazsa/yeni mesaj atılmazsa forum kapanır ama bunu engellemek için 1 ay geçmeden önce forumda birşeyi değiştirebilirsiniz. (Forumunuz kapanırsa bana özel mesaj atabilirsiniz.) Tema ve şablonları internette kolayca bulunmakta ve çok güzel temalara sahip. Her forumda olduğu gibi BBcode seçeneği ve emojiler hazır. SSS bölümü mevcut Daha fazla anlatabilirim ama canınızı sıkmak istemiyorum o yüzden direkt konuya geçelim. 10TR.NET - Bedava Forum Kur'e giriyoruz ve resimde işaretli yere tıklıyoruz. İşaretli yere tıklıyoruz. Forum URL'sini girin. Gerçek E-Mail Adresinizi girin. Admin Hesabınız İçin Forumdaki Nickinizi Girin (Daha sonra değiştirebilirsiniz.) Şifrenizi girin. Tekrar şifrenizi girin. Arama Motorlarında (Google,Yandex vs.) çıkıcak olan "F...
forumun dilini sadece adminler mi belirliyor yoksa üyeler de değiştirebiliyor mu

"Tranquila

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,973
3
6
Trabzon
Merhaba Arkadaşlar,
Bu konumda sizlere nasıl 'bedavaya hiç bir ücret ödemeden' forum açabileceğinizi ve forumda neler yapabileceğinizi anlatacağım. Bu bahsedeceğim site 2015 yılında açılmıştır ve 2015 yılından beride kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim.

Öncelikle + ve - lerinden bahsedelim sistemin:

• +Forumu kurmak acayip basit ve kolayca değiştirilmekte.
  • -Foruma yaklaşık 1 ay yeni konu açılmazsa/yeni mesaj atılmazsa forum kapanır ama bunu engellemek için 1 ay geçmeden önce forumda birşeyi değiştirebilirsiniz. (Forumunuz kapanırsa bana özel mesaj atabilirsiniz.)
  • +Tema ve şablonları internette kolayca bulunmakta ve çok güzel temalara sahip.
  • Her forumda olduğu gibi BBcode seçeneği ve emojiler hazır.
  • +SSS bölümü mevcut

Daha fazla anlatabilirim ama canınızı sıkmak istemiyorum o yüzden direkt konuya geçelim.

Yr0j16.png

10TR.NET - Bedava Forum Kur'e giriyoruz ve resimde işaretli yere tıklıyoruz.
UxHwAN.png

İşaretli yere tıklıyoruz.
kjVuDr.png

1. Forum URL'sini girin.
  2. Gerçek E-Mail Adresinizi girin.
  3. Admin Hesabınız İçin Forumdaki Nickinizi Girin (Daha sonra değiştirebilirsiniz.)
  4. Şifrenizi girin.
  5. Tekrar şifrenizi girin.
  6. Arama Motorlarında (Google,Yandex vs.) çıkıcak olan "Forum İsminiz" ve en üst kısımda yazar.
  7. Forumu kur.
vTQK3r.png

1. Admin Nickiniz ve Şifreniz. (Ben admin kısmını coolkinq olarak değiştirdim önceki fotoda)
  2. Sitenizin URL'si.
  3. Yaklaşık 2dk'lık bir süre verir size ya bu 2 ya da 3dk içerisinde açılır ya da destek ile iletişime geçmelisiniz. 2-3dk içerisinde linke basabilirsiniz.

YKnqnY.png

1. Giriş Yap (Admin,User,Mod girişi buradan yapılır.)
  2. Dil İngilizce ise buradan Türkçeye ayarlayabilirsiniz.
0aL4x4.png

1. Moderatör Paneli
  2. Admin Paneli
  3. Normal User Paneli.
7rvIck.png

1. Forumu bakıma al/Ban at/Emojileri düzenle/Forumun Dilini Ayarla/Uyarı Ver/Üye olurkenki soruları düzenle/Başlık (Konu) Sembolleri vs.
  2. Forum Düzenle (Yardım bölümü,off topic vs.)
  3. Üyeleri Düzenle Kısmı. (Üye oluştur,Üye mod yap,Üye Admin yap,Rütbeler,Gruplar,Yetkiler vs.)
  4. Tema ve Şablon kısmı. Buradan temanızı değiştirebilirsiniz. (Gaming,Anime,Cartoon,PC vs.) (Download etmeniz gerekmekte bunuda daha sonra anlatıcağım.)
  5. Yapılandırma ayarları/Bakım/Admin&Mod Kayıtları/E-posta&Sistem Kayıtları/Spam&Uyarı Kayıtları vs.
  6. Plugins yani script kısmı download etmenize gerek yoktur on,off sistemi vardır.

SONRAKİ KONU (TEMA DEĞİŞTİRMEK): https://www.turkhackteam.org/web-ta...asil-degistirilir-coolkinq12.html#post8453022

ya ama bu konuyu ben aççaktım :trl eğer video çekmiceksen bende videosunu çekicem

Hahah valla bilmiyorum ki video çekebilirim sıkıntı çıkarsa :) işim belli olmaz yani :trl

önce ben çekersem çekemezsin :trl

Belli olmaz :)
Ama ilk ben yaptım zaten şimdiden kazandım

ya deme sonra içim bi tuhaf oluyo benim kazanmam lazımmmm :D
hele bi çek videoyu o zaman görürsün seni şikayet eder attırırım valla :trl

Hıııı kisin iylidirrrr :trl

ya ama :agla :agla :agla
seni ağbime diyeğceğmm

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.