Ben böyle virüs görmedim :(

myllove

Yeni üye
23 May 2013
18
0
Öncelikle herkeze selamlar.

Yiğenim bilgisayara oyun indirmek isteyip bir virüsmüdür trojendmidir bilmiyorum bir şey bulaştırmış. işin ilginç tarafı virüs sadece Fotoğraflarimi yani (JPG) uzantılı dosyalari farli bir uzantıya çevirmiş o uzantı ise (.kmgynab) tam olarak bu hemen işletim sistemini formatladım ama nafile ne yazikki hala fotoğraflarım bu şekilde duruyor örnek verecek olursak ( DSC00598.JPG.kmgynab ) bu şekilde bilgisayarımda diğer bütün verilerim sapasağlam video lar dahil.

Şimdi işin ilginç tarafına gelelim Hemen hemen her dosyamda ikitane veri gelmiş virüs kopyalamış bunlar ise Bir uyarı yazısı ve metin olan fotoğraf ve bir metin belgesi var metin belgesinde 1 den 6 ya kadar maddeler halinde yönergeler mevcut ve ilk yönerge TORBROWSER kurmam gerektiği ben denilen bütün yönergeleri yaptım Beni bitcoint denilen bir wep sayfasına kadar ***ürdü bu adımlar ve benim anladığım 900 dolar karşılığında fotoğraflarımı tekrar düzeltecek olan linkin verileceği di şimdi ben bu verilerimi nasıl kurtarırım yaklaşık 30 gb kadar fotoğrafım var kurtarana para bile verebilirm ne olur yardım edin Lütfen bütün gençliğim hayatım sadece benimde değil ailemin aklınıza ne geliyosa o fotoğraflarda yani benim için çok önemli şimdiden teşekkürler

UYARININ OLDUĞU FOTOĞRAF

UYARININ OLDUĞU METİN BELGESİ

lütfen yârdim edin lütfen...

TesLaHack

Üye
10 Tem 2015
221
0
Siberistan
virüs kendini kopyalıyor diyosun format at herşeyi sil deep web te kurmanı tavsiye etmem bir daha seni tehdit bile etse hiçbişekilde diyaloga girme çünkü seni ikna edecek ne varsa deniycektir uğraşma bekle bakalım

Deadsman11

Üye
23 Haz 2015
176
0
Kardeş xthemasterin dedigini yap resimlerin dosyalarının yedegini al güvenli biyerde sakla ilerde elbet bulunur çözümü bu virüsden bende yedim çok illet bi virüs

askerim102

Yeni üye
8 Ağu 2015
43
0
Cryptolockerden shadow explorerle kutulan çok denediniz mi onu ? Ve bu onun çakması biz para ödeyip açtırmak zorunda kalmıştık ama sen ödeme açmazlar büyük ihtimal bunda.Bazı ustalarım resim dosyalarıın bazılarını istemiş fakat öyle bir algoritma ki açabileceklerini hiç sanmıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.