Beni Tehdit Eden Kişinin Hesaplarını Nasıl Kapattırabilirim?

xenonhd1980

Yeni üye
3 Ara 2015
19
1
öncelikle herkese selamlar. uzun süredir tehdit edildiğim birisi tarafından sosyal medya hesaplarım ele geçirildi ve kendisine benim hesaplarımdan tehdit mesajları attı, şimdi bu mesajları ben atmışım gibi görünüyor, bu kişinin hesaplarını kapattırmak istiyorum mesaj kutusunda mesajlarım durduğu için, şikayet yoluyla kapattırabilir miyim veyahut bununla ilgili bir çözüm var mıdır? teşekkürler şimdiden.

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,468
52
647
Türkiye Cumhuriyeti
öncelikle herkese selamlar. uzun süredir tehdit edildiğim birisi tarafından sosyal medya hesaplarım ele geçirildi ve kendisine benim hesaplarımdan tehdit mesajları attı, şimdi bu mesajları ben atmışım gibi görünüyor, bu kişinin hesaplarını kapattırmak istiyorum mesaj kutusunda mesajlarım durduğu için, şikayet yoluyla kapattırabilir miyim veyahut bununla ilgili bir çözüm var mıdır? teşekkürler şimdiden.

Merhaba xenonhd1980,

Eğer karşı tarafın tehdit mesajlarına yönelik bir şikayette bulunmasından endişeleniyorsan hesaplarının o vakitte ele geçirildiği ve mesajları senin atmadığın veritabanı kayıtlarında görüntülenebilir diye düşünüyorum. Tabi günümüzde bilişim soruşturmaları ne düzeyde yürütülüyor bilemeyiz. İkinci olarak şikayet yöntemiyle hesap kapatmak zordur çözüm olarak sosyal medya sitesinin Türkiye Ofisi ile irtibata geçebilirsin diye düşünüyorum.

İyi Forumlar...

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,412
49
969
Merhabalar

buradan instagram üzeri brute force yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

İyi Forumlar

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,320
119
4,774
Bu tarz durumlarda sizi tehdit eden kişiyi polise şikayet etmek daha doğru olacaktır. Hesabı kapattırarak elinize bir şey geçeceğini sanmam.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.