Benim Bilgisayar Kasıyor Donuyor ?

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,578
4
1,405
Black Sheep
Merhaba, bunun bir sürü çözümü vardır.

1- Sisteminiz tozlanmıştır.

Bilgisayarınızı tamirciye götürüp ya da kasayı açıp içindeki tozları temizleyip, termal macunu yenilerseniz daha iyi performans verebilir.

2- Kötü amaçlı yazılımlar

Kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarınıza bulaşmış olabilir. Defender var ise taratın ve temizleyiniz.

3- Ram i çok fazla kullanmış olabilirsin.

Disk temizleme yapmayı unutma. Eğer çok fazla doldurduysan her şeyi sıfırlayabilirsiniz.

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,431
1
781
30
root@adige~#
Merhabalar ;

öncelikle virüs taraması yapınız windows security essentials , nod32 v.b programlar ile ardında ccleaner yükleyerek temizleme yapınız son olarak denetim masası -> program ekle ve kaldır kısmında gereksiz programları siliniz eğer hala devam ediyor ise format en iyi çözüm olacaktır

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Merhabalar;

* Bilgisayarınıza indirdiğiniz herhangi bir kaynak yoluyla virüs bulaşmış olabilir.
* Anakart üzerinde ki parçalardan birisi yuvadan ayrılmış veya yanmış olabilir.
* Fan ve işlemci üzerinde ki macun azalmış yada fan tozlanmış olabilir.

Öncelik olarak virüs taraması yapmanızı, anakartınızı kontrol etmenizi öneririm. Sorununuz düzelmiyorsa format atmayı tercih edebilirsiniz.

FIRTINAA1

Üye
27 Mar 2008
241
0
-
benimde cs go girince fps düşüyor donuyor durduk yere filan, sonra bi baktım leptopun alttaki sogutma fanı durmuş, Yani kısaca ısı değerlerini kontrol et,
Msı afterborn ile izle sistemi, sistem kullanımlarına bak cpu vs %100 kullanan program vs var mı,
ona göre çözersin,

13 Ocak 2019
241
1
root$
adwcleaner ve malwarebytes indirirseniz büyük ihtimal optimizasyonu bozan bir kayıt defteri hatasını düzelecektir. onun dışında bilgisayarınızı tamamen turboya çekmek isterseniz bir hafta sonra bana ulaşınız.

Bugs Bunny

Uzman üye
29 Tem 2016
1,487
35
MSFVenom
Kendi bilgisayarım kastığında ilk yaptığım şeyler.

1-İçini açıp baya iyi temizledim.
2-ESET NOD32 İle virüs taraması yaptım
3-Yazılımları güncelledim.

İşey yarar umarım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.