beyaz şapkalı hacker nasıl olunur

FurkiMurki

Yeni üye
3 Şub 2023
8
0
arkadaşlar selam benim aslında hayalim olan beyaz şapkalı hacker olmak istiyorum bunun için bilmem gerekenler neler ve temelimi nasıl atarım ?

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,472
1,554
Green/Moderasyon
Merhaba:

Aslında siyah şapkalı ve beyaz şapkalı hacker arasında pek bir fark yok. İkisi'de aynı araçları kullanır, ikisi'de aynı yazılım dilini kullanır. Öğrendikleri şeyleri kötü niyet ile kullanan kişiler, siyah şapkalı olur. Öğrendikleri şeyleri iyi niyet ile kullanan kişiler ise, beyaz şapkalı hacker olurlar. Yani burada tek fark niyetiniz'dir. Öğrenmenize bakın, iyi veya kötü. Ama beyaz şapkalı hacker olmak istiyorsanız, iyi niyetinizi güvence'de tutmanız gerekir.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,805
arkadaşlar selam benim aslında hayalim olan beyaz şapkalı hacker olmak istiyorum bunun için bilmem gerekenler neler ve temelimi nasıl atarım ?
Yaşını bilmiyorum ama eğer lise veya daha aşşası ise üniversite tercihinde Bilişim Güvenliği Teknolojileri bölümüne gidebilirsin.
linux u usb den boot
Bu kullanımına göre çok yüksek ihtimal başını ağrıtır. Tanıdığım herkes ilk kuruşunda sıkıntı yaşadı usb de.
Onun yerine direkt sanal makineye kurman daha iyi olacaktır.

glitcha_912

Yeni üye
26 Şub 2023
12
4
Merhaba:

Aslında siyah şapkalı ve beyaz şapkalı hacker arasında pek bir fark yok. İkisi'de aynı araçları kullanır, ikisi'de aynı yazılım dilini kullanır. Öğrendikleri şeyleri kötü niyet ile kullanan kişiler, siyah şapkalı olur. Öğrendikleri şeyleri iyi niyet ile kullanan kişiler ise, beyaz şapkalı hacker olurlar. Yani burada tek fark niyetiniz'dir. Öğrenmenize bakın, iyi veya kötü. Ama beyaz şapkalı hacker olmak istiyorsanız, iyi niyetinizi güvence'de tutmanız gerekir.
Saygıdeğer dostumuza katılıyorum, Beyaz-Şapkalı ve Siyah-Şapkalı Hackerların kullandığı işletim sistemleri, öğrendiği programlama dilleri, ve geçtiği yollar aynıdır. İki tarafta websiteleri ve internetin dilini anlamak için HTML5'e, SQL'e göz atar, iyi niyetli veya kötü niyetli scriptler ve programlar yazmak için C, Python, JavaScript gibi dilleri görürler, ikisi de genelde Windows/Linux kullanır.

Hacking macerandaki tek fark, niyetindir.

Ben bir White-Hack olarak söylüyorum ki, gideceğin yolları kirletmeye lüzum yok. Hedefin belki ciddi bir kariyer, belki kendinle gurur duyma çabası, belki sıkı sıkıya sarılacağın bir hobi veya sadece hava atmana yarayacak birtakım bilgiler öğrenme isteği. Ama suç işlemekten uzak durmanı tavsiye ediyorum.

Okuyan herkese iyi akşamlar dilerim.

FurkiMurki

Yeni üye
3 Şub 2023
8
0
Saygıdeğer dostumuza katılıyorum, Beyaz-Şapkalı ve Siyah-Şapkalı Hackerların kullandığı işletim sistemleri, öğrendiği programlama dilleri, ve geçtiği yollar aynıdır. İki tarafta websiteleri ve internetin dilini anlamak için HTML5'e, SQL'e göz atar, iyi niyetli veya kötü niyetli scriptler ve programlar yazmak için C, Python, JavaScript gibi dilleri görürler, ikisi de genelde Windows/Linux kullanır.

Hacking macerandaki tek fark, niyetindir.

Ben bir White-Hack olarak söylüyorum ki, gideceğin yolları kirletmeye lüzum yok. Hedefin belki ciddi bir kariyer, belki kendinle gurur duyma çabası, belki sıkı sıkıya sarılacağın bir hobi veya sadece hava atmana yarayacak birtakım bilgiler öğrenme isteği. Ama suç işlemekten uzak durmanı tavsiye ediyorum.

Okuyan herkese iyi akşamlar dilerim.
Hocam öncelikle selamlar öncelikle amacım yani hobi olarak yapmak ve bilgi edinmek yani ilerde diyelimki site kuracağım diyelim amacım sırf kendi başıma bu siteyi korumak gibi düşünün öyle kötü işlere hiç gerek yok

Ayrıca mesaj yazan herkese teşekkür ederim son bir sorum var böyle youtube dan iyi denilebilecek bir kurs varmıdır bu konuyla ilgili

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.