Beyler Direnç Bandı Alınırmı Spor için İyimi

Selamünaleyküm beyler,Ailem çok baskıcı ve cahilmi desem işte 1.5 yıldır salona yazılmak için yalvarıyorum çok büyük tartışmalar kavgalar çıkıyor neyse konuştukça sinirden çaresizlikten gözlerim...
...
1 yıldan beridir evdeki su kovası vb. şeylerle vücut ağırlığı olsun antrenman yapıyorum
...
Dambıll almamada izin vermiyorlar işte ses çıkarır falan bahaneleri var
...
Benimde cüzi bir miktar param var direnç bandı alsam ama kullanımı kolaymı gerçekten işe yarar mı, tutuş nası yapacağım lastik nede olsa elmimizi acıtmazmı biceps triceps nasıl çalışabilirim önerdiğiniz varmı sağlam kaliteli markalar kullanıma dair,yardımcı olursanız çok teşekkür ederim...iyigünler

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Uzun zamandır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Direnç bantlarının bildiğim kadarıyla dereceleri oluyor, en sert olanı yada bir altını alabilirsin. İnternette tutuşlarıyla ilgili birçok video var, biceps triceps çalışmaları harici kuvvet arttırmak için yumruk çalışmaları da gerçekleştirebilirsin. Evlere kum torbaları olmadığı için ben direnç bandıyla boş günlerimde gölge boksu yapıyorum tavsiye ederim

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,323
4,787
Direnç bandı ile salonda yapılan pek çok egzersiz yapılabiliyor ancak bir tane alınması yeterli olur mu orası tartışılır. Bir kaç kilo seçeneği almanız iyi olur.
Mesela omuz çalışırken çok ağır bir bant kullanırsanız, muhtemel bir sakatlık yaşarsınız.

Decathlon kaliteli bir marka alacaksan bir bak.
Aynen dechalton fiyat performans ordan almayı düşünüyorum

Direnç bandı ile salonda yapılan pek çok egzersiz yapılabiliyor ancak bir tane alınması yeterli olur mu orası tartışılır. Bir kaç kilo seçeneği almanız iyi olur.
Mesela omuz çalışırken çok ağır bir bant kullanırsanız, muhtemel bir sakatlık yaşarsınız.
Aynen 2 farklı ağırlık olarak alırım

Uzun zamandır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Direnç bantlarının bildiğim kadarıyla dereceleri oluyor, en sert olanı yada bir altını alabilirsin. İnternette tutuşlarıyla ilgili birçok video var, biceps triceps çalışmaları harici kuvvet arttırmak için yumruk çalışmaları da gerçekleştirebilirsin. Evlere kum torbaları olmadığı için ben direnç bandıyla boş günlerimde gölge boksu yapıyorum tavsiye ederim
Knk ben daha çok vücut geliştirme olarak kullanacağım amacım vücut inşa etmek işe yarar yani demi

bayoyunsultanı

Katılımcı Üye
24 Kas 2023
274
98
Kaiserreich
Selamünaleyküm beyler,Ailem çok baskıcı ve cahilmi desem işte 1.5 yıldır salona yazılmak için yalvarıyorum çok büyük tartışmalar kavgalar çıkıyor neyse konuştukça sinirden çaresizlikten gözlerim...
...
1 yıldan beridir evdeki su kovası vb. şeylerle vücut ağırlığı olsun antrenman yapıyorum
...
Dambıll almamada izin vermiyorlar işte ses çıkarır falan bahaneleri var
...
Benimde cüzi bir miktar param var direnç bandı alsam ama kullanımı kolaymı gerçekten işe yarar mı, tutuş nası yapacağım lastik nede olsa elmimizi acıtmazmı biceps triceps nasıl çalışabilirim önerdiğiniz varmı sağlam kaliteli markalar kullanıma dair,yardımcı olursanız çok teşekkür ederim...iyigünler
Arkadaşım söylemişti, tüm derecelerdeki direnç bantlarını denedi ve en çok gelişmeyi en ağır sert olanda gösterdi haberin olsun iyi forumlar.

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
414
195
Calisthenics, yapıyorsanız çok etkili olur veya dövüş sanatları. Yumruk hızınızı hızlandırmada çok işe yarar. Barfiks, dips herşey için yararlı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.