Bilen var mı ben kimim, Ben neyim?

Trial1689

Yeni üye
26 Eyl 2012
38
0
Hatay/Dörtyo
Yer gök şahidim olsun, tek gözüm önüme aksın ki masumum.
Siz insanların, benim için ya da benim yüzümden savaşmalarınızdan ben sorumlu değilim. Var olmaksa suçum, suçluyum. Ama ben kendim var olmadım. Beni var eden, yaratan siz insanlar değil misiniz?
Siz insanlar gibi etten kemikten değilim ben. Sizin gibi kalbim, ciğerim, dalağım, miğdem ve diğer bir çok organım yoktur benim. Ne sinir sistemim var ve ne de örümcek ağına benzer atar damarlarım, toplar damarlarım ve kılcal damarlarım. Yüreksizim de aynı zamanda, vicdansızım da…
Kanım yoktur, fakat kendim kanımdır siz insanlar için. Cansızım evet, fakat tüm varlığımla can olurum siz insanlar için ben. Değerim büyük de olsa hacmim küçüktür benim. Değerim de görecelidir asıl. Varsıllara göre devede kıl bile değilken, yoksullara göreyse devenin bizzat kendisiyimdir ben. Köpek koklamaya tenezzül etmez beni, eşek de çifte atmak zahmetine bile katlanmaz, çünkü boşa gider tepiği…
Bir tek gözüm vardır. Üç yüz altmış derece görürüm. Dört kulağım, dört elim, dört ayağım ve dört de kanadım vardır. Ne yer, ne içerim. Nefes bile almam. Ağzım yok ki konuşayım, burnum yok ki koku alayım. İyi duyarım fakat. İyi de görürüm, gözümden hiçbir şey kaçmaz desem doğrudur. Objektifimdir, gerçekçiyimdir, tarafsızımdır.
Çok hareketliyimdir de ben. Köyden köye, köyden şehire, şehirden köye ve şehirden şehire dolaşırım. Sokak sokak, mahalle mahalle gezmektir benim işim. Bazen başka başka ülkelere gittiğim de olur. Yalnız kaldığım çok azdır. Daha çok kendim gibi hemdaşlarımla olurum. Biz kendi aramızda, kendi dilimizde konuşur anlaşırız, siz insanlar farkına varamazsınız bunun. Konuşmadan anlaşmak bize mahsustur. Biz, siz insanlar gibi kavga etmeyiz hemdaşlar olarak aramızda, büyük küçük, zengin fakir ayrımı yapmadan yaşar gideriz gidebildiğimiz kadar. Genellikle uzundur ömrümüz. Kısa sürdüğü de olur. Kaza ile ölenimiz de vardır, yakılan yok edilenimiz de. Şehitlik kavramı yoktur bizde. Yaşadığımız gibi ölür gideriz biz. Merasimler, ağlamalar, sızlamalar ve isyanlar yakışmaz bize. Geldiğimiz yere, toprağa gideriz biz geldiğimiz gibi sessiz, geldiğimiz gibi doğal…
Bilen var mı ben kimim?
Bilen var mı ben neyim?

Tahmin ettiğiniz gibi; dili, dini, milliyeti, cinsiyeti olmayan, adına "dolar" denen yeşil renkli kağıt parayımdır ben. Yaldızlı yılana benzerim en çok. Zehirlenir insanlar zehrimden...

Kansızımdır, cansızımdır. Organsızımdır, omurgasızımdır da aynı zamanda. Organı ve omurgası olurum fakat, içi boş olan insanların. Bana tapanlar ben olur benleşir. Ben gibi dilsiz, dinsiz, milliyetsiz, cinsiyetsiz, vicdansız, omurgasız olurlar. Güvenmeyin sakın, özenmeyin bana, ben gibi olanlara. Siz, siz olun, kendiniz kalın. Paraya kanmayın. Aldanmayın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.