Bilgilerim Baskasının elinde

ekipkaya

Üye
13 Ocak 2019
106
8
Gizli.
Başlıkta anladığınz kadar benim bilgiler birisinin elinde banka bilgilerim aile bilgilerim
adresim Tc no Gizli Saklımı Ve banka bilgilerimi de biliyor bana nasıl zarar verir bu bilgilerle
ve kişisel bilgilerim hepsini biliyor Ne yapar en fazla bana

ekipkaya

Üye
13 Ocak 2019
106
8
Gizli.
Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9232951' Alıntı:
Tedirginseniz bankaya bildirin durumu çözüm üretirler. Tc numarası ile bir şey yapacağını sanmıyorum. Kişisel bilgileriniz elinde ise gidin şikayet edin. Beklemenin bir manası yok çünkü.

Ya adıma hesap falan açarlamı sosyal medya fln................

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba,

Kişisel bilgi derken ne kadar derin? Eğer detay bilgileri sıkıntı çıkarabilir. Durumu bankanıza bildirin ardından kullandığınız tüm finansal sitelerdeki bilgilerinizi değiştirin veya hesaplarınızı kapatın. Umursamamazlık yapmayın. Şayet dolandırılmışsanız en yakın kolluk güçlerine giderek durumu yetkililere anlatın

iyi forumlar dilerim

kanserojen

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
880
47
Eğer bu işlem sosyal medya vb. bir yerde gerçekleşmiş ise olayın gerçekleştiği yeri, profil linkleri ve SS'ler ile en yakın karakola ve ya alttaki adreslerden Siber Güvenliğe müracaat ediniz.

Adres : İncek Mah. Boztepe Sk. No:125 Gölbaşı - ANKARA
E-Posta [email protected]
Telefon: 0 312 462 55 00
Fax: 0 312 286 92 06

Byhack65

Katılımcı Üye
9 Eki 2019
277
3
eğer kartın şifresi vb elinde ise 3D security olmayan e-ticaret siteleden alışveiş yapabilir bu yüzden banka ile iletişime geçmeniz lazım

QeyFrQ

Katılımcı Üye
19 May 2018
634
0
.
Başlıkta anladığınz kadar benim bilgiler birisinin elinde banka bilgilerim aile bilgilerim
adresim Tc no Gizli Saklımı Ve banka bilgilerimi de biliyor bana nasıl zarar verir bu bilgilerle

Yaklaşık 50 milyon kişinin kimlik bilgileri sızdırılmıştı. Şu an bu bilgiler bir sitede kullanıma açık fakat siteyi asla söylemem. Büyük ihtimalle ordan buldu ve seni korkutmak istedi.

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Merhaba,

Bilgilerinizin çalındığından eminseniz en yakın karakola giderek suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Kartınız için bankanızı arayarak durumu belirtin iptalini sağlayacaklardır. Buradan konu açarak herhangi bir sonuç elde etmeniz mümkün değil :)

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
905
ZYZZ
Arkadaşlar çözümleri sunmuş. Bende tedirgin olmalımıyım konusundaki cevabı veriyorum.

Evet olmasın onu söyleyeyim. Özellikle kredi kartları şimdiki zamanın silahları olarak geçer aslında. Bu yüzden ilk işin bankaya gitmek. Eğer tek tc değil de direk kimlik belgelerin çalındıysa onun için de tedirgin ol. Muhtarlığa gitmeyi dene. Bu konu hakkında çözüm bulabilecek hukuki yerlere başvur. Eğer kimlik bilgilerin hepten çalındı ise adına telefon hattı çıkarabilirler, sosyal medya hesabı da açabilirler, o kimlik ile cezai bir işlem yaparsa cezası sana gelir, kredi kartı ise eğer borca falan girerse sıkıntı olabilir. Derhal durumu halletmeye çalış

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Merhabalar, bu tarz konularda direkt adliyeye gidip suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ederim. Hiç korkmanıza gerek yok bu tarz şeyler çok yaşanmakta.

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4
Kişiyi sosyal mühendislik ile korkutun.Büyük ihtimalle hiç birşey yapamaz avukatınız varsa durumu ona bildirebilirsiniz.

İyi Forumlar

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,766
680
Germany
Merhaba,
İhbar etmeniz gerekmekte hem de acilen çünkü sizin adınıza birçok şey yapabilir örnek olarak sizin adınıza birçok hat açıp milleti dolandırabilir bu örnek olarak verdim daha aklınıza gelmediğiniz şeyleri bile yapabilirler. :diablo

İyi Forumlar.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Merhaba değerli üye burada vakit kaybetmeden bankanız ile konuşup durumu onlara bildirmeniz gerek onlar zaten gerekeni yapacaklardır en yakın zamanda polise gidip şikayetçi olunuz geç olmadan.

HackerPluss

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
654
6
THT Toprağı
Hemen bankana bildirmelisin eğer ciddi bilgilerin varsa hemde üstüne çoğu zaman aynı şifreyi kullanıyorsan bunun sonu kötü yerlere gidebilir. Bunu arkadaşlarına, bankana vs. bildirirsen çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.