Bilgisar Hızlandırma

CromTr

Yeni üye
6 Tem 2012
19
0
Oncelikle [SELAMUNALEYKUM]' arkadaşlar ..

Hali ile bilgisayarların son zamanlarda aşırı kullanımı bilgisayarların yavaşlamasına neden oluyor.. Tabiki nedeni çok kullanılması deyil. Kullanırken bilinçsiz kullanmadan kaynaklanır..
Neyse ben yapmamız gerekenlere geceyim..

Bilgisayarıız Yavaşlamış ise;

1. ADIM= İlk olarak bilgisayarın dışından başlayalım. ve bilgisayarın kasasını soküp içindeki kabloların nere ile uyumlu olduğunu iyice ezberledikten sonra bilgisayarınızın.. İşlemcisini, Anakartını, Portları, Ram, v.b ne varsa çıkartıp kuru bez ile veya bilgisayarın teknolojisine zarar vermeyen her hangi bir şey ile temizleyiniz..

2.ADIM= Bilgisayarınıza Ccleaner, bat temizleme sistemleri gibi temizleme araçları ile yüzeysel olarak temizliyoruz..

3. ADIM= Yerel disk C ve D yi temizliyoruz bunun için ise; hangi diski temizleyeceksek sağ tık yapıp disk temizle diyoruz.. Bu bittikten sonrada disk birleştirme ile guçlendire biliriz..

4.ADIM= Şimdi komut vererek temizlik yapacağız =Başlat>>çalıştır>>prefetch bunları uyguladıktan sonra enter diyoruz ve o ekrande çıkan bütün klasör,txd dosyası ve her ne varsa siliyorz bazı dosyalar silinmeye bilir bu dosyaları bırakabiliriz..

5.ADIM= Başlat>>çalıştır>>%temp% bu sayfadakileride siliyoruz

6.ADIM= Bilgisayarım>>hangi diski kullanıyorsak>>sağ tıklayıp>>özellikler>>araçlar>>disk birleştirme diyip istediğimiz diski seçip gerekli olmayan dosyaları sıkıştırabiliriz..

Leaderrda

Uzman üye
5 Kas 2011
1,850
0
Konu yanlıs yerde burası yardım merkezi konu genel güvenlik yada bilgisayar güvenliğinde olmalıydı

CromTr

Yeni üye
6 Tem 2012
19
0
Arkadaşlar effedin çok ozur dilerim.. Ben yeni kayıt olmam nedeni ile konu açma prosedürünü bilmiyor idim.. peki nasıl taşıyabilirim yardımcı olursanız sevinirim.. Bir de bana bu konu açma şeklini anlatabilecek donanımlı birisi varsa yardım ederse çok memnun olacağım

yavuzselim46

Katılımcı Üye
31 Ağu 2011
341
0
ayrica system care advance ve ccleaner gibi programlar pc nin hizlanmasini ciddi sekilde etkiliyor...

EmpoRe

Kıdemli Üye
18 Ocak 2012
3,626
6
-29. Galaksi
Bak kardeşim böyle konunun taşınması, kilitlenmesi ,düzenlemesi falan gerektiğinde şu
report.gif
butondan bildirebilirdin yada özel mesaj atabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.