bilgisayar açılırken hata

zodiac67

Yeni üye
21 Haz 2013
27
0
bilgisayaramı açıyorum bazenleri başlangıctakı gelen casper yazısı baya duruyor we ondan sonra bu hatayı alıyorum ve bi fotosunu cektım yardım ederseniz sewinirim üstüstede olabiliyo bu hata

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
Kardesım Buyuk ıhtımalle hard dıskınde fızıksel olarak hata olusmus..
Bence dıske fızıksel olarak daha fazla zarar vermeden yanı sektorlerını daha fazla zorlayarak dıskı daha cok kullanılmaz hale getırmeden yenı bır dısk alıp ısletım sıstemını yenıden kurman...
ve bu hata aldıgın dıskıde 2. dısk olarak tanıtıp ıcındekı verılerı alman gerekldıır...

aksı taktırde verılerını kaybetmek durumunda kalabılırsın...

redblue58

Katılımcı Üye
26 Ocak 2008
910
2
İzmir
Kardeş bu master slave ayarından kaynaklanır. Bu iki sebepten olur.
1- Hdd çıkar. Güç girişinin yanında 3 pinli bişey göreceksin ve bu 3 pini tutan ufak bir aparat var onu diğer ikiliye tak. Çünkü hdd master ayarında görünüyor. Diğer ikiliye tak ki slave olsun çalıştır.
2- Eğer hdd slave ayarında ise bu hatayı alıyorsan bios ekranına gelip hdd master kısmından çıkarıp slave ayarına getirmen gerekir.

Master - Slave

masterslave.jpg

zodiac67

Yeni üye
21 Haz 2013
27
0
Kardeş bu master slave ayarından kaynaklanır. Bu iki sebepten olur.
1- Hdd çıkar. Güç girişinin yanında 3 pinli bişey göreceksin ve bu 3 pini tutan ufak bir aparat var onu diğer ikiliye tak. Çünkü hdd master ayarında görünüyor. Diğer ikiliye tak ki slave olsun çalıştır.
2- Eğer hdd slave ayarında ise bu hatayı alıyorsan bios ekranına gelip hdd master kısmından çıkarıp slave ayarına getirmen gerekir.

Master - Slave

masterslave.jpg

kardes hdd nin fotosu

redblue58

Katılımcı Üye
26 Ocak 2008
910
2
İzmir
F2 veya delete tuşuna bas sürekli pc açılırken . Bir ekran gelicek önüne . Oradan hdd yi bulup master mı slave mi olduğunu bulacaksın. Oradan ayarlarsın. Eğer olmaz ise o ince aparatı bulup hdd'ye tak. Zaten hdd'nin üzerinde neresi master neresi slave yazar. Oraya göre ayarlarsın

zodiac67

Yeni üye
21 Haz 2013
27
0
F2 veya delete tuşuna bas sürekli pc açılırken . Bir ekran gelicek önüne . Oradan hdd yi bulup master mı slave mi olduğunu bulacaksın. Oradan ayarlarsın. Eğer olmaz ise o ince aparatı bulup hdd'ye tak. Zaten hdd'nin üzerinde neresi master neresi slave yazar. Oraya göre ayarlarsın

kardes del e basıp girdim cıkan ekranın fotosu bunlar 3 tane fotosunu cektım buyur fotolar bakıp hangisine gireceğimi söylersen
fOhGU.jpg

FcCPI.jpg

sGw7Q.jpg

zodiac67

Yeni üye
21 Haz 2013
27
0
bak kardeş ilk resminde göryorsun.Advanced BIOS Features kısmına gir
first, second ve third boot device göreceksin tümünü hdd yap

kardeşim öyle bişi göremedim bu arada bios ayarlarını default yaptım sımdıde 4th slave hard disk error hatası verio bilgisayarı zor acıom res ata ata acıom artık sabır kalmadı kesin çözümünü sölicek yok mu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.