bilgisayar alacağım: yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kıralhaker

Yeni üye
23 Ara 2009
11
0
Gençler merhaba.

Bilgisayar almak için bilgisayarcıya gittim bugün.

Bilgisayarcı bana bir liste verdi, en iyisi bu dedi... sizlere listedekileri yazıyorum:

Celeran 533 mhz
128 mb ram
32 mb ekran ram
20 gb hartdisk

bu bilgisayar için benden 1200 ytl istiyor.

ne yapim alim mi?

CaLLouS

Kıdemli Üye
30 Ocak 2009
3,025
0
En iyisi degil tabikide ama senın ıcın uygun dıyebılırım

en iyisi diyerek yalan söylemıs:)

ram olarak : 4 gb düşünün ,
ekran kartı : 1 gb olsun ,
hdd ise : en az 500 gb olmalı daha da yüksek olabilir

SaMuRai

Emektar
8 Eyl 2008
11,571
30
(nowhere) in
Gençler merhaba.

Bilgisayarcı bana bir liste verdi, en iyisi bu dedi... sizlere listedekileri yazıyorum:

Celeran 533 mhz
128 mb ram
32 mb ekran ram
20 gb hartdisk

ne yapim alim mi?
O bilgisayarcıya git ana avrat küfrü bas dostum.
1200 tlye git
256 mb ekran kartı
1 gb ram
160 GB HDD alırsın ;)
Toplama alırsan sana 700-800 ytl ye cıkar.
300 ytl de cebıne kalır ...

By_HaLo94

Üye
3 Ara 2009
165
0
Vay anasını bilgisyarcılar ne kadar kazıkçı olmuş allahtan bilgisyar bilenler yutmuyıo yok bilgisyarcıların hepsi villada oturuo olu sana standart yazım

1 gb ram
160 gb hdd
1 gb ekran kartı

SaMuRai

Emektar
8 Eyl 2008
11,571
30
(nowhere) in
Bakın arkadaşlar benim hayatım kasa toplamayla vs geçiyor.
bilgisayar alırken eğer bilgisayar özelliklerinden anlamıyorsanız mutlaka bir bilenle gidin.
çünkü adam bilmediğnizi anlarsa cebine 300-500 atar ;)
80 dolarlık bi anakartı 200 dolara almış adam gördüm ben :)

10 Ara 2009
244
0
kardeşim sen ciddimisin :| ne kadar kazıkçıymış ya bende 1 gb 400 mhz ram var 128 mb ekran kartı var celeron D 2.40 işlemcili 300 tl bu senden 3 kat daha fazla alıyor ben bilgisayarı 4 sene önce 300 tl ye aldım oda şimdi 150-200 ben olsam bi güzel küfürü basarım :D:D en iyisiymiş kafamı buluyor onla mario oynarsın anca :D

çağdaş001

Uzman üye
29 May 2009
1,379
1
*
1200 tl. ye kral gibi pc alırsın sen 128 mb. ram demişsin.

128 mb. ram pcnin xp yi kaldırabilmesi için minimum miktar.

Git o bilgisayarcıya bunu aynen söyle.
Eğer donanımdan fazla anlamıyorsan buraya gönder haddini bildirelim :)

tekdost22

Katılımcı Üye
23 Mar 2008
278
0
Gençler merhaba.

Celeran 533 mhz
128 mb ram
32 mb ekran ram
20 gb hartdisk

ne yapim alim mi?

bu özellikteki bilgisayarı sana 100 tl bulayım ben sen bilgisayarcıya söyle ben aynı sistemi ona 600 satayım 500 de benim karım olsun:D:D

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
Bu bilgisayar özelliğine bu ücreti isteyen bilgisayarcının adresini sen bana ver bakaym:) şaka bir yana bu bilgisayara bırak 1200 tl'i 120 lira vermem ben.. bir bilenle gidip en iyisini alabilirsnz

salih_009

Yeni üye
30 Kas 2009
5
0
arkadas acayip pahalı bilgisayar sen bu paraya
işlemci:dual core 2.50 ghz
ram:2gb
ekran kartı:1gb
hardisk:320 gb
alırsın bence satın alacagına bir tane toplatır daha iyi

kıralhaker

Yeni üye
23 Ara 2009
11
0
Gençler çok saolun...
Dediğinizi yapıp almadım bilgisayarı. Bir araba dolusu tofaş severi toplayıp bilgisayarcının yanına gittik; kavga çıktı tabi... Dükkânı fena halde dağıttık, vitrinler yerlere indi.

bizim okulda bu pclyi hademe bile kullanmıy
Bu yazıyı hiç sevmedim... İyi niyetli bir genç ama bu hiç hoş bir yazı değil. Halkımızın bize öğrettiği çok iyi bir şey vardır; mevkin ne olursa olsun insani eşitlik. Bu inancımızla, İslamla bütünleşmiş kültürel bir özellik. Bu özelliği kaybetmemeli. Bu özelliğin belkide tek taşıyıcısı Türkiye'dir.

Uzatmadan: saolun gençler. Sizlere başarılar dilerim.

kıralhaker

Yeni üye
23 Ara 2009
11
0
yalnız gençler bir şey farkettim: sistemlerinizi çok hunharca kullanıyorsunuz. geçmişte geliştirdiğimiz yazılımlarda 640 kb'lık sınırı aşmamak için ne terler dökerdik. (bkz: IBM Technical Reference Manuals - April 1983 edition)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.