Bilgisayar bölümü seçimi hakkında

cyperzero

Yeni üye
25 Ağu 2017
10
0
merhaba rütbeli abilerim ve benim gibi asteğmen devremlerim ben bilgisayar bölümü seçmek istiyorum ve okulumda bir sürü bölüm var hack konusunda hangisini seçebileceğime yardımcı olabilecek varmı ?

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
9
4,965
Orhun Nehri
okullarda hack ile ilgili bölümler olmaz. sadece dallar olarak web tasarımı veri tabanı ağ sistemleri teknik servis vs gibi dallar var. sen hack konusunda kendini geliştireceksin. tabi bunlar lise için geçerli üniversitede ise hack üztüne dersler adli bilişim mühendisliğinde var ama hackerlerin çoğu bilgisayar mühendisi, yazılım mühendisi, adli bilişim mühendisliğinden çıkmaktadır.
forumda yeterli sayıda konu var ve piyasada yeterli sayıda kaynak var sana önereceğim kategoriler:
linux, siber güvenlik, web server güvenliği kategorileri burdaki konuları incele
kitaplar: kendi siteni kendin koru, etik hackerlığa giriş, kali linux, ethical hacking, ****sploit
bu konulara ve kitaplara bak bir fikir oluşsun kafanda.
daha sonra zaten nasıl ilerlemen gerektiğini anlayacaksın.
ama sana tavsiye çabuk sıkılma çünkü öğrenme aşaması zor olduğu için bıkkınlık gelebilir ve pes edebilirsin eğer bırakmazsan güzel şeyler öğrenir ve kendini geliştirirsin.

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
164
merhaba rütbeli abilerim ve benim gibi asteğmen devremlerim ben bilgisayar bölümü seçmek istiyorum ve okulumda bir sürü bölüm var hack konusunda hangisini seçebileceğime yardımcı olabilecek varmı ?

Konu hangisini tercih etmen değil hangisini başarabilmendir. Ne yaparsın ne yapabilirsin ipucu verirsen kesinlikle faydalı bir tavsiye alırsın. İyi formlar.

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,774
16
3,714
23
Ankara
şahsen bir bilişim öğrencisi olarak,

okullarda hack ile alakalı bişey öğretilmiyor Yazılım programcılığı (veri tabanı) ile Ağ işletmenliği dalları bulunmaktadır meslek lisesi isen Teknik bölüm öğrencileri(benim gibi :D) 10uncu sınıfın yaz tatilinde 15 11inci sınıfın yaz tatilinde ise 25 iş günü olmak üzere 40 iş günü staj yapacaklar Meslek bölümü öğrencileri ise 12inci sınıfta 3 gün iş 2gün okul olmak üzere sadece 12inci sınıfta staj yapacaklar

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.