Bılgısayar cd rıghter Sorunu

legoho

Üye
31 Ocak 2013
64
0
bigisayarım cd açmıyor eskiden açıyordu nedeni ne olabilir acaba nasıl halledebilirim yardım ederseniz sevinirim

*Sanchez*

Katılımcı Üye
17 Eki 2011
691
0
CD romun önünde çok küçük bir delik olacak, oraya iğne gibi bir ince şeyi sokup bastırırsan Cd rom açılacaktır. Ama dikkatli olun aksi taktirde iğne gibi ince bir şey elinize girebilir.

GM HaCKeD

Uzman üye
22 Nis 2013
1,579
1
Microsoft
cd sürücüsüyle ilgili değişiklik yaptın mı?
okuyucusu bitmiş olabilir,driverleri silinmiş olabilir,Sürücüsü yazılımı güncel değildir....

tam olarak sıkıntını yazar mısın

*lambası yanıyor mu?
*CD kapağı mı çıkmıyor
....
....
....

*Sanchez*

Katılımcı Üye
17 Eki 2011
691
0
Al senin için resim çektim.

myzyt.jpg

Bak cd roma yaklaştıgında alttaki resime benzer delik göreceksin.

myzzn.jpg

Oraya dikkatlice birşey sokup bastırırsan cd rom açılacaktır. Dikkatli ol ama

legoho

Üye
31 Ocak 2013
64
0
okuyucusu bitmiş olabilir,driverleri silinmiş olabilir,Sürücüsü yazılımı güncel değildir....

*lambası yanıyor mu?
*CD kapağı mı çıkmıyor
....
....
....

ışıkta kapakta sorun yok senin dedigin gibi driverlerinde olabilirsürücü yazılıı güncel olmayabilir

*Sanchez*

Katılımcı Üye
17 Eki 2011
691
0
ışıkta kapakta sorun yok senin dedigin gibi driverlerinde olabilirsürücü yazılıı güncel olmayabilir

CD nin kapagının açılmaması driver ile ilgili degildir . Bu arada kusura bakma sana yanlış bilgi verdim. CD romunun kapagı açılmıyor sandım. CD okumamasının sebebi cd roma giden kablolardan enerji kablosunun takılı fakat veri kablosunun takılı olmamasından kaynaklanabilir. (Bilgisayar açıkken sakın cdromun kablolarını çıkarıp takma ! Aksi taktirde hdd yanar ) . Arkadaşın dediği gibi driver sorunu olabilir.

Son düzenleme:

legoho

Üye
31 Ocak 2013
64
0

*lambası yanıyor mu?
*CD kapağı mı çıkmıyor
....
....
....

Al senin için resim çektim.

myzyt.jpg

Bak cd roma yaklaştıgında alttaki resime benzer delik göreceksin.

myzzn.jpg

Oraya dikkatlice birşey sokup bastırırsan cd rom açılacaktır. Dikkatli ol ama

:D
kardeş teşekkürler ama benim sorunum dışardan deil içerden :D

*Sanchez*

Katılımcı Üye
17 Eki 2011
691
0
Kusura bakma sana yanlış bilgi verdim. CD romunun kapagı açılmıyor sandım. CD okumamasının sebebi cd roma giden kablolardan enerji kablosunun takılı fakat veri kablosunun takılı olmamasından kaynaklanabilir. (Bilgisayar açıkken sakın cdromun kablolarını çıkarıp takma ! Aksi taktirde hdd yanar ) . Arkadaşın dediği gibi driver sorunu olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.