Bilgisayar donanımından anlayan acil yardım :(

WhiteShoot

Katılımcı Üye
13 Mar 2016
578
0
Karanlık
Burada Cable not connected diyor
pX53ar.jpg

d8LdV7.jpg

NlLBQQ.jpg

Ara kablolarını kontrol ettim sorun yok kabloları alalı daha bir iki ay oldu nedir bu hata bilen varsa yardım edebilir mi ?

qunJacks

Uzman üye
17 Ocak 2016
1,297
3
Diyarbakır
Geçmiş olsun kardeş ekran kartındaki çipler çatlamış veya kırılmış, fırınlama yolu ile kurtarılabilir ama fazla dayanamaz

(bu sadece ihtimallerden biri hemen kötü düşünmeyelim tabi :) geçmiş olsun tekrar)

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,434
1
787
30
root@adige~#
Bu cızırtı olayını çok kez kendi bilgisayarımda aldım ve ekran tüpünden kaynaklıdır ekranı tamirciye götürebilirsin ekran kartından kaynaklı olsa idi hiç ekran gelmezdi :)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Problem ekran kartından da kaynaklanıyor sanırım. Ekran kartını söküp onboard olarak açmayı dene bakalım. Eğer ki problemsiz açılırsa, geçmiş olsun ekran kartı ömrünü tamamlamıştır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.