bilgisayar ekranı 15 20 dakika çalıştıktan sonra no signal diyor ve kapanıyor

sefaqk

Yeni üye
8 Ocak 2017
8
0
bilgisayar acıyorum fakat acıldıktan 20 dk gibi bir süre sonra ekran kapanıyor no signal yazısı cıkar bu sırada kasa calısıyor ama ses yok görüntü yok bu sefer bilgisayarı kapatıyorum ardından gene acıp bekliyorum sonuç gene aynı 10dk sonra kapanıyor cözümünü aradım ama buladım yardımlarını bekliyorum

sefaqk

Yeni üye
8 Ocak 2017
8
0
kardeşim fan düzgün sorunsuz bir şekilde çalışıyor benim anlamadığım ekran bilgisyar açıldıktan sonra 15dk sonra kapanıyor kablolar alakası felanda yok anakartla ilgili olsa direk açılmaz e fanda da sorun yok cok kötü bir durumda kaldım sorunu bulamadım

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Ekran Kartı Derecesi Kaç ? ( GPU-Z Programıyla Bakabilirsin.) No Signal Dediği An Fan Sesi Geliyor Mu Kasadan ? Bilgisayarın Hiç Mavi Ekran Verdi Mi? Bu Soruların Cevabını Alırsak Yardımcı Olabiliriz :) :eek:

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,812
105
26
Ankara
No signal hatasının sebepleri ve çözümü:

Monitörde No signal hatasının anlamı bilgisayarınızın monitörü kasadan sinyal alamıyor demektir.

Bilgisayar monitörünün kasadan sinyal alamamasının çeşitli sebepleri olabilir.

No signal hatasının sebepleri;

Bilgisayar kasası kapalı, monitör açıksa No signal hatası alırsınız.
Bilgisayar kasası bir sebepten açılmıyor enerji gelmiyorsa No signal atası alırsınız.
Kasa ile monitör arasındaki kablo yerinden çıkmışsa No signal hatası alırsınız.
Kasa ile monitör arasındaki kabloda sorun varsa, pinler ezilmiş, kopma olmuşsa No signal hatası alırsınız.
Ekran kartınız arızalandıysa No signal hatası alırsınız
Ekran kartınız devre dışı bırakıldıysa No signal hatası alırsınız.
Ayrıca eğer bilgisayarınız onboard yani tümleşik ekran kartına ayrıca ilave bir ekran kartına sahipse ve siz aktif olmayan ekran kartı çıkışına monitörü bağladıysanız No signal hatası alırsınız. Aktif olan ekran kartı bilgisayar BIOS'u üzerinden ayarlanabilir.

Bu bahsettiğim son adım bilgisayar modelleri arasında farklılık gösterebilir. No signal hatası temel olarak sinyal gitmeyen monitör hatasıdır ve hatayı gidermek için ekran kartı, kablo ikilisine odaklanmalısınız.

Sonuç olarak bu hata tamamen donanım kaynaklı bir hatadır. Sorun kasa ile monitör arasındaki kablo, ekran kartı, veya kasanın kendinden kaynaklanabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.