bilgisayar haddinden fazla kasıyor

Fenertube

Katılımcı Üye
22 May 2016
603
0
360 security kullanarak pcyi temizleyebilirsin.şahsen çok faydasını gördüm.
işe yaramazsa (laptop için) bilgisayarcıya falan götürüp içini temizlet. (masaüstü ise) fanlarını temizle

belki pc ısınmıştır bunları denedikten sonra 2 3 saat dinlendir pcyi

Dark-Defender

Kıdemli Üye
17 Nis 2015
3,534
0
Zurich
aç bi bak kasaya örümcek ağları mesken tutmuştu diye :) kasanın içini temiz tut, arka plandaki uygulamalardan en çok ram sömürenleri belirle ve işine yaramıyorsa etkisiz bırak laptoplarda vardı masaüstü için bilememde bi macun var bunun sürekli değişmesi lazımmış ısınma sorunu olmaması için

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Bilgisayarında virüs-trojen tarzı bişi olmadığından eminsen. HDD ni bad sektör taraması yaptır (HD TUne işini görür) . Ramlarinde sorun varmı kontrol et bir program vardı usb ye boot edip test yapıyordu aklıma gelirse editleyip mesajı yazarım . o bilgisayarın kasması imkansız. Benimde kasıyordu ssd disk takdım düzeldi.Bad sektörler yüzünden.

mku1997

Katılımcı Üye
11 Tem 2014
317
0
Konya

Kelyback

Katılımcı Üye
17 Ocak 2016
758
1
buldun
aç bi bak kasaya örümcek ağları mesken tutmuştu diye :) kasanın içini temiz tut, arka plandaki uygulamalardan en çok ram sömürenleri belirle ve işine yaramıyorsa etkisiz bırak laptoplarda vardı masaüstü için bilememde bi macun var bunun sürekli değişmesi lazımmış ısınma sorunu olmaması için

bahsettiğin macun TERMAL MACUN hocam
cpu ve gpudaki termal macun işlevini yitirmiştir ve kasadaki fanlar falan çok tozlanmıştır
tozunu al termal macunu anlayan birine değiştittir
hala düzelmezse bide format at
ilk halinden bile iyi olur

Kelyback

Katılımcı Üye
17 Ocak 2016
758
1
buldun
genel olarak anladığım kadarıyla fiziksel sorunlardan ötürü olur diyorsunuz. bu ara artık soğutucu ile kullanıyorum . bilgisayarı bu yılbaşında aldık (daha 6 aylık) sizce içi pislenmiş midir ? açmak için önce biraz cesaret depolamam gerekir sizce çok gerekli ise açayım bi bakayım

bilgisayar: Toshiba Satellite L50-C-17G Siyah Intel Core i7 5500U Notebook Fiyatı ve Özellikleri | Bimeks
soğutucu: FRISBY FNC30P Notebook Soğutucu Notebook Aksesuarları

nasıl bir ortamda kullandığına bağlı
dosyalarını yedekle bi format at
olmadı aldığın yere götür oranın teknik servisi bilgisayarını temizleyip termal macunu değiştirir
sen açma bence garanti dışı kalır bilgisayarın

mku1997

Katılımcı Üye
11 Tem 2014
317
0
Konya
nasıl bir ortamda kullandığına bağlı
dosyalarını yedekle bi format at
olmadı aldığın yere götür oranın teknik servisi bilgisayarını temizleyip termal macunu değiştirir
sen açma bence garanti dışı kalır bilgisayarın

katılıyorum açmayım ben.
bimeks den aldım . servise gönderirsem kesin format atarlar o yüzden yedekleme yapmak gerekir dimi ?
ancak servise göndermeden kendimce bi çözüm bulamaz mıyım ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.