Bilgisayar hakkında

IlkayHD

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
955
0
Selamun aleyküm tht,öncelikle hayırlı cumalar dilerim.
Bir sorum olucak, şimdi benim bi laptobum var eski model.Fanı biraz fazla ses çıkarıyor ne yapsam o sesi bir türlü kesemedim şöyle birşey düşünüyorum fakat işlemciyi yakmaktan korkuyorum açıkcası.
Şimdi şu alttaki fotoğrafa tıkladığınızda ''en yüksek işlemci durumu'' diye bir seçenek var ve bu seçenek bende %100 ve bildiğim kadarıyla da işlemcinin en son hızda çalıştığını gösteriyor ve mantık yürüterek de bu seçenek %100 olunca fan çok hızlı döndüğü için ses yapıyor (yanlış bilmiyorsam tabii).Asıl sorum şu ben şimdi bu seçeneği 100 değilde 70 e falan indirsem bilgisayara bir zararı olur mu ? sanırım işlemcinin yanma durumu söz konusu biraz araştırdığım kadarıyla siz ne önerirsiniz özellikle bu laptoplar hassas olduğu için çok kurcalamak istemiyorum öneriniz nedir ? 70 e çeksem fan sesi azalırmı ? teşekkürler..

GmD332.png
]

TheVeronica

Katılımcı Üye
13 Ocak 2019
908
1
Ütopya
Oyunlarda kasma biraz da performans düşüklüğü yapar benim fikrime göre. Çünkü tamamının yerine %30 kullanmıyor olacak. Ancak ısınması ve fan sesi azalabilir. Fan tozlandığı içinde ses çıkarıyor olabilir.

IlkayHD

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
955
0
Oyunlarda kasma biraz da performans düşüklüğü yapar benim fikrime göre. Çünkü tamamının yerine %30 kullanmıyor olacak. Ancak ısınması ve fan sesi azalabilir. Fan tozlandığı içinde ses çıkarıyor olabilir.

Hocam oynadığım oyun yok sayılır.Ses konusuna da gelirsek fan gayet temiz ve 2 ay önce orjinaliyle değiştirmiştim fakat ses hala devam ediyor

IlkayHD

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
955
0
Fanda ses varsa iç temizliğini yapmamışsın demektir ben uzun süre yapmadım halı gibi kir birikti.

Termal macunu yeniledim,fanı orjinaliyle değiştirdim,fanı yağladım laptobun içinde toz dahi yok.

CPU çok kullanımı var mı? Oyun oynamıyorsan %70 - %80 arası yapabilirsin. Eğer laptopsa jarjda daha fazla ısınıyor ve fan dönüyor diye biliyorum.

Cpu kullanımı yok hocam gayet sakin boşta iken %0 %4 arası gidip geliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Westen

Yeni üye
1 Şub 2019
11
0
Dostum fanın bakımını yapmanı tavsiye ederim performans düşüklüğü olabilir benim tahminimce fanı bi yağla tekrar bak aynı şekilde ses verecek mi ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.