Bilgisayar Kasası Seri Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Muhammed1999

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
969
0
9999999
Bilgisayarım masaüstü ve seri numarasını öğrenmem gerek nasıl öğrenirim ? (Cmd komutlarını denedim)
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Muhammed1999

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
969
0
9999999
Cevap: Kasa seri numarası öğrenme

Maalesef bunlar da işimi görmedi, serialnumber yazan yer boş hiç bir şey yazmıyor
 

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,328
0
ERMENISTAN
Cevap: Kasa seri numarası öğrenme

Muhammed1999
bilgisayarın neyin seri numarasını ögrenmek istiyorsun windows keyinimi, anakartın marka model serisinimi, ramlarınmı hdd nin mi
 

S.A.B.E.R!/

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
3,789
1
23
Sakarya
Cevap: Kasa seri numarası öğrenme

Merhaba, komut sisteminde ''O.E.M. tarafından doldurulacak. (C:\Users\aliveli4950>wmic bios get serialnumber
SerialNumber
To be filled by O.E.M.''

Şeklinde bir ifade ile karşılaşıyorsanız üretici firma ile görüşmeniz gereklidir, onun haricinde eğer ki kasa etrafında ''bir barkod altında SN....'' yazan bir yer var ise oradan bakabilirsiniz onun haricinde bulamazsınız.
 
Son düzenleme:

ωσитαѕ

İstihbarat Tim
1 Eki 2017
3,377
5
3
Cevap: Kasa seri numarası öğrenme

Merhaba,

Serial Number Yazılımı İle Öğrenme

Bilgisayar üreticilerinin paylaştığı ücretsiz bir yazılımdır. Kurulum ya da farklı bir yükleme gerektirmez. Aplikasyonu çalıştırdığınız an istediğiniz numaraları öğrenebilirsiniz. Uygulamanın çalışması için bilgisayarınızda .NetFramework 3.5 kurulu olması gerekmektedir. Yüklü değilse, otomatik olarak yükleme menüsü açılır.

Devamı İçin Tıklayın
 

AXPA

Deneyimli Moderatör
13 Ocak 2018
3,209
3
World
Cevap: Kasa seri numarası öğrenme

Merhaba,

Bilgisayarınızın seri numarası kavramı çok geniş olduğundan net bir fikir alacağınızı zannetmiyorum. Böyle sorgulamaktansa asıl öğrendiğinizde ne yapmak istediğinizi anlatırsanız size daha çok yardımcı oluruz.

Bilginize,
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.