Bilgisayar Korsanlığı İle Gerçek Hayat

CptOFF

Yeni üye
30 Eyl 2017
15
0
Selamın Aleyküm arkadaşlar ben ilk defa konu yazıyorum aslında kuralları da okudum ama hangi forum kısmında paylaşacağımı tam anlamadım onun için burada paylaşıyorum.

Arkadaşlar benim görüşüme ve bilgisayar ortamında gördüklerime göre 5 şey çıkardım ve sizinle paylaşmak istedim.

1-Hiçbir Sistem Güvenli Değildir.Yani sistemi kuranlar insan olduğu için illaki bir açık bulunabilir ve sistem ne kadar üst düzey güvenliğe sahip olursa olsun asla güvenli değildir.
2-Herşey Sizin İstemenize Bağlıdır.İnsanlar istedikleri şeylere ulaşabilirler.Önemli olan gerçekten istemektir bu gerçek hayatta da böyledir bir başarıya ulaşmak istiyorsak ilk önce başarıyı istemek gereklidir.
3-Sosyal Mühendislik Olmadan Bir Hiçiz.Aslında sosyal mühendislik bana göre bilgisayar korsanlığının yanı sıra gerçek hayatın da altın kuralı.Bana göre sosyal mühendisliği iyi yapan kişiler daha rahat ve geniş düşünürler,hata yapma oranları azdır.
4-Duygularla İş Yapılmaz.Bu gerçek hayatla pek alakalı değil ama gördüklerime göre bilgisayar ortamında bir iş yapmak için yaptığımız işe odaklanmak en doğrusu.Gerçek hayatta ise insanın duygu bütünlüğü olmalıdır ve bu konuda bilgisayar korsanlığı ile gerçek hayat yollarını ayırıyor düşünceme göre.
5-Cinsellik Düşünen Başarılı Olamaz.Cinsellik düşüncesi tamamen baş belasıdır.Bilgisayar işlerinde kesinlikle ödün verilmeyecek bir konudur. Gerçek hayatta da bu böyledir eğer 1 kere ödün verirseniz ardı arkası kesilmez ve insanların sizi kolayca avlayabileceği açık vermiş olursunuz.

Düşüncelerim Bukadar Sizce Nasıl? Şimdiden TEŞEKKÜRLER:eek::eek:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.