Bilgisayar Kulaklığımı Algılamamaya Başladı

bayDR

Yeni üye
8 Ara 2020
12
0
Selamlar.
Bugün sabah çalışan kulaklığım şuan çalışmıyor.
Ayarlarda bilgisayar kulaklığımı görmüyor.
USB şeklinde takılı ve tüm USB'lerim çalışıyor. Klavye ve farem ile denedim. Ayarlarda kulaklığıma takılı değil olarak gösteriyor bilgisayar.
Sürücüleri filan Hepsini güncelledim sildim tekrar yükledim çözüm yok ama :/ :yorgun
2 saat önce sıkıntı olmadan çalışıyordu kulaklığım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ωσитαѕ

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
3,874
483
6
Cevap: Takılı gözükmeyen kulaklık.

Merhaba, sunları dener misiniz ?

Varsayılan cihaz olarak kulaklık yapmak
a. Başlat'a tıklayın; Denetim Masası'na gidin.
b. Ses üzerine tıklayın.
c. Kayıt kısmına geliniz.
d. Mikrofon / kulaklığınızı varsayılan cihaz olarak seçin.
e. Tamam'a tıklayarak değişiklikleri kaydedin.

Ses aygıtı sürücülerinizi kaldırın ve yeniden yükleyin
a.Başlat'a sağ tıklayınız ve Aygıt yöneticisini bulunuz.
b.Ses, Video ve Oyun denetleyicileri genişletin.İlgili sürücülerin isimlerini not ediniz.
c.Ses bileşenine sağ tıklayın ve ardından kaldır'a tıklayın.
Sürücüyü tamamen kaldırdıktan sonra, bilgisayar üreticinizin web sitesi için olan Windows 10 versiyonunuza uygun olan sürücüleri elle indirin ve yükleyin.

Ek olarak bir video buldum.

[ame]https://m.youtube.com/watch?v=fWw0XBn0PKc[/ame]​

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
pc yi söküp içersinde ki tozları temizle yüksek ihtimalle temassızlık vardır kablo ile alakalı olan bir temas etmeme sorunu var ise bilgisayarcıya götürebilirsin yada kendin çözersen kabloyu azcık kaynatabilirsen falan olabilir yada o giriş yerinde dir sorun bi söküp bakmak lazım

28 Mar 2020
130
14
Eğer olmazsa arama bölgesine "smart audio" yazıp programı çalıştırabilirsin ki eğer diğer hocalarımızında dedikleri olmadıysa veya sürücülerin yüklüyse vb. bu programdan ses ayarlarına bakabilirsin

centoğlu

Üye
18 Şub 2021
141
26
YERLİ TEKSAS
Merhabalar,

Tek jak konektörlü mikrofonlu kulaklıklar yalnızca kulaklık bağlantı noktası olan bilgisayarlarla uyumludur. Mikrofonlu kulaklık bağlantı noktasının yanında bir kulaklık simgesi bulunur. Tek jak konektörlü bir mikrofonlu kulaklığa sahipseniz ve bilgisayarınızda bir kulaklık bağlantı noktası yoksa, kulaklık bilgisayarınızla uyumlu değildir.

İki jak konektörlü mikrofonlu kulaklıklar yalnızca hem kulaklık hem de mikrofon bağlantı noktası olan bilgisayarlarla uyumludur. Yalnızca (yanında bir kulaklık simgesi bulunan) bir kulaklık bağlantı noktası olan bir bilgisayara sahipseniz, mikrofonlu kulaklığınız bilgisayarınızla uyumlu değildir.

Mikrofonlu kulaklığınızla bilgisayarınızı uyumlu hale getirebilecek bir adaptör kablosu bulabilirsiniz. Bir yerel bilgisayar mağazasından veya internet üzerinden kontrol edin. Ayrıca, bir adaptör kullanmak ses kalitesini etkileyebilir. Bu durum, bilgisayarınızda bir sorun olduğu anlamına gelmez.

Eskiden çalıştığı bir tarih hatırlıyorsan, o tarihe sistem geri yükleme yapılabiliyorsa yapmayı deneyebilirsiniz.

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

-Driverlar eksik kalmış olabilir
-Bilgisayar ile arasında temassızlık olabilir.

Aşağıdaki videoyu inceleyin.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=fWw0XBn0PKc[/ame]

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26
Merhaba, Kulaklığın veya mikrofonlu kulaklığın ses düzeyi kapatılmış veya azaltılmış olabilir ve bu nedenle bilgisayar mikrofona yanıt vermiyor gibi görünebilir. Bu gibi durumda, bilgisayarınızın sağ altta yer alan Görev çubuğundaki ses simgesini sağ tıklayın “Ses Ayarlarını Aç”ı seçerek kulaklığınızın seçili olduğundan ve ses seviyelerinin açık olduğundan emin olun.

Yukarıdaki işlem bir çözüm sağlamadıysa Windows Sorun Gidericiyi çalıştırın. Sorun Giderme aracını kullanmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:
Başlangıç ekranından Arama düğmesini açmak için sorun giderme yazın, ardından arama sonuçlarından Sorun Giderme ögesini seçin.
Ses donanımlarını açmanızı isteyen bir uyarı alırsanız Hayır’ı tıklayın.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World
Merhaba,

Kulaklığınız devre dışı olabilir. Kulaklığınızı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Denetim Masası'nı açın.

2. Donanım ve Ses kategorisine girin.

3. Ses kategorisini seçin.

4. Açılan pencerede kulaklığınızı görüyorsanız üstüne tıklayın ve alt taraftaki ''varsayılan yap'' butonuna tıklayın.

Eğer kulaklığınızı göremediyseniz; ses kartınızın programından yararlanabilirsiniz.

Eronmay

Moderasyon Ekibi Direktörü
18 Tem 2016
4,273
1,036
Merhaba, sürücüyü devre dışı bırakıp tekrardan etkinleştirin veya farklı bir giriş deneyin. Çözülmez ise ses kartı alıp deneyebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.