Bilgisayar Müh.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Freedom Hack

Yeni üye
3 Haz 2014
37
0
arkadaşlar bu sene pc müh. okuyacam.bi sene hazırlığım var bu sene içinde biraz programlama dili çalışmak istiyorum acaba 0'dan c programlamamı çalışıyim yoksa 0'dan vb.net mi teşekkürler
(temelim yok )

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
istatistikler ortadayken, geleceğin işletim sistemi linuxken, python yada java seçilmeli.

c# a sözüm yok. windowsta gayet güzel iş görür, çok da kullandığım bir dil.

bu arada dostum web programlama da başlayabilirsin php ile ;)

Türkiye de tabiiki windows kullanılır. Bundan dolayı da c# kullanılır.

Türkiyede neden windows kullanılır?
Çünkü dünyanın en zengin devletiyiz ve her devlet kurumunda bilgisayar başına 100-200tl arası windows ürünü kullanılır.
Yine en zengin devlet olduğumuz için devlet kurumlarında microsoft office kullanılır.
Ve yine en zengin devlet olduğumuz için bütün devlet siteleri windows server üzerinde asp.net kullanır.

Kısaca büyük düşünüyorsan linuxa yönel :)
image.png

Son düzenleme:

bekodark123

Uzman üye
31 Ocak 2012
1,402
0
sonunda bilgili bir insan yorum attı. diğer arkadaslara bakılırsa forumun ve türkiyenin hali kötü.

Ya kendilerine sorsan onlarda algoritma çalışmayla bu işe başlamamışlardır.
Bende algoritma çalışmadan başladım sonra okulda gösterdiler ki şunu farkettim algoritma çalışmasanda tamamen yetenek işi algoritmik düşünebiliyorsan zaten flowchart falan çalışmana gerek yok.
Ama tabiki algoritma kitapları güzel farklı bakış açıları sunabiliyor onları küçümsemiyorum.

istatistikler ortadayken, geleceğin işletim sistemi linuxken, python yada java seçilmeli.

Çünkü dünyanın en zengin devletiyiz ve her devlet kurumunda bilgisayar başına 100-200tl arası windows ürünü kullanılır.
Yine en zengin devlet olduğumuz için devlet kurumlarında microsoft office kullanılır.
Ve yine en zengin devlet olduğumuz için bütün devlet siteleri windows server üzerinde asp.net kullanır.

image.png

Onlar Microsoft gibi büyük şirketi arkalarında destek etmek için Microsoft ürünlerini kullanıyorlar.
Ha bide hak arasında en çok kullanılan yazılımlar oldukları için alışkanlık var.

Son düzenleme:

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1

image.png

c#'a sözün yok ise neden bana hakaret edip bilgisiz muammelesi yapıyorsun ? konu zaten bu yüzden acıldı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.