Bilgisayar Mühendisliği hakkında bilgi alışverişi

Occult Man

Üye
12 Ara 2015
156
0
Merhaba ve Günaydın THT

Bu sene YGS adayıyım ve şimdiden gelecek kaygısı oluştu. Acaba ileride başarılı olabilecek miyim geçim sıkıntısı felan strese girdim. Üniversite de ki bölüm seçimi hakkında fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Bilgisayar Mühendisi olmak istiyorum aslında ama korkuyorum da acaba bir işe girebilir miyim , yani geleceğimi Bilgisayar Mühendisliği sayesinde garanti altına alabilir miyim. Üniversite de ki dersler zor mu yani okuyan varsa bu bölümü bilgisine danışmak isterim gerçekten. Java dersleri felan varmış diye okudum ve Javaya başladım şimdiden. Neyse çok karıştırdım lafı farkındayım. Başlıca 2 sorum var

1) Bilgisayar Mühendisliği iyi bir üniversite ile beraber benim geleceğimi garanti altına alır mı ?

2) Bilgisayar Mühendisi olma yolunda ki yol haritam nedir ? Şuandan itibaren başlamam gerekli midir ?

JonnieBrofer

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,434
3
-Hocam Çağımız teknoloji çağı , bu zamanda Bilgisayar Mühendisi , Yazılım Mühendisliği , Siber güvenlik Mühendisliği gibi meslekler aranıyor ülkeye lazım . İş bulamamak gibi bir oran çok az , bazı istisnalar olabiliyor ama işsiz kalmazsın . en azından bir şirkete girersin .

- Durduğun kabahat , 5 yaşından beri çalışıyorum ben :)

Occult Man

Üye
12 Ara 2015
156
0
Ben şuan HTML/CSS/JAVASCRİPT den başladım hocam. YGS ile beraber götüreceğim blüm hazırlıklarını. Bu kodlama dillerinden sonra Java'ya geçecem ama önce Python geçmeli miyim ? Bir yol haritası çıkartırsan çok iyi olur aslında

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.