Bilgisayar Mühendisliği

byfat51

Uzman üye
8 Kas 2015
1,860
0
Nide-->Niğde
Merhabalar. Ben 11. sınıf fen lisesi öğrencisiyim. Derslerim normalde iyidir. Bu sene 1. dönem normalden biraz kötü oldu çeşitli nedenlerden. Ben bilgisayar mühendisliği bölümü istiyorum. Fakat bilgisayarın donanım değil de yazılım kısmıyla daha çok ilgiliyim. Yazılımın da webmasterle ilgili kısmı diyebilirim. Bunun için hangi üniversiteleri önerirsiniz, benim ilk baştan beri hedefim ODTÜ idi fakat bu aralar kararsız kaldım büyük ihtimalle bu gidişle ODTÜ gelmiyecek.

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
2
39
Matematikle aranın iyi olması gerekiyor.
İstediğin üniversiteye gidebilirsin yere göre veya puana göre eğitimde değişiklilik yok aynı şeyleri öğreniyorsun. Asıl önemli olan kendini geliştirmen..

byfat51

Uzman üye
8 Kas 2015
1,860
0
Nide-->Niğde
Matematikle aranın iyi olması gerekiyor.
İstediğin üniversiteye gidebilirsin yere göre veya puana göre eğitimde değişiklilik yok aynı şeyleri öğreniyorsun. Asıl önemli olan kendini geliştirmen..

Matematiği severim, aram da iyi sayılır da üniversitenin fark etmeyeceğine emin misiniz?
Yani ERÜ=?ODTÜ ?

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
2
39
Matematiği severim, aram da iyi sayılır da üniversitenin fark etmeyeceğine emin misiniz?
Yani ERÜ=?ODTÜ ?

Fark edeceğini düşünüyorsan oraya git.
Benim gördüğüm yaşadığım kadarıyla yok. (Sadece kağıt üzerinde ottü yazıyor, ayrıcalığın oluyor o kadar)

Hem webmaster işleriyl ilgilenmek istiyorsan illaki yazılım okumana gerek yok.
Udemy denilen bir web site var sana yüzlerce kurs sunuyor güzel indirimler de var.

byfat51

Uzman üye
8 Kas 2015
1,860
0
Nide-->Niğde
Fark edeceğini düşünüyorsan oraya git.
Benim gördüğüm yaşadığım kadarıyla yok. (Sadece kağıt üzerinde ottü yazıyor, ayrıcalığın oluyor o kadar)

Hem webmaster işleriyl ilgilenmek istiyorsan illaki yazılım okumana gerek yok.
Udemy denilen bir web site var sana yüzlerce kurs sunuyor güzel indirimler de var.

Hocam ailemden dolayı gitmek mecburiyetindeyim. Evde öğrenebileceğimi de sanmıyorum.

ODTÜ'nün öğretmenleri daha tecrübeli olmaz mı hocam?

0uTCasT

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
709
1
Öncelikle yazılım alanına ilgiliysen yazılım mühendisliği seçmeni tavsiye ederim donanım istemiyorsan eğer!
Devlet üniv. olarak manisa celal bayar üniv.yazılım müh. önerebilirim
özel üniv. olarak da bahçeşir üniv.kesinlikle tavsiye ederim dediğin gibi daha 11.sınıfsın gençsin konularını şimdiden bitirsen 12.sınıfa da güzel geçirsen sınavda çok rahat istediğin puanı alırsın sormak istediğin soru olursa mesaj atabilirsin,iyi forumlar dilerim.

byfat51

Uzman üye
8 Kas 2015
1,860
0
Nide-->Niğde
Öncelikle yazılım alanına ilgiliysen yazılım mühendisliği seçmeni tavsiye ederim donanım istemiyorsan eğer!
Devlet üniv. olarak manisa celal bayar üniv.yazılım müh. önerebilirim
özel üniv. olarak da bahçeşir üniv.kesinlikle tavsiye ederim dediğin gibi daha 11.sınıfsın gençsin konularını şimdiden bitirsen 12.sınıfa da güzel geçirsen sınavda çok rahat istediğin puanı alırsın sormak istediğin soru olursa mesaj atabilirsin,iyi forumlar dilerim.

Teşekkürler hocam :) Hemen mesaj atıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.