Bilgisayar Nedir.

Vortex23

Üye
27 Ocak 2019
79
2
81 Vilayet
Herkese Selam. Öncelikle konu çöpe taşınmazsa sevinirim sayın moderatörler. Başlıktan da anlayacağımız üzere bilgisayar nedir. Kimileri için klavye maus monitör ve kasadan oluşan bir elektronik alettir. Peki ya adı üstünde Türkhackteam ailesi olarak bizler bilgisayarlarımızı ne için kullanıyoruz. Hack grupları arasında ayrılan beyaz şapkalılar. Peki neler yapıyoruz. Bir dizi program tanıtımı wifi şifresi kırmak dışında ailemize ait kaç tane program var. Yarın dışarıdan ciddi bir saldırı gelse ne kadar hızlı karşılık verebiliriz. Yaşadığımız yer canım Memleketimiz Güzel Ülkemiz Türkiye ben bu soruyu hep kendime sordum anlatılanlar yazılanlar veya icadından söz etmiyorum asıl anlamda bilgisayar nedir. Biz Türk gençliği olarak onu nasıl kullanıyoruz. Kendimize ait bir yazılım dilimiz yok hep yabancı terimler ile işlem yapıyoruz. Kendimize ait işletim sistemimiz dahi yok en fazla yaptığımız debian tabanlı bir işletim sistemi burada 900 bin küsür insanız pırıl pırıl zehir gibi genç arkadaşlar var. Grafiklerimizi bile dışa bağlı programlardan yapıyoruz. Biz bu aleti kullanamıyoruz beyler. En basit bir işlem mesela sosyal medya hack işlemlerinde bile oltalama yemleme brut force gibi deneme yanılma yoluyla işlemler yapmaya çalışıyoruz o da karşı taraf yerse bana biri bunu açıklasın bilgisayar nedir bu alet ne işe yarar biz ne yapabiliriz. Gerçekten oyun oynamak vs. değil derdimiz bu olmamalı biz Türk Gençliği olarak bu konuda ne yapabiliriz. Ermenistan ve Fransa saldırılarında başka bir platformdan yararlandık kendi chat sistemiz ping atacak server'mız bile yok. Ben öğrenmek istiyorum ben bu sistemi kırmak ülkemize has ailemize has bir sistem oluşturmak için öğrenmek istiyorum bilgiye acım yapın ya telekonferans yapalım öğrenelim öğretelim sayfada görüyorum ya her gün site nasıl down edilir ücretsiz site kurmak vs. gereksiz bir dünya iş site nasıl yazılır açıkları nasıldır kapatma yolları nelerdir. Dışarıdan gelecek saldırılara nasıl cevap verilir. İşletim sistemi kurmak için ana kolonları nasıl atılır. yazılım dili geliştirmek için ne yapılır geliştirmek derken c+ c# pyhton gibi yazılım dili aracından söz ediyorum. Bilgisayar nedir. Öğrenmek istiyorum bu platform bunun için değil mi. arz ederim.​

drkasmot

Üye
17 Tem 2016
137
27
Dostum bende zamanında çok böyle düşünürdüm fakat hiç adım atmadım ama şuan bu yazından sonra düşüncelerim canlandı ve benimde bir o kadar öğrenmeye aç birisi olduğumu söylersem yanlış olmaz hazıra konmak banada biraz garip geliyo dostum ve bu misyon üzerinde ilerlemeye hazırım belirli bir ekip bile kurabiliriz nede olsa bizim gibi düşünen bir sürü insan daha çıkar ve hiçkimseden destek alamasak bile kendimizi geliştirebiliriz dostum ben varım.

mezarc45

Yeni üye
26 Tem 2010
27
1
Kendi yazılım dilimiz yok kısmı çok saçma geldi. Zaten neden olsun ki? Uluslararası bir dil kullanılıyor yazılımda..

Vortex23

Üye
27 Ocak 2019
79
2
81 Vilayet
Dostum bende zamanında çok böyle düşünürdüm fakat hiç adım atmadım ama şuan bu yazından sonra düşüncelerim canlandı ve benimde bir o kadar öğrenmeye aç birisi olduğumu söylersem yanlış olmaz hazıra konmak banada biraz garip geliyo dostum ve bu misyon üzerinde ilerlemeye hazırım belirli bir ekip bile kurabiliriz nede olsa bizim gibi düşünen bir sürü insan daha çıkar ve hiçkimseden destek alamasak bile kendimizi geliştirebiliriz dostum ben varım.
Aynen hocam bir dünya araştırmam var kendi çabalarım ile öğrendiğim c# c++ dilleri var fakat ben bu teoriye karşıyım bizim neden olmasın düşüncesi beni yedi bitirdi. Biri çıksın bizi eğitsin artık.

Kendi yazılım dilimiz yok kısmı çok saçma geldi. Zaten neden olsun ki? Uluslararası bir dil kullanılıyor yazılımda..

Hocam biz Türküz biz kendimize ait olmayan her şeyi yeteri kadar kullandık ve çok canlar yandı bu yüzden bence artık bu durum bitmeli.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.