Bilgisayar Okulu

da1m0n

Uzman üye
30 Tem 2016
1,715
10
root@da1m0n:~#
Bir arkadaştan esinlenerek açılmış bir konu/
Merhaba arkadaşlar ben 8.sınıf öğrencisiyim sizlere bir şey soracağım.Ben lisede acaba güzel puanlı bir Anadolu lisesine mi gitsem yoksa kendimi Bilgisayar alanında geliştirsem mi diye çok kararsızım bir akıl verin ne olur sizce ne yapmalıyım?

boldof

Kıdemli Üye
12 Nis 2014
2,190
1
-
Kimsenin Fikrine Muhtaç Kalma Sonuçta Senin Hayatını Etkileyecek Bir Durum Nerede Daha İyi Yapıcağını Düşünüyorsan Veya Hangisinde Daha İyi Zevk Alıcan Ona Bak İlla Ki Sorucaksan Bilgisayar Alanında Gelişmeni Tavsiye Ederim.

ensgzn1

Üye
7 Kas 2015
202
0
Ankara
Kişiden kişiye değişir dostum ama senin yerinde ben olsaydım klasik eğitim yerine biraz daha merakımı uyandıracak eğitimi seçerdim.Yani anadolu lisesinin pek + bir özelliği yok sanırsam yani bilgisayar bölümünü tercih ederdim.

27 Şub 2016
213
0
yok
anadolu liselerinde mezun olursan bişey olamassın anadolu lısesıne gıtmek ıstıyorsan üniversite okumak zorundasın meslek ıstıyorsan üniversite zorunlulugu yok cunku bolumlerı var

boldof

Kıdemli Üye
12 Nis 2014
2,190
1
-
Ya şöyle beni korkutan şey hedefimdeki Anadolu Lisesi 490 puanı vardı fakat Bilgisayar okullarının puanı 300 çok puan farkı var oyüzden kafam çok karışık.

Puana Takma Kafana Anadolu Lisesinde Sırf Ders Görüceksin Ama Bilgisayar Okulunda Çok Farklı Bölümler Var Zevkte Alıyorsan Hem Eğleniceksin Hemde Yeni Bilgiler Öğreniceksin Tabi Karar Senin Yinede

Qhestrax

Yeni üye
21 Haz 2015
27
0
Bana kalırsa Anadolu lisesinde olman daha avantajlı çünkü LYS sınavından 4 yıllık bilgisayar mühendisliği hatta sıralaman çok iyi olursa yazılımım mühendiligi seçebilirsin ama meslek liselerinde lys sınavına dönük ders az olduğu için 4 yıllık bölüm için zorlanırsın ama 2 yıllık garanti olur neredeyse, bende düşünmüştüm ama anadolu lisesi daha mantıklı ve bildigim kadarıyla bazı meslek lisesindeki hocalar dersleri gevşek bırakıyor ilgilenmiyor tanıdıklarım full cs oynadığını söylerdi :D ama son kara senin

da1m0n

Uzman üye
30 Tem 2016
1,715
10
Bana kalırsa Anadolu lisesinde olman daha avantajlı çünkü LYS sınavından 4 yıllık bilgisayar mühendisliği hatta sıralaman çok iyi olursa yazılımım mühendiligi seçebilirsin ama meslek liselerinde lys sınavına dönük ders az olduğu için 4 yıllık bölüm için zorlanırsın ama 2 yıllık garanti olur neredeyse, bende düşünmüştüm ama anadolu lisesi daha mantıklı ve bildigim kadarıyla bazı meslek lisesindeki hocalar dersleri gevşek bırakıyor ilgilenmiyor tanıdıklarım full cs oynadığını söylerdi :D ama son kara senin

Ama şöyle bir şey var 'BENCE' Anadolu Lisesi'ne gidersem bu bana yazılılarda katkı sağlar Bilgisayar Lisesine gidersem HAYATIMDA katkı sağlar bu açıdan bakmak gerekmez mi? :D

Qhestrax

Yeni üye
21 Haz 2015
27
0
Ama şöyle bir şey var 'BENCE' Anadolu Lisesi'ne gidersem bu bana yazılılarda katkı sağlar Bilgisayar Lisesine gidersem HAYATIMDA katkı sağlar bu açıdan bakmak gerekmez mi? :D

Anadolu lisesi sadece yazılılarında katkı sağlamaz ki bence :D ve lisede anadoluda olup üniversitede bilgisayar bölümüne gitmek daha mantıklı geliyor eğer derslerinde başarılıysan bende çok düşünmüştüm ama çevredekilerden duydugum kadarıyla anadoluya gittigime seviniyorum

faucheuse

Katılımcı Üye
6 Mar 2016
781
3
Bende senin gibi 8.sınıf öğrencisiyim meslek lisesi ile anadolu lisesi arasında kalmıştım ama bana daha çok katkısı olacak lise meslek lisesi gibi geldi o yüzden ben meslek lisesine gitmeyi düşünüyom

4 Eki 2015
240
0
Dostum anadolu lisesine gitmeni tavsiye ederim. Ben şuan anadolu lisesinde sayısal ders görüyorum ve üniversitede bilgisayar mühedisliğini tercih etmeyi düşünüyorum. Sen TEOG'dan yüksek almaya bak. Emin ol iyi bir üniversiteden mezun olursan seni istemeyecek şirket yoktur :)

da1m0n

Uzman üye
30 Tem 2016
1,715
10
Dostum anadolu lisesine gitmeni tavsiye ederim. Ben şuan anadolu lisesinde sayısal ders görüyorum ve üniversitede bilgisayar mühedisliğini tercih etmeyi düşünüyorum. Sen TEOG'dan yüksek almaya bak. Emin ol iyi bir üniversiteden mezun olursan seni istemeyecek şirket yoktur :)

Ozaman anadolu lisesi.Açıkçası düşününce harbiden daha mantıklı yardımlarınız için teşekkürler :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.