Bilgisayar önerisi

Glaen

Üye
16 Haz 2020
61
13
Bilgisayar alma amacım Yazılım amaçlı oyun da oynarım arada ama öyle büyük oyunlar falan değil (lol,cs falan) şuraya 3 tane pc bırakıyorum yardımcı olabilirseniz veya sizin bildiğiniz bir bilgisayar varsa onu da bırakabilirisiniz.
MSI PRESTIGE 15 A11UC-053TR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD, Core I7-1195G7, 16GB RAM, RTX3050 4GB, 1TB SSD, Windows 10, Koyu Gri : Amazon.com.tr: Bilgisayar
MSI SUMMIT E13 FLIP EVO A11MT-231TR Dizüstü Bilgisayar, 13.4 FHD Touch, Core I7-1185G7, 32GB RAM, 1TB SSD, Windows 10, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Birde m1 çipli 16gb ram 512ssd li macbook air var

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
35
2,565
Tanrı dağı
Bilgisayar alma amacım Yazılım amaçlı oyun da oynarım arada ama öyle büyük oyunlar falan değil (lol,cs falan) şuraya 3 tane pc bırakıyorum yardımcı olabilirseniz veya sizin bildiğiniz bir bilgisayar varsa onu da bırakabilirisiniz.
MSI PRESTIGE 15 A11UC-053TR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD, Core I7-1195G7, 16GB RAM, RTX3050 4GB, 1TB SSD, Windows 10, Koyu Gri : Amazon.com.tr: Bilgisayar
MSI SUMMIT E13 FLIP EVO A11MT-231TR Dizüstü Bilgisayar, 13.4 FHD Touch, Core I7-1185G7, 32GB RAM, 1TB SSD, Windows 10, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Bu laptop gayet iyi işinizide fazşası ile görür fakat ssd 1TB 2TB olması yararına..

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
35
2,565
Tanrı dağı
işimi görmesinden görürde ne kadar göreceğide önemli sizce ne kadar götürür bu
Yazılım+oyun+Ders
için kullanıcaksan bu sana yeter hatta oyun ve ders için artar bile
yani seni asla ama asla yarı yolda bırakmaz. Msi zaten çok baaşrılı bir marka
ve donanımlarıda çok güçlü... Öneririm yani :D senide kullanımına kadar götürür.

Gerekli bakımını,temizliğini yaparsan baya bir götürür...

Glaen

Üye
16 Haz 2020
61
13
Yazılım+oyun+Ders
için kullanıcaksan bu sana yeter hatta oyun ve ders için artar bile
yani seni asla ama asla yarı yolda bırakmaz. Msi zaten çok baaşrılı bir marka
ve donanımlarıda çok güçlü... Öneririm yani :D senide kullanımına kadar götürür.

Gerekli bakımını,temizliğini yaparsan baya bir götürür...
birde diğerleri arasından neden bunu seçtiğiniz hakkında neden verebilirmisiniz

GoldenBow

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
483
22
209
Merhaba, sizin baktığınız ürünlerden benim tercihim msi prestige 15 modeli olurdu çünkü ekran boyutu avantajını seçerdim. Onun haricinde her iki üründe teknik özellikler bakımından aynı denilebilecek düzeyde. Yazılım, oyun vb. işleriniz konusunda her iki cihazda yeterli olacaktır. Kullanım ömrü ise size bağlı olarak gerekli bakım ve temizliğini aksatmadığınız sürece uzun yıllar yetecektir.

Glaen

Üye
16 Haz 2020
61
13
Merhaba, sizin baktığınız ürünlerden benim tercihim msi prestige 15 modeli olurdu çünkü ekran boyutu avantajını seçerdim. Onun haricinde her iki üründe teknik özellikler bakımından aynı denilebilecek düzeyde. Yazılım, oyun vb. işleriniz konusunda her iki cihazda yeterli olacaktır. Kullanım ömrü ise size bağlı olarak gerekli bakım ve temizliğini aksatmadığınız sürece uzun yıllar yetecektir.
peki ya macbook air hakkında düşünceleriniz nedir

20 Kas 2021
20
17
eğer macbook alcaksan yazılım için çok iyi bir seçim fakat eğer hem oyun hemde yazılım için bir pc arıyorsan msı summıt öneririm hem linux yüklersen hiç sıkıntı çekmezsin

GoldenBow

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
483
22
209
peki ya macbook air hakkında düşünceleriniz nedir

Yazılım konusunda eğer ki front end kısmıyla ilgileniyorsanız macbook iyi bir tercih olabilir fakat back end kısmıyla ilgileniyorsanız c# vb platformlar için macbook, yukarıdaki cihazlara kıyasla iyi bir tercih olmayacaktır işletim sistemi program desteklemesi açısından. Oyun konusuna gelirsek de teknik özellikleri yeteceği için işletim sistemi de destekleniyorsa oynayabilirsiniz fakat yine yukarıdaki windows işletim sistemli ve özellikleri sağlayan cihazlar gibi rahat ve yüksek özelliklerde oynayamazsınız.

Glaen

Üye
16 Haz 2020
61
13
Yazılım konusunda eğer ki front end kısmıyla ilgileniyorsanız macbook iyi bir tercih olabilir fakat back end kısmıyla ilgileniyorsanız c# vb platformlar için macbook, yukarıdaki cihazlara kıyasla iyi bir tercih olmayacaktır işletim sistemi program desteklemesi açısından. Oyun konusuna gelirsek de teknik özellikleri yeteceği için işletim sistemi de destekleniyorsa oynayabilirsiniz fakat yine yukarıdaki windows işletim sistemli ve özellikleri sağlayan cihazlar gibi rahat ve yüksek özelliklerde oynayamazsınız.
oyun oynamasaydımda yine de aynısınımı önerirdiniz çünkü oyun benim için o kadar önemli değil arada bir kafa dağıtmak için girdiğim bir şey yinede en kötü geforce now diye bir sistem var bildiğiniz üzere ve tekrardan teşekkür ederim zamanınızı ayırdğınız için

birde şuanda kullandığım diller go,js,python

RecklessBoi

Yeni üye
10 Nis 2021
15
8
Kullanım amaçlarınız için, (eğer güçlü sistem isteyen oyunlar oynamayacaksanız) Huawei MateBook D15'i öneririm. Onuncu nesil i5, 8 GB Ram ve 256 GB SSD düzgün kullanımda uzun yıllar boyunca işinizi görecektir.

GoldenBow

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
483
22
209
oyun oynamasaydımda yine de aynısınımı önerirdiniz çünkü oyun benim için o kadar önemli değil arada bir kafa dağıtmak için girdiğim bir şey yinede en kötü geforce now diye bir sistem var bildiğiniz üzere ve tekrardan teşekkür ederim zamanınızı ayırdğınız için

birde şuanda kullandığım diller go,js,python

rica ederim, kullandığınız yazılım dilleri için macbook gayet yeterli olacaktır, oyun için macbook ile zaten lol, cs vb. oynayabilirsiniz tabii ki fakat diğerleri kadar performans alarak oynayamazsınız. dediğiniz gibi oyundan çok yazılım vb. ara sıra da oyun oynamak için kullanacaksanız ayrıca tasarıma da önem veriyorsanız ki macbook ince ve zarif yapısıyla bence çok hoş, tercih edebilirsiniz.

Rayztw

Katılımcı Üye
17 Eyl 2021
254
1
101
fiyatıda gayet iyi ben bunu alırsam eve haciz gelir

açıkcası herkes farklı bir şey söyleyince biraz kafam karıştı gibi :)
Karışır tabi hocam bide elinde hepsini alacak kadar paran varsa daha çok karışır sen bütçenin birazını elinde tutmaya oyna derim iyi günler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.