Bilgisayar oyun oynarken çok ısınıyor. ( Casper Nirvana )

byuqur06

Üye
20 Eyl 2015
118
0
ankara
Arkadaslar pc de oynarken veya metin2 de iki çar acrıgımda acayip ısınıyor normalde de ısınıyo baya ama oynarken daha çok yardım edermisin ne yapmalıyım
Soğutucum da var çok ısındığı zaman kapanıyor.

CASPER NİRVANA
16 GB RAM
1.7 GB EKRAN
1 TB BELLEK
64 Bit
Win 8
İ7 İŞLEMCİ

Moderatör tarafında düzenlendi:

DarkMisyon

Uzman üye
28 Ocak 2016
1,455
0
Londra
İşe Yarayacaktır Bu Yazacaklarım :)

Öncelikle :

Bilgisayarın Garantisi Var İste Garantiye Yolla Temizlenmesini Talep Et Bedavaya Yapıyorlar
Veya Herhangi Bir Bilgisayarcı 10-15 tl ye yapıyo (bilgisayarcıya göre değişir)
yada garantisi yok ise sen aç arkasını fanı sök temizle tozları götür hava tut içine sonra ısınma devam ediyorsa işlemcilerin ısısını azaltan bakırlar vardır o bakırları sök orda termal macun denilen macun var
onu sür oraya ben 3 tl ye almıştım termal macun sürdüm ısınma gitti
dediğim gibi fan dan veya termal macundan kaynaklanan bişe bide lanet olası tozlardan :D

Üşenme Oku İşe Yarar :D

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Rengini ve bilgisayarın fiyatını da söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz :trl

Laptop bu ne bekliyorsun? İşlemcin zaten yüksek bir işlemci.
Normalde de ısınıyor derken? Bilgisayarda oyun oynamadan da ısınıyor mu kısa sürede?

byuqur06

Üye
20 Eyl 2015
118
0
ankara
İşe Yarayacaktır Bu Yazacaklarım :)

Öncelikle :

Bilgisayarın Garantisi Var İste Garantiye Yolla Temizlenmesini Talep Et Bedavaya Yapıyorlar
Veya Herhangi Bir Bilgisayarcı 10-15 tl ye yapıyo (bilgisayarcıya göre değişir)
yada garantisi yok ise sen aç arkasını fanı sök temizle tozları götür hava tut içine sonra ısınma devam ediyorsa işlemcilerin ısısını azaltan bakırlar vardır o bakırları sök orda termal macun denilen macun var
onu sür oraya ben 3 tl ye almıştım termal macun sürdüm ısınma gitti
dediğim gibi fan dan veya termal macundan kaynaklanan bişe bide lanet olası tozlardan :D

Üşenme Oku İşe Yarar :D

Teşekkür ederim ama kendim yapamma labtop cunku artık bilgisayarcıya gösteririm bitmediyse garantiye yollarım

MrCeo

Uzman üye
27 Ocak 2016
1,095
0
Bosuna ugrasma casperlerin ortak sorunu benimde casper csd gar berbat bi eogutucu al altindan dursun garantiye aen yollarsan garanti ilgilenmiyirn!!

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Dostum işlemciyi yoracak çok fazla uygulama var demek ki. Virüs olabilir.
Ya da bir Casper klasiğidir. Adamlar uyumlu bir bilgisayar yapamıyor ki.

BoGande

Yeni üye
6 Ocak 2016
27
0
Türkiye
sistem dosyalarına ve kayıt defterine kullanmış olduğun programları etkilemiş olabilir. Anti - virüs , Bakım p. , silme veya birleştirme ..

Birde Regedit'den HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\PriorityControl /// bu anahtarı kontrol et " Win32PrioritySeparation " 2 olduğundan emin ol 38 fln ise işlemcinin fazla performans tüketmesine neden olabilir.

Driver Yenile En başta " Ekran kartı " sürücüleri .. Laptoplarda Isının hissedilir biçimde artma sebebi Ekrankartıdır daha çok .

Ve Kesinlikle Windows " normal " modda iken bakım yapma. " Güvenli (en az ) " Modda bakım yapmalısın , Normal modda bakım yapmak Çalışan programlara büyük zarar oluşturabilir

Şuan aklıma gelenler :3

byuqur06

Üye
20 Eyl 2015
118
0
ankara
sistem dosyalarına ve kayıt defterine kullanmış olduğun programları etkilemiş olabilir. Anti - virüs , Bakım p. , silme veya birleştirme ..

Birde Regedit'den HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\PriorityControl /// bu anahtarı kontrol et " Win32PrioritySeparation " 2 olduğundan emin ol 38 fln ise işlemcinin fazla performans tüketmesine neden olabilir.

Driver Yenile En başta " Ekran kartı " sürücüleri .. Laptoplarda Isının hissedilir biçimde artma sebebi Ekrankartıdır daha çok .

Ve Kesinlikle Windows " normal " modda iken bakım yapma. " Güvenli (en az ) " Modda bakım yapmalısın , Normal modda bakım yapmak Çalışan programlara büyük zarar oluşturabilir

Şuan aklıma gelenler :3

Denicem eyw

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.